Yeni Bir Uyarlama Dizi, Muhteşem Kadrosuyla: Fi

3 dk


49
21 Paylaşım, 49 Beğeni
fi-ci-pi-dizisi

Fi, Çi, Pi… Çiçeği burnunda yazar, Azra Kohen’in kaleminden dökülmüş sürükleyici bir üçlemenin ilki olan Fi’ye ait uyarlama diziyi, bu Cuma PuhuTv’de seyretmeye başlayacağız. Türkiye’nin ilk online dizisi olacak Fi’nin yankıları da tabi ki daha yayına girmeden duyuldu. Özellikle cast seçimiyle, birbirinden gözde oyuncuların bir araya getirilmesi, dizinin kitap kadar başarılı olabileceği sinyallerini veriyor. Şimdi kim kimdir diyelim ve kitabı okumuş biri olarak diziden de aynı sürükleyici akışı beklediğimizi dile getirelim.

Can MANAYozan guven

Tanınmış bir psikiyatrist, öğretim üyesi ve psikoloji içerikli bir TV programının da yapımcısıdır. Oldukça zengin, elde edemeyeceğim kadın yoktur fikrine takılı; ama aslında kısa boylu ve pek de yakışıklı olmayan bir adamdır. Fakat gücü ve tutkusu yatağını boş bıraktıramayacak kadar özeldir. Onunla bir gece bile birlikte olmak isteyen sayısız kadın vardır. Kimileri kendi isteğiyle ona gelirken, kimilerini de o yatağa atmak için elinden geleni yapar. Biraz sapkın, takıntılı ve bir o kadar da sex düşkünüdür.  Duru’yu görür görmez aşık olur ve onu elde edebilmek için elinden geleni yapar. Dizide Can Manay rolünü üstlenecek olan aktörümüz: Ozan Güven.

Durufi ci pi serenay sarikaya duru

Duru bir güzelliği, ipeksi bir teni ve ruhunu dansla yoğurmuş, dansa gönül vermiş bir balerin. Sahnede olmak ve özgürce dans etmek tek tutkusu. Deniz’in aşkı… Can Manay’ın tek görüşle aşık olduğu muhteşem vücudun sahibi.  Yan komşusu Can Manay’ın kendisine olan ilgisini fark edecek olsa da bunu başlarda önemsemeyecek; ancak onun çekim gücüne kapılacak bir kadın. Fragmanlarda da gördüğümüz üzere bu karaktere hayat verecek kişi Serenay Sarıkaya.

Denizdeniz fi mehmet

Duru’suna aşık, hayata dair kendine özgü felsefeleri olan, bir konservatuar açma hayali içinde üniversitede müzik eğitmeni.  Kafasını dağıtmak için başvurduğu esrar, Duru ile olan ilişkilerinde çatlaklar oluşturacak ve maalesef Duru’yu kendi elleriyle Can Manay’a sunacak. Oldukça yakışıklı, karizmatik, modern bu karakteri tabir-i caizse cuk oturmuş bir isim canlandıracak : Mehmet Günsur

Özgefi berrak

Oldukça güçlü, kararlı, savaşçı ruhlu bir gazetecidir. Can Manay’a  hiçbir gazetecinin sormaya cesaret edemeyeceği bir soru sorarak, başkalarına göre hayatının hatasını yapmış olsa da O, piyasadan silinmeyeceğini, bu savaşı kaybetmeyeceğini yaptığı girişimlerle ortaya koyan ve daha güçlü bir şekilde Can Manay’ın karşısına çıkmayı planlayan en güçlü karakterlerden biri. Canlandıracak kişi ise Berrak Tüzünataç.

Bilgebusra develi fi

Kitabın en silik karakteri; ama bir o kadar da en bilgili, çalışkan ve zeki kızı diyebiliriz. Hayatın zorluklarında nasibini alan Bilge, Doğru adında otistik kardeşiyle hayata tutunmaya çalışan, Can Manay’ın da psikoloji sınıfından en başarılı öğrencisidir. İleride Can Manay’ın danışmanı ve hayat arkadaşı olacaktır. O süreç oldukça ilginç. Şimdiden bilgi vermeyelim. Yine cuk oturan bir isim bu karaktere hayat verecek: Büşra Develi.

Adazge Özpirinçci

Yaylı çalgılarda bir efsane öğrenci olan Ada… Hocası Deniz’e deliler gibi aşık. Ama Deniz’in gözü Duru’dan başka kimseyi görmüyor. Ada’yı farkeden tek kişi ise Görkem.  Ada’ya hayat verecek isim ise şuanki haberlere göre Özge Özpirinçci.

GörkemArmağan Oğuz

İçine kapanık, kimsesiz, parasız; ama dansa gönül vermiş başarılı bir bale öğrencisi. Ada’nın müziğini tesadüfen dinleyip sapkın bir şekilde Ada’ya bağlanan bir adam.  Bu karakteri Armağan Oğuz canladıracak.

Kitap uyarlamaları, okuyucuları oldukça heyecanlandırır. Özellikle de severek, beğeniyle okunmuşsa… Kadrosu oldukça güçlü olan bu dizinin sadece online olarak izlenecek olması oldukça ilginç bir deneyim olacak. Bakalım kitabı mı daha sürükleyici dizisi mi? Buna Cuma günü karar vereceğiz… Şimdiden iyi seyirler, keyifli okumalar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

49
21 Paylaşım, 49 Beğeni
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın