Siz Ve Biz BLOG

Tek Bedende Can Bulmuş Üçlü: Dişilik, Kibir, Hırs

2 dakikada okuyabilirsiniz


57
6 Paylaşım, 57 Beğeni
ah bu kadınlar

Kadın konulu çok yazı yazdığım için beni feminist zannedebilirsiniz; lakin bakınız mgtow yazımda sonuna kadar erkeklerin de yanında durduğumu göreceksiniz. Biz gerçekten yeryüzünün en ilginç varlığız. Anlaşılması, pek çoğumuzla da geçinmesi zor homo sapienslerin bugüne kadar gelmiş haliyiz. Evrimimiz devam ediyor o ayrı.

Kendimi bildim bileli çalışırım. Hatta üniversitede hocalarımdan izin alıp fuarlarda hosteslik yapardım. Turizmin renkli, stresli ama bir o kadar da eğlenceli köprüsünden geçip derli toplu ofis hayatında kendime yer edindim. İlk ofis deneyimimde herkesin müdür olduğu bir firmaya düştüm. Genel müdür ve satış müdürlerinin haricinde diğer çalışanlar kadındı ve maalesef ki (altını çizdim gördüğünüz üzere) hepsinin bir ünvanı vardı. Bu firma kapanınca 6 aylık bir işsizlik ve buhran döneminden sonra yine bir ofis hayatı başladı benim için. Şuan %70’i kadın olan bir işletmedeyim ve yine ünvanları uzman, şef ve müdür olarak sıralanıyor. Şimdi anlatmak istediğim yere geleyim.

Birincisi kadınlara ünvan verdiğinizde 1.60’lık boylarıyla kendine bağlı çalışan personeline nedense 2.20’lik yükseklikten bakabilme özelliği anında yüklenmiş oluyor belleklerine. Sizli bizli konuşmazsan hanım hitabını adıyla kullanmazsan vah haline. Sana direkt bana “hanım” diyeceksin demez; lakin olduğun konumu kafana vura vura anımsatır.

İkincisi kaprisin büyük elçiliği olan hanımlar, işi bilen biriyse dünyayı kurtarıyormuşçasına ya da şirkete milyon dolarlık karlar elde ettiriyormuşçasına diğer birimlere karşı kapriste sınır tanımazlar.

Üçüncüsü, en ciddi ortamları jöle kıvamına anında getirebilme özelliğine sahip varlıklarız. Daha geçen gün katalog tasarımı için hararetli başlayan konuşma bir anda elbiseni Zara’dan mı aldın sorusuyla kulak memesi yumuşaklığına gelmiş bir sohbet havasına dönüşüverdi. Karşılıklı iltifatlar, gülüşmeler havada uçuştu. Konu mu? O kaynadı, herkes yine bildiğini okudu.

Dördüncüsü, gel-git dönemleri en bol cinsiz. Malumunuz aylık ziyaretlerimiz var. Bu aylık dönemin üç sahfası oluyor haliyle. Öncesi, şimdisi, sonrası… Ayın 15 günü gidiyor. O dönemlerde çıkan göbeği mi, hortlayıveren sivilceyi mi, ağrıları mı dersiniz, dert edinecek ne varsa edinebiliriz. Moral taban, gerginlik tavan dolaşırız. Yaşadığımız bu biyolojik olayın kimyamıza etkisi maalesef ki yadsınamıyor. Yani ayın 15 günü uzak durulması gereken bir ırkız diyebilirim.

Beşincisi, birbirini özellikle de hemcinslerini çekemeyen, kuyu kazma konusunda oscarlık olaylara imza atabilen bir topluluğuz. Keza ofis ortamında çalışıyorsak, o kapılar ardında neler neler konuşulur, sonra da konuşulan kişiye bugün saçların çok güzel olmuş diyebiliriz. Daha işe ilk başladığım günlerde kişilerle alakalı bilgi paylaşımı yapılırken ay bu çok fena, şuna bulaşma gibi bilgiler enjekte edildikten sonra o kişilerle yapılan samimi konuşmalara şahit olmam, kendi ırkımdan korkuttu beni.

Kadın olarak kadınları eleştirdiğim bir yazıda ne kadar tehlikeli olabileceğimizi göstermeye ve kadınlarla çalışmanın esasında ne kadar zor olduğuna dikkat çekmeye çalıştım. Kadınların ilerleyemeyişinin önünde sosyal sebeplerden sonra yine en büyük sebep kadınların kendisidir. Çünkü çalışırken egolarını, kibirlerini ve ihtiraslarını bir köşeye bırakmazlar.

Ben mi?

Ben bıraktığım için bir adım ilerleyemiyorum…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

57
6 Paylaşım, 57 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın