Yüz Yüze Sosyal Medyayı Salladı!


6
AMA MERAK ETMEYİN! ENDİŞELENECEK BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL. DEVİREMEDİ!


YÜZ YÜZE SOSYAL MEDYAYI SALLADI!

Bu gördüğünüz ikiliden arkası dönük ve erkek olanı Birkan Sokullu (Cino), güzel ve kadın olanı ise 2011 yılında yapmadığı işi bırakan biri olarak sosyal medyaya da bolca tiye alınan Sinem Kobal.

Ülkemizde kısaltmaları çok sevdiğimizi iyi bilen Ethem Özışık (Ünlü Senaristimiz) Birkan Sokullu’ya dizideki meşru işlemlerde (yarın bir gün göz altına falan alınırsa diye) kullanılmak üzere Cihangir Bilir ismini, gayri meşru alemlerde kullanılmak üzere de  Cino nickname’ini vermiş.

YÜZ YÜZE SOSYAL MEDYAYI SALLADI!

Sinem Kobal ise dizide karşımıza, hırsızlık büro başkomiseri Selena pardon Seliha olarak çıkıyor. Sü’rçülisan (bkz. tdk) ettiysem şimdiden affola ki ahiret gününe bırakmayalım maazallah.

YÜZ YÜZE SOSYAL MEDYAYI SALLADI!

Dizimiz Ali karakterinin tersten bu görüntüsü ile başlıyor. Tersten başlayayım nasıl olsa doğrulturum demiş olacak ki, dizinin yönetmenliğini üstlenen Osman Taşçı ilk sahne seçimini bu yönde kullanmış.

Cihangir Bilir (Cino) hayatı Surdibi semtinde geçmiş çiçekçi dükkanı işleten otuzlu yaşlarında yakışıklı bir delikanlıdır. Tabii çiçekçi dediysek lafın gelişi, gidişi ise biraz karanlık. Cino’nun günümüz deyimi ile kankaları ile birlikte gün ışığının üstüne karanlık çöktüğünde ortaya çıkan bambaşka bir yaşamı vardır.

Kankaları; Psikopat Tatar, teknoloji ve müzik uzmanı Aleko, has delikanlı Molla Yunus ve direksiyon başında adrenalin arttıran Mustafa’dır. Cino, ölen babasının iftiraya kurban gittiğini öğrenir ve intikam yemini eder. Ama hazır etmişken buna kankalarımı da ekleyeyim diyerek onlara da ettirir.

YÜZ YÜZE SOSYAL MEDYAYI SALLADI!

Seliha; hırsızlık bürosunun güzel ve güzel olduğu kadar da gözü pek başkomiseridir. Onun kankaları ise; Zeynep ve Ali’dir. Cino kankalarına intikam yemini ettirirken, Seliha da kankalarına çöpçatanlık eder ve başarılı olur. İkili birbirlerine aşık olurlar. Olayların başladığı gün (yani Ali’nin ayakkabılarını tersten gördüğümüz gün), aslında Ali ve Zeynep’in nişan törenleri için seçtikleri gündür. İkilinin bu mutlu günlerinde Seliha’nın telefonuna acı acı çalan bir mesaj gelir. O kadar acil bir para yatırma işi vardır ki nişan için çiçek çikolata alma işini falan ertelemeleri gerekmektedir. Ancak Seliha’nın aklına kendi deyimi ile şahane bir fikir gelir ve Ali’yi bankaya gönderir.

Tam bu esnada Cino, kankaları ile bankanın önünde bir araçta beklemektedir. Öğle tatili olma sebebi ile plan değişikliği yaparak, araçla bankaya girerler ve o kadar gürültü patırtı ile inen cam çerçeve – silahlı – maskeli adamlar ile karşılaşmalarına rağmen herkesten sakin olmalarını isterler. Tabii bir de bu bir soygun değil repliği ile. Elbette soygun değil, siz ne zannediyordunuz ki? Soygun sadece zorla alınan para durumlarında geçerli bir kelimedir. Onun dışında serbest yani. En azından Ethem Özışık’a göre öyle.

YÜZ YÜZE SOSYAL MEDYAYI SALLADI!

Neyse efendim özetle, bankada iki kişi hayatını bir daha bulamamak üzere kaybeder. Bunlardan biri Cino’nun en yakın arkadaşı, diğeri ise Seliha’nın en yakın arkadaşıdır. Nereden duydu öğrendi bilinmez ama Seliha, Cino’ya özenmiş olacak ki bir intikam yeminini de O eder ve Cino’ların peşine düşer. Ama onların peşine düştüğünü, kalkana kadar öğrenemeyecektir. Kaltığı gün de, yüz yüze geldikleri gün olacaktır. Yazar burada, dizinin isim seçiminin gerekçesini açıklamaktadır.

YÜZ YÜZE SOSYAL MEDYAYI SALLADI!

Dizi ilk bölümünün yayınladığı gün sosyal medyada geniş yankı uyandırmış ve bir türlü uyutmamıştır. Trend topic sıralamasında birinci sıraya yükselmiş ve hakkında binlerce tweet atılmıştır. Şimdi ben de atmadım desem yalan olacak. En iyisi olmasın, bana yetecek kadar yalanım var. Bu da delilim;

     @orjinalyazar on twitter


Orjinal Yazar

SizveBiz Blog Editörü | İronist | Sinema | Tv | Dizi | Eleştirmen

Ciddi Şakacı | Empati Uzmanı | İnsancıl Bir Hayvansever

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri