Vahşiler (Hostiles)

Pek yakında filmler köşemizin yeni konuğu, başrollerini Christian Bale ve Rosamund Pike'ın paylaştığı ''Vahşiler'' filmi.


3

Öncelikle 44 yaşına basan ingiliz asıllı başarılı aktör Christian Bale‘e 44 kere maşallah diyerek Cuma günü ülkemizde vizyona girecek olan son filminin türkçe alt yazılı fragmanına bir göz atalım!

Sinemaya Steven Spielberg‘in yönettiği Güneş İmparatorluğu filmi ile adım atan Christian Bale’in gerçek ismi Christian Charles Philip Bale’dir. Bu gereksiz gerekli bilgiyi sinema sektörü için yapılan isim varyasyonları listesine bir ekleme daha olsun diye verdim. Alan alır, almayan zaten hiç almamış demektir.

Christian Bale’in Ses Getiren Filmleri

Filmimizde Christian Bale’e aynı zamanda hemşehri’side olan Rosamund Pike eşlik ediyor. Ne tesadüfdür ki Rosamund Pike’ın Christian Bale ile ingiliz asıllı olmasının yanı sıra isim benzerliğide mevcuttur. Rosamund Pike’ın gerçek adı Rosamund Mary Ellen Pike’dır. Sinema severler Onu, Jack Reacher filminde canlandırdığı Helen karekteri ile tanımaktadırlar.

Scott Cooper‘ın yazıp yönettiği Hostiles, 1892’de sert direnişten sonra ölmekte olan bir Cheyenne savaş şefini ve ailesini kabile topraklarına geri götürmeyi kabul eden efsanevi bir ordu yüzbaşısının hikayesini anlatıyor. New Mexico’da tecrit edilmiş bir Ordu karakolu olan Fort Berringer’den, Montana çayırlarına kadar korkunç ve tehlikeli yolculuk yaparlarken, ailesi öldürülmüş genç bir dul (Rosamund Pike) ile karşılaşırlar. Düşman Comanche ve yol boyunca karşılaştıkları tehlikeleri yenmek için güçlerini birleştirmeleri gerekir.

Christian Bale, tadı damaklarda kalan ”3:10 to Yuma” filminden sonra tekrar bir western filmi ile sinema severlerle buluşacak. Western ve  Christian Bale hayranlarının bir taşla iki kuş vuracağı ”Hostiles” 13 Şubat Cuma günü vizyona girdi. İyi Seyirler!


Orjinal Yazar

SizveBiz Blog Editörü | İronist | Sinema | Tv | Dizi | Eleştirmen

Ciddi Şakacı | Empati Uzmanı | İnsancıl Bir Hayvansever

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri