Spor Yapmaya Üşenenler İçin İlaç Gibi Bir Yöntem: Zumba

1 dk


66
9 Paylaşım, 66 Beğeni
zummba

Dans etmeyi sevenlerdenseniz, hareket ettikçe zihninizi dağıtabilenlerdenseniz işte size çözüm: Zumba Fitness. Spor yapmak bedene de ruha da çok iyi gelir biliyoruz. Ancak haftanın 3-4 günü sabahın bir köründe kalkıp koşmak ya da kapalı spor salonlarında tıkılıp, koşu bandı üzerinde bitse de gitsek modunda dakikaların geçmesini stres içinde beklemek zor gelir.

İşi eğlenceli hale getiren ve son dönemlerde hızla yayılmaya başlayan, bizi spora, harekete teşvik eden etkinliği sizlerle de paylaşalım istedik. Adı “Zumba”. 1990’larda kareograf ve dansçı Alberto Perez tarafından Kolombiya’da ortaya çıkarılan bu dans ile hem kilo verebilir hem de ruhsal olarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Hemen hemen diğer tüm dans çeşitlerini içinde barındıran zumba, canlı, fıkır fıkır müziklerle dans ederek zihninizdeki olumsuzlukları ve vücudunuzdaki yağların atımını sağlıyor. Yeni keşfim olan Zumba’yı hayatınızın bir parçası yapmanız için işte size birkaç neden

 1. 1 Kilo Vermenizi Kolaylaştırır

  zumba-kilo-verme

  En başında da dediğim gibi spor salonlarına tıkılmak ya da erken saatlerde kalkıp koşmak size göre değilse Zumba sizi bunlardan kurtarır. Dans ederken hareket etmeyen yeriniz kalmayacaktır. Eğlenirken kilo vermekten güzel birşey var mı?

 2. 2 Stres Atmanıza Yardımcı Olur

  zumba-stres

  Açıkçası çok sıkıntılı olduğum bir dönemimde buldum bu Zumba Fitness'ı ve fark ettim ki dans ederken zihin de boşalıyormuş. Bittiğinde attığınız terle beraber daha zinde olduğunuzu hissedebiliyorsunuz. Sadece yapmanız gereken 1 saat ayna karşısında dans etmek. Sonuç mükemmel.

 3. 3 Yeni ortamlara girmenizi ve yeni insanlar tanımanızı sağlar.

  zumba-yeni-insanlar

  Instagramda bakıp bakıp içten içe hayıflandığımız hayatları bir kenara bırakıp, internet ortamından kopup, dışarıya açılmak için bir kapıdır Zumba. Yeni insanlar tanıyıp yeni paylaşımlar yapmaktır. Ortak paydada buluşmadır. 

 4. 4 Kendinizi Daha Enerjik Hissedersiniz

  zumba-enerjik

  Yorulmak yok aslında. Ne kadar çok yaparsanız o kadar zinde ve dinamik oluyorsunuz. Yaşam kaliteniz cebinizin dolu ya da boş olmasıyla ilgili değil ne kadar canlı ve sağlam olduğunuzla ilgilidir. Sizi dinamik yapacak şey, kendinize ayıracağınız bir saatçik zaman.

 5. 5 Özgüveniniz Arttıracaktır.

  DCDCAD2C-CC37-4302-A8FF-36740D1D1E0A

  Şöyle ki kilo verdikçe ve daha fit oldukça özgüveniniz tavan yapmaya başlayacak. Bulunduğunuz ortamda daha kendinden emin ve özgüveni daha yüksek bir birey olacaksınız.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

66
9 Paylaşım, 66 Beğeni
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın