Siz Ve Biz BLOG

Sevgililer Gününe Özel 16 Demirbaş

4 dakikada okuyabilirsiniz


40
9 Paylaşım, 40 Beğeni
sevgililer-k

Çiçeği burnunda sevgililerin dört gözle beklediği, sevgilisi olmayanların ise 13 Şubat’tan 15 Şubat’a trambolin ile geçişin hesaplamalarını yaptığı 14 Şubat “Sevgililer Günü”nün demirbaşlarından, klişelerinden bahsedelim istedik.

1. Kırmızı Kırmızı Kırmızı

Sevgililer Gününe Özel 16 Demirbaş

O gün elinizi neye atsanız kırmızıdır nedense. Sanırsınız ki yılbaşı… Aşkın rengi kırmızı diye olsa gerek gülünden hediye paketine, süslemelerden kıyafete kadar her şey kırmızı olacak diye bir yerde yazıyor zannımızca.

2. Elinde Kırmızı Kalp Tutan Ayıcık

Valentine s Day love romantic teddy

Kurtarıcı bir hediyedir; lakin ikinci sevgililer gününüz ise kafanıza atılırsa ne oldu diye hayıflanmayın. O beklediğiniz “Yaaaaa aaaşşkkıımm ayıcık mı allldınnn. Çok şiiiriin. Sarılır yatarım ben bunaaaaa.” cümlesi bir sene önceydi.

3. Kırmızı Gül

gul sevgili

14 Şubat’ın olmazsa olmazı kırmızı güller. Kimisinin kamyonlarca sevgilisinin evinin önüne döktüğü, kimisinin kucak dolusu buketle süprizler yaptığı, kimisinin yapraklarıyla sevgilisinin yollarının süslediği demirbaş. 13 Şubat’ı 14 Şubat’a bağlayan gece tohumuna altın tozu dökülen ve tek bir tanesi en uygun fiyatla 10 TL olan kırmızı gül 🌹.

4. Romantik Film

Kafika Beyoglu

Filmin adında bile AŞK kelimesinin geçmesi gerektiği romantizm altyapılı, mumlu, güllü, bol bakışmalı, fransız öpücüklü, sarılmalı, az biraz ihtiraslı filmler de 14 Şubat’ın geleneklerinden.

5. Akrostiş Şiir

akrostis

İşte size yılların eskitemediği bir akrostiş. Sevgilinizin adı Abdurrahman da olabilirdi ya da Münevver- Müşerref. Biz sizi kurtaralım istedik, kullanın gitsin.

6. Kırmızı Kelebekli G-string

kkelebek e

Yılbaşı, doğum günü, ilk tanışma yıldönümü, nişanlılık yıldönümü, ilk öpüşme yıldönümü gibi günlerin bitiminde kullanılan ve 14 Şubat gecesinin de sonunu renklendiren bir öğedir kendileri. Yaramaz çiftlerce tercih edilir.

7. Mum Işığında Akşam Yemeği

untitled

14 Şubat’ın en en klişesidir. Klasik ve sıradanlıktan çıkmayanlarca tercih edilen, ortamda kırmızı gül ve balon gibi demirbaşların eksik olmadığı ızgara köftenin yenildiği yemeklerdir.

8. Biz Evliyiz, Sevgili Değiliz

Valentines Day Myths

Sevgililer gününü kutlamayan en az 5 yıllık evlilerin ardına sığındığı minik yalan. Şimdi ne gereği var dışarda akşam yemeğinin evde birşeyler hazırlarım diyen kadın tarafı ile kadına özel bir hediyedense evin ihtiyacı olan elektrikli süpürge makinesi alan erkek tarafının ortak paydasıdır.

9. Biz Kutlamayız Öyle Şeyler

kubat

Biraz daha dindar bir kesimin en büyük savunucusu olduğu bir düşünce akımıdır. Yılbaşına benzetilir ve gavur icadı denilir. Maddiyata dayalı aşkların olduğuna, Ferhatların, Şirinlerin, Aslıların, Keremlerin eskide kaldığına inanların, her sevgililer gününde kullandığı cümledir.

10. 15 Şubat Dünya Saplar Günü İlanı

basliksiz

Sevgilisi olmayanların makaraya aldığı 14 Şubat ve sonrasındaki teselli ikramiyesi gündür.

11. Kiralık Sevgili Arama

sevgili

Tuhaf bir şekilde o güne takıntısı olanların sırf 14 Şubat’ı yalnız geçirmemek için ayaküstü sevgili yapmaya çalışmasıdır. Biz ona kısaca Kiralık Sevgili dedik. Ocak sonu Şubat başı çalışmaların son gaz sürdüğü hummalı bir arayışı kapsamaktadır.

12. Firmaların Sevgililer Gününe Özel Reklamları

zmn sevgililer gunu hediyeleri

Şimdilerde her 3 reklamdan biri Sevgililer Günü’ne özel İndirimler diye başlamıştır. %40’lar %50’ler; bir alana 2. Yarı fiyatına jinglelarını duymaktan kulaklarımızın kanadığı günlerdeyiz. Merak ermeyin bitecek yakında.

13. Para Tuzağı Gören Yalnızlar

aşk

Bugünü yalnız geçireceklerin sığınmadığı, kapısını çalmadığı bahane yoktur. İşte bu da onlardan biri; lakin sonuna kadar da haklılar. Çiçekçilerin bayram ettiği, 1 günde 2 aylık hasılat yaptığı nadir günlerden biridir.

14. Her şeyin Kalp Şeklinde Olması

sevgililer gunu lahmacunu h

Yılların yuvarlak lahmacununu, pizzasını, pastasını kalp şeklinde yiyorsanız günlerden 14 Şubat’tır.

15. Evlenme Teklif Etmek

Sevgililer Gününe Özel 16 Demirbaş

İşte en en en klişe diyebileceğimiz bir demirbaş daha. Akıllı erkeklerin işi bu. 14 Şubat’ta ya evlenme teklif edilir ya da evlenilir. Ayrı ayrı kutlama olmasın ikisi bir aradan çıksın 😉.

16. Erkeklerin Ne Alacağım Derdi

fft mf

Garibim erkeklerin bitmek bilmez çilesi. Oysa daha geçen ay doğum günüydü. İstediği çanta ve ayakkabıyı almıştım. Keşke ayakkabıyı bu aya saklasaydım tühh :((


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

40
9 Paylaşım, 40 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın