içinde

Tehlikeli Aslar Smokin’ Aces

HARCAYAMAYACAĞINIZ AMA KEYİFLE İZLEYEBİLECEĞİNİZ KEŞFEDİLMEMİŞ BİR HAZİNEYİ SİZLER İÇİN KRİTİZE ETTİK!


Hiç bir şey göründüğü gibi değildir!

Hem dört hem de ters köşe olmak istiyor ve müthiş bir oyuncu kadrosunun seyrine doymak istiyorsanız ”Tehlikeli Aslar” filminin dvd’sini hemen edinmelisiniz. Bir saat kırk dokuz dakikanın bitiminden sonra bana edeceğiniz duayı düşünmeye başlayabilirsiniz. Bad dua riskini de göze almıyor değilim. Ancak ne demişler riski göze alamayanlar, başarıyı sadece hayal edebilirler.

tehlikeli aslar

2006 yapımı olan, başrollerini Ryan Reynolds ve Ray Liotta‘nın paylaştığı Tehlikeli Aslar (Smokin’ Aces) filminin senaristliğini Joe Carnahan üstlenmiştir. Ancak bu üstlenme bana yetmez diyerek üstüne bir de filmin yönetmenliğini eklemiştir. Bahsetsem mi yoksa etmesem mi diye emin olamadığım önemsiz bir detay daha var. Neyse efendim ben yazayım da önem derecesine siz karar verin. Başrol oyuncularımıza yardım eden yardımcı oyuncularımızdan biri Ben Affleck diğeri ise Andy Garcia‘dır.

x XeC

Filmimiz klasik bir sahne olan dinleme ile başlıyor. İki FBI ajanı, mafya patronu olan Primo Sparazza‘nın evini 2006 yılının elverdiği ölçüdeki teknolojik aletler ile dinlemektedirler. Sparazza’nın adamlarının telefon konuşmalarından, Sparazza’nın Buddy “Aces” Israel’in (Jeremy Piven) başına bir milyon dolar ödül koyduğunu ve kalbini istediğini öğreniyoruz. Sonrası malum. FBI Israel ile bütün mafya organizasyonunu hapse göndermek için anlaşma yapmaya çalışırken, kiralık katiller de bildikleri tek işi yapmak için kolları sıvarlar. Ancak önsöz de belirttiğim özdeyişi aklınızdan çıkarmayın ki durduk yere küfürlerinize mazhar olmayayım. Bu da filmin derinliği olduğu manasına ve kurgusunun çok iyi yapıldığına işarettir.

maxresdefault

Ryan Reynolds‘ın, hastane odasına girdiğini gördüğünüz anda filmin sesini yükseltmek zorundasınız. Neden diye soracak olursanız, sormayın! Sadece bana güvenmeyi tercih edin. Böylece filmin müziklerinin de ne kadar iyi olduğunu anlamış olacaksınız.

image

Filmi izlemeye karar verirseniz ki bence vermelisiniz, lütfen ama lütfen basit bir aksiyon filmi izler gibi seyretmeyin. Ha seyrederseniz nolur? filmi tekrar izlemek zorunda kalırsınız. Önce ”Ben bu filmi daha önce neden izlememişim” dersiniz, sonra da ” Şurayı anlamadım, tekrar bir bakayım”. Ha eğer uyarımı dikkate alır, dikkat ile birlikte izlerseniz bir kerede sinema keyfinizi tamamlarsınız.

Smokin Aces

İmdb puanı 6.7 olan müthiş oyuncu kadrosu, hikaye derinliği, zekice yapılmış olan kurgusu ile karşılaşacağınız, bir saat kırk dokuz dakikalık keyifli seyirler dilerim.

Yazar Orjinal Yazar

Siz Ve Biz Blog Editörü - Adana

Bir cevap yazın

uzakta ki adam

Uzakta

gıcık sesler kapak

Bu Seslere Gıcık Olmayan Var Mıdır Acaba?