Siz Ve Biz BLOG

Vizyona Girecek Filmler – Ekim 2016

3 dakikada okuyabilirsiniz


36
18 Paylaşım, 36 Beğeni
sinema

Biraz geç kalmış olabiliriz yayınlamakta; yalnız bu ayın en gözde filmleri zaten ikinci yarıda geliyor. Sinemaseverleri bakalım hangi filmler bekliyor. Hazırlayın içeceğinizi ve patlamış mısırınızı…

Film : Cehennem/ Inferno

Vizyon Tarihi : 14 Ekim 2016
Tür : Gerilim

Dan Brown’un aynı adlı romanından uyarlanan filmin başrolünde Tom Hanks yer alıyor. Tom Hanks bu filmde, daha önce Dan Brown’un “Da Vinci Şifresi”, “Melekler ve Şeytanlar” kitaplarının da ana karakteri olan Robert Langdon’ı tekrar canlandırıyor. Yönetmenliğini Ron Howard’ın üstlendiği, senaryosunu ise David Koepp’in yazdığı filmde, Tom Hanks’a oyuncu Felicity Jones eşlik ediyor.

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon başından vurulmuş bir halde hastane odasında gözlerini açar. Ne buraya nasıl geldiğini ne de nasıl vurulduğunu hatırlamaktadır. Camdan gördüğü manzara karşısında altüst olan profesör, evinden binlerce kilometre uzakta, Floransa’da olduğunu anlar. Simgebilim profesörü kendini bir anda ipuçlarını Dante’nin cehenneminde bularak çözmesi gereken korkunç bir senaryonun içinde bulur. Floransa’nın tarih kokan dar sokaklarından Venedik’in muazzam bazilikalarına uzanan semboller zinciri Langdon’ı insanlık tarihini sonsuza dek değiştirebilecek bir mekâna sürükler. Burası üç imparatorluğun merkezi olmuş, insanlık tarihi kadar eski, dünyanın incisi İstanbul’dur. Ve bu şehirde ya insanlık tarihi baştan sona yeniden yazılacak ya da bunu yazacak hiç kimse kalmayacaktır.

Film : Demir Yumruk/ Hand of Stone

Vizyon Tarihi : 14 Ekim 2016
Tür : Dram, Biyografi, Aksiyon

Boks tarihinin efsanelerinden Roberto Duran’ın hayat hikâyesinin anlatıldığı Hands of Stone’un başrollerinde Robert De Niro ve Edgar Ramirez yer alıyor. Dört farklı ağırlık sınıfında dünya şampiyonu unvanını kazanmayı başaran efsanevi boksör Roberto Durán’ın Panama sokaklarından önemli bir boks kariyerine uzanan hikâyesini anlatacak filmde, bir başka boks efsanesi antrenör Ray Arcel ile Duran’ın en büyük rakiplerinden Sugar Ray Leonard da yer alacak.

Film : İkimizin Yerine

Vizyon Tarihi21 Ekim 2016
Tür : Aşk, Dram

Serenay Sarıkaya ve Nejat İşler’i buluşturan film, Türk Filmi seyircilerinin merakla beklediği filmler arasında yerini almış görünüyor. Bir taşra kasabasında, ailesinin dayattığı hayata sıkışıp kalmış genç Çiçek (Serenay Sarıkaya), kasabaya yeni gelen gizemli edebiyat öğretmeni Doğan’a (Nejat İşler) aşık olur. Doğan bu yasak aşka ne kadar dirense de, Çiçek’ten uzak duramaz. Gencecik bir kalbe ne kadar büyük bir aşk sığar? Peki o aşk yaralı bir adamın kalbini iyileştirebilir mi? Doğan ve Çiçek cevapları birbirlerinde ararlar. Oysa bu aşk sadece onların değil, bir ailenin de kaderini sonsuza kadar değiştirecektir.

Film : Jack Reacher: Asla Geri Dönme : Never Go Back

Vizyon Tarihi21 Ekim 2016
Tür : Aksiyon

https://www.youtube.com/watch?v=MHiqfKqjZio

Tom Cruise… Bu adam ne yaparsa yapsın oturur izlersiniz. Jack Reacher, ilk filminin ardından merakla beklenen devam filmi ile sinemaseverlerle 21 Ekim’de buluşmaya hazırlanıyor. Konu hakkında kısa bir özet verelim hemen.

Binbaşı Susan Turner (Cobie Smulders), Reacher’ın eski soruşturma biriminin başındaki isimdir ve vatana ihanetten tutuklanmıştır. Susan’ın masum olduğuna inanan Reacher, onu hapishaneden çıkarmalı ve isimlerini temize çıkararak hayatlarını kurtarmak için büyük bir hükümet komplosunun ardındaki gerçeği ortaya koymalıdır.

Film : Ekşi Elmalar

Vizyon Tarihi28 Ekim 2016
Tür : Aşk, Dram, Komedi

Son olarak Kelebeğin Rüyası filmi ile ekranlarda gördüğümüz Yılmaz Erdoğan, bu kez büyük bir prodüksiyon ile tekrar karşımıza çıkıyor. Yılmaz Erdoğan’ın canlandırdığı Belediye Başkanı Aziz Özay, eşi Ayda (Devrim Yakut) ve birbirinden güzel kızları Muazzez (Farah Zeynep Abdullah), Türkan (Songül Öden) ve Safiye’nin (Şükran Ovalı) 1970’li yılların sonunda Hakkari’de muhteşem bir elma bahçesi içindeki evlerinde başlayan hikaye 90’lı yılların sonunda Antalya’da son buluyor.

Film : Hz. Muhammed: The Messenger Of God

Vizyon Tarihi28 Ekim 2016
Tür : Dram, tarihi, Biyografi

Müslüman kesimin merakla beklediği filmler arasında olan Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi, aslında eleştiri oklarının da şimdiden en büyük hedefi halinde. Cennetin Çocukları ve Serçelerin Şarkısı filmleriyle tanınan Majid Majidi’nin yönettiği Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi, peygamber Hz. Muhammed’in yaşamının ilk dönemini ele alıyor. Umarız başarılı olur.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

36
18 Paylaşım, 36 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın