Yazmak Mı Zor Yazılanı Okumak Mı Senin İçin?

1 dk


51
11 Paylaşım, 51 Beğeni
yazmak

Yazı yazmak mı zor yoksa yazılanı okumak mı? Hayal gücününün kullanımıyla ortaya çıkan bir ürünü okuma elbette kolaydır. Tek yapmanız gereken onu bulunduğu raftan almanızdır. Ancak yazmak ciddi ve zor bir iştir; bunu burada yazmaya başladıktan sonra anladım.

İnsanların zihninden, yeryüzünden kazanılandan daha fazla değerli taş ve altın çıkarılması mümkündür.” demiş Edison.

Hayal ettikçe üretirsiniz, hayal ettikçe yaşarsınız, hayal ettikçe bir amacınız, umudunuz olur.

Mesela;

Marconi havadaki elle tutulmayan güçleri idare etmek için bir sistem hayal etti. Hayalinin boş olmadığı dünyadaki radyo ve televizyon sistemlerinde görülmektedir.

Beethoven sağırdı, Milton kördü, ancak onların isimleri dünya döndükçe akıllarda kalacak; çünkü onlar hayal ettiler ve hayallerini belirli bir düzen içinde düşüncelere dönüştürdüler.

Hayal ettim ve yazdım. Bir aşk hayal ettim ve hayalimdeki adamı hayalimdeki kadına aşık ettim. Tutkulu bir ilişki hayal ettim; hayat karmaşasının içinde boğuşurken unuttuğumuz duyguları canlandırmaya çalıştım. Yazdım yazdığımı okudum ve uzun zamandır onu sevdiğimi söylemediğim birine “Seni Seviyorum” dedim.

Yazmak okumaktan zor bir hadise olsa da üretmek, paylaşmak, milyonların olmasa da onların, yüzlerin kalbinde bir duyguyu uyandırmak gerçek bir eserdir, üzerinde adınızın yazar olarak yazdığı bir kitaptan daha sahicidir.

İçinizden geldiğince yazın, kimse için olmasa da kendiniz için. Kitap okumak kadar keyifli ve terapi gibi gelecek bir eylem olduğu gerçeğini göz ardı etmeyin.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

51
11 Paylaşım, 51 Beğeni
Smyrna

Efsane

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yazmayı da seviyorum, okumayı da. Hatta yazdıklarımın okunmasını, okuduklarımı tavsiye etmeyi de seviyorum. Sadece bazı kitapların nasıl basıldığını anlamıyorum! Yazı bu anlamda hislerime tercüman olmuş, tesekkurler

  2. İnsan yaşadıkları ve okuduklarından beslenerek yazar zaten. Duygusal insanlarız vesselam, hayallerimiz de geniş, duygularımız da yoğun.Bu arada okumak da yetmez anlamak önemli. Göz sadece okur, zihinde şimşekleri çaktıran yazılarda buluşuruz.

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın