içinde

Yaşam Şartlarımızın Teknoloji Sayesinde Kolaylaşması

Zamanında insan gücü ya da ellerimizle yaptığımız birçok işi gelişen teknoloji ile birlikte hiç yorulmadan sadece birkaç tuşa basarak makinelerle yapıyoruz. Gerek ev eşyaları gerekse iletişim cihazları yani hayatımızı kolaylaştıracak o kadar ürün var ki hangisini söylesek. Bu cihazlar ve makineler hayatımızın bir parçası olmuşlar onlarsız bir yaşamı düşünemez hale gelmişiz. Küçük bir elektrik kesintisi yaşansa sanki bizler için hayat duruyor. Eskiden bir yerden bir yere haber ulaştırmak için develer güvercinler sonrasında da postacılar kullanırdı artık günümüz teknolojisinde internet sayesinde her türlü işimizi kolaylıkla yapabiliyoruz. Bankacılık işlerimden tutun da resmi işlere ve haberleşme ye kadar yerimizden bile kalkmadan alışveriş dahi yapabiliyoruz. Son sistem akıllı cep telefonları sayesinde sevdiklerimizle hem haberleşip hem de sesli ve görüntülü görüşmeler yapıyoruz. Yaşamımızın büyük bir kısmı teknoloji eşliğinde geçiyor. Ve de elimizden geldiğince en son çıkan cihazları alıp kullanmaya başlıyoruz. Ev hanımlarının da evde işini kolaylaştıran bir sürü makineler ve cihazlar bulunmaktadır.

Eskiden annelerimiz büyük annelerimiz elleriyle çamaşır bulaşık yıkarmış şimdiki nesil o kadar şanslı ki o işi de son teknoloji makineler yapıyor ve bayanlar kendilerine ve sevdiklerine daha fazla zaman ayırabiliyor. Gün geçmiyor ki firmalar bizlere yepyeni akıllı cihazlar sunmasın sanki bir insanmış gibi iş gören makine ve cihazlar hayatımızda önemli bir yer kaplıyor.

Bazen kendimize soruyoruz zamanında bu yenilikler bu teknoloji yokken nasıl yaşamışız diye o kadar bağımlı olmuşuz ki artık onlarsız bir yaşam düşünemiyoruz. Bebeğimizi odasına yatırdığımızda en ufak bir ses çıkarttığı zaman onun sesini duyup koşarak yanına gidebiliyoruz bebeğimizin odasına kurduğumuz telsiz sistemi ile bebeğimiz hep kontrol altında tutabiliyoruz.

Akıllı fırınlar ev hanımlarının bir numaralı yardımcıları içine yemeğini atıyorsun saatini kuruyorsun hazır olduğu zaman ya otomatik kendi kapanıyor ya da sizi yemeğinizin hazır olduğunu alarm sistemi ile haber veriyor. İşte hayatımıza giren bu ürünler günümüzde ş alanından tutunda eve hanımlarına kadar her kesime ve her konuda bizlere yardımcı ve hayatımızı kolaylaştırıcı bir niteliğe sahipler. Yaşam şartlarımızın teknoloji sayesinde kolaylaşması insanoğlunu mutlu eden gelişmelerden en önemlisidir.

Yazar Alper Kurt

Bir yanıt yazın

Katil-Maktûl

Yarına Çıkacağınızın Garantisi Veriliyor