VERİLMİŞ SADAKANIZ VAR MI?


sadaka bekleyen kız

ÖLÜMDEN DÖNÜLÜR MÜ?EVET DÖNÜLÜR. PEKİ BU DÖNÜLEN YOLDAN SAPMADAN İLELEBET GİDİLİR Mİ? HAYIR, TEKRAR ÖLÜME DOĞRU DÖNECEĞİMİZ KESİN. ZAMANI İSE ELBETTE Kİ TAKDİR-İ İLAHİDİR.

Güpegündüz lüks iş yerleri ve alış veriş merkezlerinin bulunduğu işlek bir cadde de meydana gelen olay, mili saniye fark ile muhtemelen ölümden dönüş olarak kayıtlara girmiş oldu. Tam da şahsımın hicvettiği gibi ”verilmiş sadakan varmış” diye tabir edilmesinde hiç bir mahsur olmayan bir durum. Talihsizlik ile talih arasındaki çok ama çok ince olan çizgi, bu olayda görünür hale gelmiş de diyebiliriz.

”Bu Türkiye’den başka bir yerde olmaz!” denilen yüzlerce olay, davranış biçimi ile ilgili haber ve sosyal medya geyiklerinin varlığını artık kanıksamış durumdayız. Tabii beni bilen bilir, kanıksama ile hiç aram olmadığı için (sevmem kendisini, babasını da sevmezdim) kankam olan ama sıradan olmayan bir olayı kaleme alayım dedim. Demişken de klavyenin record tuşuna basmış bulundum.

16 Kasım 2013 tarihli liveleak.com internet sitesinin haberine göre, şehir işçileri kaldırımda bulunan bir ağacı keserken az kalsın (iyi ki kalmamış) bir kadının muhtemelen ölümüne sebep oluyorlarmış. Buraya kadar kanıksanmayan bir durum var mı? Yok. Maalesef ki bizim için olağan bir durum.

Olağan olan;

1- Ağaç kesilmesi.

2- Kaldırımda ağaç kesilmesi.

3- Kesim esnasında uyarı tabelasının olmaması.

4- Kesim alanının güvenlik çemberine (en azından şerit) alınmaması.

5- Gidiş ve geliş yönünde birer çalışanın (uyarı amaçlı) bulunmaması.

6- Olay sonrasında yoldan geçen vatandaşların duyarsızlığı.

7- Önlemleri almayanların, vatandaşı kör müsün? diye suçlaması.

Bu suçlamada ilginç. Çünkü işaret dili ile suçluyorlar. Yani hem kör, hem de sağır muamelesi yapıyorlar. Nasıl mı? İşte böyle;

 

Olağan olmayan;

1- Olayın güzel ülkemizin sınırları içerisinde değil de, Volga nehri kıyısındaki 807400 insanın yaşadığı (2016 verilerine göre) Rusya’nın Saratov şehrinde meydana gelmiş olması.

2- İronik olarak olağan olan, üçüncü maddeden yedinci maddeye kadar sıralamış olduğum davranış biçimleri. Neden birinci ve ikinci madde yok diye vurmadan önce bir sonraki cümleyi okuyun lütfen! İnsanlar için tehlike oluşturabilecek, çürümüş devrilme riski olan ağaçların (örnek için sayfayı aşağı kaydırın lütfen!) kesilmesi ya da budanması gerekebilir. Ya da şu an benim aklıma gelmeyen başka bir tehlikeli durumunun önüne geçmek için. ”Kökünden sökülsün, kesilmesin” de diyebilirsiniz. Ben de diyorum ancak söküm prosesi ve nakliyesi esnasında çürüyen kısımdan kopma meydana gelme olasılığı çok yüksek. Tabii bu duruma teknik uzmanların karar vermesi gerekiyor.

ÇÜRÜYEN AĞACA 1 ÖRNEK


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

12
80
12 Paylaşım, 80 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAHA FAZLA: Yaşam

BUNLARIDA KAÇIRMAYIN

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın