içinde

WhatsApp’ta Gönderilen Mesajı Silme Veya Düzeltme

WhatsApp çok yakında kullanıcıların gönderilen mesajları iptal etmesine ve düzenlemesine izin verebilir.

Günümüzde mesajlaşma programları arasında en çok kullanılan uygulamaların başında şüphesiz ki WhatsApp yeralmaktadır. Şimdiye kadar birçok kullanıcı mesajını yanlış kişiye veya gruba göndermiş ya da doğru kişiye yanlış mesaj göndermiştir. Kullanıcılar bu hatalı iletiler, yanlış gönderilen fotograflar yüzünden maalesef çok zor durumda kalabiliyor.

WhatsApp, sızıntılara göre yakında kullanıcıların gönderdikleri mesajları iptal etmesine ve düzenlemelerine izin verecek. WhatsApp, 2016 yılında yeni özellikler katmaya ve daha fazla değişiklik yapmaya ve hızla gelişmeye devam ediyor gibi görünüyor.

Twitter hesabında WABetaInfo tarafından, WhatsApp’ın yaklaşmakta olan bu özellikle ilgili beta versiyonlarında mevcut olduğu, uzun süredir testlerinin devam ettiği söyleniyor.

Sızıntıya göre, iOS 2.17.1.869 için WhatsApp beta kodlarında tespit edilen bu özellik; yanlışlıkla gönderdiğimiz mesajı okunmadan, okunduktan sonra ve grup mesajlarında da düzeltebileceğimizi veya silebileceğimizi gösteriyor.

WhatsApp, kısa süre önce gizli hale getirilebilen “Durum” içinde çalışmaya devam ediyor. Kullanıcılar hangi arkadaşlarının Durum güncellemelerini gördüklerini de görebilecek, Durumunu görmesini istediği arkadaşlarını seçebilecek ve bu durum güncellemelerini de silebilecek.

Bu özellikler hızlı bir şekilde kullanıcılara sunulacak mı yoksa uzun bir süre deneme aşamasında mı kalacak şimdilik için bilemiyoruz. Biran önce bu gerekli özelliğin tüm kullanıcılara sunulmasını bekliyoruz.

Yazar Ümit GÜL

Siz Ve Biz Blog Editörü Adana

Bir yanıt yazın

sebi-arus-k

Şeb-i Arus Nedir? Mevlana’nın Ölümü Neden Kutlanır?

havva’nın3kizi-k

Havva’nın Üç Kızı Hakkında