Ukde…


ukde

Zaman su gibi akarken önüne ne bir engel koyabiliyoruz ne de geriye alıp baştan yaşayabiliyoruz. Şu dünyadan giderken arkamızda bıraktıklarımız zaten hep acıdır ama daha acısı vardır ki yaşamak üzereyken yaşayamadıklarımızdır. İçimizde ukde kalanlar, boğazımızda düğüm olanlar, yüreğimize saklı kalanlar, sevgisini bitiremedikleriz, mevsimler birbirini kovalarken sevmekten vazgeçmediklerimiz, ne aklımızdan ne kalbimizden çıkardıklarımız, rüyalarımızın başrolleri, masamızdaki boş sandalyenin sahipleri, kalbimizdeki kilitli kapının tek sahipleri…

Gönül çok sever; onu, bunu, şunu… Ama birini hep sever, güzel sever, farklı sever… Kırık dökük, yıkık viran da olsa, kapalı bir kutuda saklar tüm güzel anılarıyla, hiç açılmayacak olsa da.

Bir an kızarsın yaşayamadıklarına, yaşatamadıklarına… Beddualar edersin; üzülsün, kahrolsun, benim çektiğim acının emsalini yaşasın, aklından çıkaramasın istersin; sonra durulur o dokunmaya kıyamadığın ten, o yuvan olmasını istediğin boynunun kokusu, o aşkınla yoğurduğun, sevdanla süslediğin güzelliğin vücut bulmuş hali geliverir gözünün önüne, susarsın. Hani bir gülse kelebeğin bile ömrü uzar ya, işte o an hep mutlu olsun der, eğersin kadere boynunu.

Elleri başka ellerde olsa da susarsın… Yüreğinde sana yer olmasa da, çok yakınken çok uzakta olsa da, haksızlığı iliklerine kadar yaşasan da, gitmesini istemiyorken izin verirken de lal olur dillerin, dökülmez sözlerin, susarsın, içine akıtırsın, yine susarsın.

Sen de benim yaşanmamışlığımdın, sustuklarımdın, konuşamadıklarım, hissedip de söyleyemediklerimdin.

Ey güzel sevdiğim, kalbimin en gizli kapısının içindesin sen, kilitledim üzerine kapıları, anahtarını attım mavisi en koyu suların derinine, tüm keşkelerimle, tüm iyikilerimle…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

97
97 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAHA FAZLA: Serbest Yazı

BUNLARIDA KAÇIRMAYIN

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın