Siz Ve Biz BLOG

Sigarayı Bırakamamamızın Ardındaki 7 Neden

3 dakikada okuyabilirsiniz


48
3 Paylaşım, 48 Beğeni
sigraya-özenme

Sigaranın ne illet birşey olduğunu, elini verenin kolunu kaptırdığını, vazgeçilmesi güç, kendine tiryaki eden fettan ruhlu bir alışkanlık olduğunu biliyoruz. Peki neden istesek de bırakamıyoruz? Çevremde içenlerin varlığını ve davranışlarını gözlemlediğimde çıkardığım üç beş sonucu sizle paylaşayım istedim.

1. Sosyalleşmek İçinsigara sosyalleşme

Misafirliğe gittiğiniz evde herkesin mutfağa geçip, sigara üstüne sigara yakıp, sohbetin dibine dibine vururken siz salonda oturuyorsanız; “Bir sigara da ben alayım.” demeye çok müsait bir ortamın içindesiniz demektir. Mutfakta, balkonda yapılan ve sigaranın eşlik ettiği sohbet çok başkaymış. Ancak sohbeti başkalaştıran, özel kılan sigara değil, sizsiniz.

2. Paylaşmak İçinsigara paylaşma

Kuru kuruya ağlayıp, içini dökmek olmuyor. O Bir parmak kadar etmeyen ufacık sarı kafalı beyaz giyimli şeyin paylaşımın dozunu arttırdığına inanılıyor; lakin derdiniz, sıkıntınız paylaştıkça, anlattıkça azaldığı için rahatlıyorsunuz, sigara eşlik ediyor diye değil.

3. Yalnız Kalmak İçinsigara yalnızlık

Kimi zaman kaçış olarak görülüyor. Paylaşmaya ortak olan sigara, bu kez yalnızlığınıza ortak oluyor. Çekilen her nefeste uzak durmak istediklerinizi bir bir yakıyorsunuz sanılıyor; ama o sizi sadece yalnızlaştırıyor ve sosyal hayatınıza gizliden gem vuruyor. Nasıl mı? İçmeyenlerce üstünüze sinen kokuyla dışlanıyorsunuz, farkında mısınız?

4. Rahatlamak İçinsigara rahatlamak

Stres ve sinirle güçlü bir bağı var sigaranın. Ardı ardına yakılarak sinirlerin yatıştığı düşünülüyor; ancak sadece beyninizi uyuşturuyorsunuz.

5. Bağımlı olduğumuz içinsigara bağımlılığı

İnsan beyni ona zevk veren şeyleri kendinden uzaklaştırmak istemez. Sigarayı bırakmama isteği de aslında buradan gelir. Ancak iradenize söz geçirebilecek olan yine sizsiniz. Tüm organlarınız beyninizi dinleyebilir; ama beyniniz de sizi dinlesin.

6. Özendiğimiz içinpipo icen kadin i

Elimize yakıştığını söyleyen bir kişi sigara sağlığına zararlı diyen yüz kişiye karşı galip gelebilir. İçinde hem beğenilme hem de özentilik barındırır. O bembeyaz elleri olan kırmızı ojeli vamp kadının uzun parmakları arasındaki sigara özeneceğiniz en son şey olmalı.

7. Ölmek İçinsigara ölüm

İçen de ölüyor içmeyen de felsefesiyle yaklaşıyorsanız; yeni doğmuş bir bebek de ölüyor; 100 yaşındaki biri de. Ölüm kararını veren tek bir güçtür. Sigara ise ölümü sadece zorlaştıran ve hızlandıran bir unsurdur.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

48
3 Paylaşım, 48 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın