içinde ,

Verilmiş Sadakanız Var mı?

ÖLÜMDEN DÖNÜLÜR MÜ?


EVET DÖNÜLÜR. PEKİ BU DÖNÜLEN YOLDAN SAPMADAN İLELEBET GİDİLİR Mİ? HAYIR, TEKRAR ÖLÜME DOĞRU DÖNECEĞİMİZ KESİN. ZAMANI İSE ELBETTE Kİ TAKDİR-İ İLAHİDİR.

Güpegündüz lüks iş yerleri ve alış veriş merkezlerinin bulunduğu işlek bir cadde de meydana gelen olay, mili saniye fark ile muhtemelen ölümden dönüş olarak kayıtlara girmiş oldu. Tam da şahsımın hicvettiği gibi ”verilmiş sadakan varmış” diye tabir edilmesinde hiç bir mahsur olmayan bir durum. Talihsizlik ile talih arasındaki çok ama çok ince olan çizgi, bu olayda görünür hale gelmiş de diyebiliriz.

”Bu Türkiye’den başka bir yerde olmaz!” denilen yüzlerce olay, davranış biçimi ile ilgili haber ve sosyal medya geyiklerinin varlığını artık kanıksamış durumdayız. Tabii beni bilen bilir, kanıksama ile hiç aram olmadığı için (sevmem kendisini, babasını da sevmezdim) kankam olan ama sıradan olmayan bir olayı kaleme alayım dedim. Demişken de klavyenin record tuşuna basmış bulundum.

16 Kasım 2013 tarihli liveleak.com internet sitesinin haberine göre, şehir işçileri kaldırımda bulunan bir ağacı keserken az kalsın (iyi ki kalmamış) bir kadının muhtemelen ölümüne sebep oluyorlarmış. Buraya kadar kanıksanmayan bir durum var mı? Yok. Maalesef ki bizim için olağan bir durum.

Olağan olan;

1- Ağaç kesilmesi.

2- Kaldırımda ağaç kesilmesi.

3- Kesim esnasında uyarı tabelasının olmaması.

4- Kesim alanının güvenlik çemberine (en azından şerit) alınmaması.

5- Gidiş ve geliş yönünde birer çalışanın (uyarı amaçlı) bulunmaması.

6- Olay sonrasında yoldan geçen vatandaşların duyarsızlığı.

7- Önlemleri almayanların, vatandaşı kör müsün? diye suçlaması.

Bu suçlamada ilginç. Çünkü işaret dili ile suçluyorlar. Yani hem kör, hem de sağır muamelesi yapıyorlar. Nasıl mı? İşte böyle;

 

https://www.youtube.com/watch?v=7KCAVMZkIY4

Olağan olmayan;

1- Olayın güzel ülkemizin sınırları içerisinde değil de, Volga nehri kıyısındaki 807400 insanın yaşadığı (2016 verilerine göre) Rusya’nın Saratov şehrinde meydana gelmiş olması.

2- İronik olarak olağan olan, üçüncü maddeden yedinci maddeye kadar sıralamış olduğum davranış biçimleri. Neden birinci ve ikinci madde yok diye vurmadan önce bir sonraki cümleyi okuyun lütfen! İnsanlar için tehlike oluşturabilecek, çürümüş devrilme riski olan ağaçların (örnek için sayfayı aşağı kaydırın lütfen!) kesilmesi ya da budanması gerekebilir. Ya da şu an benim aklıma gelmeyen başka bir tehlikeli durumunun önüne geçmek için. ”Kökünden sökülsün, kesilmesin” de diyebilirsiniz. Ben de diyorum ancak söküm prosesi ve nakliyesi esnasında çürüyen kısımdan kopma meydana gelme olasılığı çok yüksek. Tabii bu duruma teknik uzmanların karar vermesi gerekiyor.

ÇÜRÜYEN AĞACA 1 ÖRNEK

Yazar Orjinal Yazar

Siz Ve Biz Blog Editörü - Adana

Bir cevap yazın

Güneşe Hasret Yaşanan Bir Hayat

Güneşe Hasret Yaşanan Bir Hayat!

hayvanlar

Lütfen Hayvanlık Edin!