içinde

Gafil

Aslında bakarsan, ucuz kahkahaların arasında şen şakrak bir hayatı omuzlamışken buldum seni. Geçmişten feyz alacak olursak eğer, bu mümkün değildi. Mutsuz insanlar gardlarını kahkahalardan seçerdi, mutluluğu yaşayanlar değil.

Ruhuna düştüğüm günün sabahına bir leke gibi uyandım, tüm beyazlığına gölge düşürmüşçesine pişmandım. Bir yandan gururlu. Güzelliğine sığınmış ilk ahmaktım. Güzelliğinle sardığın ilk ahmak. Suçlar gibi bakan gözler etrafımdaydı, ellerin ellerimde. Bilmem kaç sokağı arşınladım varlığından aldığım kuvvetle, bilmem kaç ağız sustu değdirmeden dilini kötülüğe. Hayran olduğum bir çok şeyi vardı dünyanın. Ardı ardına içi boş bir sürü neden sıralayabilirdim. Ama sen bu dünyaya hayran olmam için öyle bir nedendin ki, içi boş her ne varsa sen var olduğun için dolup taşabilirdi. Ve emin ol bu durum beni seni kaybedebilme korkusuyla delirtirdi. Eğer herkes bilirse seni, eğer herkes var oluş sebebi olarak görürse seni, geriye ne kalırdı bana? Bu büyük maneviyatın ötesinde, küçücük bir adamdın oysa. Gözlerin, dudakların.. Ne uzun uzun bakmaya doyabilirdim, ne uzun uzun öpmeye. Boynundan omzuna inen cennetin kokusu bile yetmezdi sana olan açlığımı köreltmeye. Bu dünyanın tüm sokaklarında seni dilenebilirdim, tüm kulaklara sana olan doyumsuzluğumu haykırabilirdim.

Bakma bana öyle, ben elleri nasırlı bir şairim. Seni yazmaktan öte ne gelir sanki elimden! Tutsam ellerini kayıp gitmez mi sanıyorsun, ben her sabaha seninle uyanırım da sen kaç sabaha dayanabileceğini umuyorsun?

Diyorum, sana doyamam. Bugün bir gülsen, yarın iki gül derim. Bugün beni bir sevsen, yarın dizlerine kapanır bin sevgi dilenirim. Tüm günahlarıma neden, tüm sevaplarıma ilham ol isterim. Sokaklarca yazarım seni, şehirlerce okurum. Dünya yüzün, omuzların kayıp kıtam olur. Ne sana ulaşabilirim, ne omuzlarına..

Bir okyanusun ortasını mesken seçersin kendine, sana attığım her kulacın adı ölüm olur. Bu saatten sonra benden sana yâr olmaz, benden sana ölüm olur, sel olur, çığ olur. Bir dünya yıkılır belki, yeni bir dünya kurulur.
Ama o güneş bir daha asla bize doğmaz, coğrafyamız buz olur.

Yazar Yaren Gece ÖZTÜRK

Siz Ve Biz Blog Editörü - Adana

Bir yanıt yazın

Adressiz

Adressiz

olmalı mı olmamalı mı

Olmalı Mı, Olmamalı Mı?