Zirveye Çıkmaya Hazır mısınız? İşte Sevgililer Günü’nün Ateşini Harlayan Serinin Son Filmi : Özgürlüğün Elli Tonu

2 dk


133
6 Paylaşım, 133 Beğeni
fiftyshadesfreed-1

2015’te başlayan serüvende zirveye çıkamaya hazır mısınız? 

E.L. James’in en çok satanlar listesine giren üçlemesi ( Grinin Elli Tonu; Karanlığın Elli Tonu; Özgürlüğün Elli Tonu) bildiğimiz üzere sinemaya uyarlanarak okuyucudan sonra seyirciyle de buluştu. 2015 Şubat’ında Grinin Elli Tonu ve 2017 Şubat’ında Karanlığın Elli Tonu’nun ardında şimdi de 2018 Şubat’ını bekler olduk. Filmin çekimleri geçiğimiz yaz başında  bitmişti. Belli ki yapımcılar, Sevgililer Günü haftasını film için en uygun zamanlama olarak görmüşler, haksız da değiller. Zaten diğer iki film de Sevgililer Günü’ne denk gelecek şekilde yayındaydı ve belki de bu sayede gişe hasılatında istedikleri rakamları görmüşlerdi.

Gelelim filme…

Seriyi bitirenler son bölümde neler olacağını biliyordur elbet. Biz seyircilere birkaç tüyo verelim istedik. Kitapla paralel giden bu seride her ne kadar anlaşılmayan, daldan dala atlayan boşluklar olsa da çoğunlukla kitaba sadık kalınmış. Sadece sevişme sahneleri, kitaptaki iskeleti alınarak yönetmenin hayal gücüne bırakılmış gibi.

Bu bölümde de oldukça sıcak dakikalar yaşanacak olup, cinsel hayatımızda yeni ufuk çizgileri belirleyebilecek kadar bol kırmızı noktalı sahneler izleyeceğiz. Çünkü Bay Grey ve Bayan Steel evleniyorlar. Bir ayrıl bir barış derken muratlarına eren çiftin sanmayın ki şaşalı hayatlarına gölge düşmüyor. Karanlığın Elli Tonu’nda eski itaatkarı Leila ile başı dertte olan, geniş bir istihbarat hattı olmasına rağmen yakışıklılığın ve seksiliğin yeryüzünde vücut bulmuş hali Christian Grey, serinin bu son bölümünde de Ana’nın eski patronu- işten attırdığı- Bay Jack Hyde ile uğraşacak.

İntikam için dönen Jack Hyde, Grey’ler için basitçe kaçacak bir amaç uğruna Ana’yı Christian’a zarar verme tehditiyle oyuna getirecek. Aslında buradaki amaç, okuyucuyu da sıkmamak adına yaklaşık 600 -700 sayfalık olan bu kitaba bir ekşın katmak. Çünkü Bay Grey’in umman kadar olan parasından istenilen birkaç milyoncuk çok da göze batacak bir şey değil.

Ve tabiki sonu mutlu bitecek. Bir çocukları daha olacak çiftimizin. Para içinde yüzen birbirine aşık, birbirini her anlamda doyuran bu tatlı çiftimiz ömürlerinin sonuna kadar mutlu yaşayacak son sahneyi verip filmi bitireceklerdir diye düşünüyorum keza kitap öyleydi.

Çok uzatmayalım. Okuyanlar da ilk iki filmi izleyenler de hangi iskelet yapıda bir film izleyeceklerini biliyor. Önemli olan Jamie Dornan diyenler de olabilir; Dakota Johnson diyenler de… Hanigisini izlemek istiyorsanız artık…

Fragmanını da şuraya iliştiriyorum ki “Gelse de gitsek” diyebilin. Minnoş bir tavsiye: Yalnız gidin…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

133
6 Paylaşım, 133 Beğeni
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın