Security 2017 – Antonio Banderas


Security 2017 – Antonio Banderas
AKSİYON SEVERLER İÇİN ANTONIO BANDERAS İMZALI ”SECURITY” FİLMİNİ SİZLER İÇİN KRİTİZE ETTİK!


56 Yaşındaki José Antonio Domínguez Banderas’ı Seyretmek Müthiş Bir Keyif!

Ya da sizlerin onu tanıdığınız ismi ile Antonio Banderas‘ı da diyebiliriz. Size çok gelse de, İspanyollar için kısa bile sayılır ünlü aktörümüzün ad ve soyadı. Ünlü başrol oyuncumuza duayen bir aktör olan Ben Kingsley eşlik ediyor. Ben Kingsley’i aksiyon filminde izlemek de çok keyif verici doğrusu. Her ne kadar film de kötü adam rolünü üstlenmiş olsa da. Ancak her zaman söylediğim bir şey vardır. Eğer kötü karakteriniz (bilerek adam yazmadım hanımefendi de olabilir neticede) ne kadar sağlam, karekteristik, acımasız, sinir bozucu ise, iyi olan başrol karekterinizin oyunculuğu ve verdiği seyir keyfi çok daha etkili olur. Tıpkı The Dark Knight filminin çok çok çok ünlü kötü adamı Heath Ledger gibi. Kötü adamı oynayacak bir aktör olsa idim, mutlaka Heath Ledger‘in ”The Dark Knight” daki performansını defalarca izlerdim.

maxresdefault

Büyük bir organizasyona sahip çeteyi çökertmek için gizli tanık programına alınan on bir yaşındaki bir kız çocuğu, geniş güvenlik önlemleri alan federal ajanlar tarafından şahitlik yapmak için yola çıkartılır. Yolculuğun karanlık basan saatlerinde, şiddetli yağmur eşliğinde fırtınaya yakalanırlar. Tam bu esnada paralı eski ordu mensubu çete üyelerinin baskını başlar. Önce federallerin 4×4’lerinden biri havada taklalar atarak yol kenarına uçar. Sonra araçlar durur ve çatışma başlar. Çete üyelerinin tek iyi bildiği iş adam öldürmek olmamalı ki, adam öldürmeye yağmurlukları ile gelmişlerdir. Valla zeki adamlar vesselam. ‘Akşam baskın var bir hava durumuna bakalım’ diyen katil zor bulunur.

MVBMjgyYmENWYtZDMMSZDAyLWJlODUtZjMNDJkNDljNzExXkEyXkFqcGdeQXVyMTMMzQMjA@

Tabii adamlar ‘Madem zekiyim neden sadece hava durumuna bakayım’ diyerek olsa gerek yanlarında tır da getirmişler. Baskında o kadar federal ajanını öldürürüz o kolay ama bir kızı vuramazsak, kız kaçar da bir alış veriş merkezine sığınır diye. Olmaz ya böyle bir durum gerçekleşirse, federallerin araçlarını tıra yükleyelim de en azından AVM’deki kızı öldürene kadar kimsenin haberi olmasın mantığındalar. Eee tamam araçları tıra yüklediniz de peki parçalanan araç parçaları ile boş kovanlar ne olacak diye soruyorsanız, adamlar yanlarında her zaman taşıdıkları fırçalar ile yolu bir güzel temizlediler sizin haberiniz yok.

MVBMzkwNjUzYTEtYTJjMCYzkyLWEyYTMtMTMMWUNDBhODILltYWdlLltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyNTANDYNzY@

Siz şu işe bakın ki tam bu esnalarda, bir yıldır tek bir gün bile çalışmamış olan ordu eski mensubu yüzbaşı Eduardo ‘Eddie’ Deacon (Antonio Banderas) o alış veriş merkezinde işe başlayalı daha bir saat bile olmamıştır. Gerisi malum. Kız AVM’ye sığınır ve Charlie (Ben Kingsley) kızım kaçtı onu bana verin diye arz-ı endam eder. Ama Eddie bu numarayı elbetteki yemez.

MVBYjkMzMODUtNzgzOCYzIyLTkwODYtZTUZGNhMDEYjZhXkEyXkFqcGdeQXVyMTMMzQMjA@

Güvenlik elemanları kolay değil bir milyon iki yüz elli bin doları hiçe sayarak, kızı vermeyi kabul etmiyorlar. Geriye dört AVM güvenliği ve yüzbaşı Eddie’nin, tam donanımlı eğitimli paralı askerlere karşı olan mücadelesini izlemek kalıyor.

MVBMjYxMmZhYMtMYNSMTdmLWEZWMtNzJiMjFhMWExYTllXkEyXkFqcGdeQXVyMTMMzQMjA@

Yönetmenliğini Joe Miale‘in yaptığı her ne kadar özgün bir senaryoya sahip olmasa da imdb puanı 5.8 olan, sağlam oyuncu kadrosu ihtiva eden bir saat yirmi yedi dakikalık keyifli seyirler dilerim.


Orjinal Yazar

SizveBiz Blog Editörü | İronist | Sinema | Tv | Dizi | Eleştirmen

Ciddi Şakacı | Empati Uzmanı | İnsancıl Bir Hayvansever

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri