Popmundo’nun Güzellikleri

Oyuna, elinde hayallerinden başka bir şey olmayan sıradan bir insan olarak başlarsınız. Birkaç şarkı bulup pratik yapın, biraz çabalayıp birkaç konser verin ve...


popmundo

Bugün sizlere browser üzerinden oynanan bir oyunda nasıl popüler bir yıldıza dönüşeceğinizi anlatacağım. Kulağınızı bana verin anlattıklarımın başınızı döndüreceğine eminim. Bu oyunu oynamak bilgisayarınıza, notebook'unuza ya da mobil kullanıcılar için telefonunuza herhangi bir şey indirmeniz gerekmiyor. Sadece internete bağlanacağınız bir tarayıcıyı açıp, Popmundo sitesine girip üyelik alarak sıradışı maceralara atılabilirsiniz. Hep beraber oyunu tanıyalım.

Popmundo, iki İsveçli arkadaşın 2004 yılında çıkarttığı, browser üzerinden oynanan bir rol yapma oyunudur. Oyunun içeriğinde aklınıza gelebilecek her türlü şey mevcuttur. Birçok meslek grubundan tutun, starlığa giden bu yolda siz de bir bilet almayı unutmayın. Peki, Popmundo oynayarak neler yapabiliriz diye merak ediyorsanız, okumaya devam edin.

İlk oyuna girdiğimizde karakterimizi seçmek üzere, tüm diğer karakterleri yöneteceğiniz bir ekranla karşılaşıyorsunuz. Birden fazla karakteriniz olabilir. Bir kuklacısınız ve sizin gibi oynayan binlerce oyuncu var. Oyundaki temel amacımız bir star olmaya çalışmak, tamamen müzik endüstrisi üzerine kurulmuş gibi görünse de içerisinde başka bir sürü maceraya kapılarını açmıştır. Gerçek hayatta yapmak istediğiniz fakat yapamadığınız her şey burada mevcut hatta daha fazlası var bile diyebiliriz.

Bilgisayarın başında ister çalışırken isterseniz arkadaşlarınızla dışarıda sohbet ederken bile oyunu rahatlıkla oynayacağınız bir tarayıcı oyunundan bahsediyorum. Üstelik her şey çok kolay. Gelin hep beraber daha fazlasını görelim.

Evlilik

18 yaşına geldiniz ve biriyle tanıştınız evlenmek istiyorsunuz. Acele edin, hemen bir nişan yüzüğünü alıp, sevgilinize verin ve düğünün keyfini çıkartmak için hazırlanmaya başlayın. Yaklaşık 10 senedir bu oyunu oynuyorum ve neredeyse 20 kadınla evlendim. Anlayacağınız, gerçek hayatta yirmi kişiyle evlenemesek de Popmundo’da istediğiniz kadar kişiyle evlenmeniz mümkündür. 10 günlük bir cayma ya da heyecan evresi düşünün. 10 gün sonra sevdiğinizin kollarında olabiliyorsunuz.

Gelsin Müzikler

Popmundo’nun ana tabanını aslında müzik oluşturuyor. Yani bir müzik endüstrisi üzerine kurulmuş fakat içerisinde sınırsız bir yaşam bulunuyor. Gözlerinizi mavi dünyaya açtığınız anda yazılmış iki adet şarkı ve sizlerle tanışmayı bekleyen yüzlerce kişiden oluşmuş iki adet konserle birlikte ilk sahne deneyiminizi yaşarsınız. Sonrasında güzel bir single çalışması ve ardından gelecek albüm ile de kariyer adımlarını atmış olursunuz. Asıl çekişme, müzik türünüze karar verdikten sonra kendinizi geliştirip listelerin bir numaralı sanatçısı olmaya çalıştığınız anda başlıyor. İşte o zaman gözünüzü bürümüş hırsla, ortalığı kasıp kavurabiliyorsunuz. Üstelik her şey çok kolay.

Alternatif Seçenekler

Oyun her ne kadar müzik üzerine kurulu olsa bile, hem müzik yapıp para kazanırken bir yandan da bir işte çalışarak ekonominizi güçlendirebilirsiniz. İnsanlara yardım edip onları iyileştirmek için doktor, çiftlerin mutluluklarına şahit olmak için yargıç/din adamlığı, suçlularla mücadele etmek için polis, avukat, aşçı ve barmen… gibi daha birçok meslek dalından herhangi birinde çalışabilirsiniz. İki sonra sıkılıp elbette bu meslek gruplarından ayrılabiliyorsunuz, merak etmeyin. Sonsuza kadar aynı mesleği yapmak zorunda kesinlik değilsiniz.

Fantastik Maceralar

Elbette her şeyin sınırsız olduğu bir dünyada macerasız olmaz değil mi, sevgili okur? Tromso’da bulunan denizaltına binip, Atlantis adasına giden harika bir macera sizi bekliyor. Üstelik oldukça eğlenceli. Elbette bu maceranın sonunda sizleri bekleyen güzel ödüller de cabası. Fakat maceralar bununla sınırlı değil.

Los Angeles şehrinde sizleri Mars’a bekliyoruz. Kristallerin ardında geçen devasa yolculuk ve yaklaşık on gün süren eğlenceli mi eğlenceli harika bir maceradan söz ediyorum. Her ne kadar biraz süreç uzun gibi görünse bile oldukça eğleneceksiniz. İçeride maymunlarla verilen küçük savaş ve yeni dostluklar edinebileceğiniz güzel bir macera.

Zombi Avları

Fantastik maceralardan devam edecek olursak, bir de başlıktan da anlaşılacağı üzerine takvimlerin 28. günü gösterdiğinde tüm Popalemin nefeslerini tutup, çiftlerini ve sandıklarını hazır beklediği ZOMBİ GÜNLERİ sizleri bekliyor. Her yıl güncellenen sıralamada devasa bir kapışma var. 128 bin zombi haklamaya çalışan tüm Popmundo kullanıcıları o gün hem hayalet avlamak için hem de zombileri haklamak için birbirleriyle yarışıyorlar. Üstelik bu macerayı çok seveceğinize eminim. Burada da yeni insanlarla tanışıp kaynaşabilirsiniz. Belki birine yardım ederken, kendinize bir sevgili bile bulabilirsiniz.

Aktif The Insider Dergisi

İşte geldik benim en sevdiğim kısma. Tıpkı yazmayı sevdiğim kadar okumayı da çok seviyorum arkadaşlar. Popmundo’da bir dergi var ki sormayın. Birbirinden yetenekli bir sürü yazarı içerisinde beslediği bu dergi, adeta Popmundo’nun ilk günlerinden bu güne kadar bir sürü yazıyı içermektedir. Yazdığınız her makale için sizlere verilen küçük paralarla da ekonominize can verebilirsiniz. Bunun yanında yazar olup yazdığınız yazılar için size verilen ödülden bahsetmiyorum bile. Sizler de içinizdeki yazarı ortaya çıkarmak istiyorsanız ne duruyorsunuz? Belki bir gün editör bile olabilirsiniz!

Tamamı ile Türkçe

Popmundo, 25 dil aracılığıyla bizlere sunulmuştur. Çeviriler, oyun içerisindeki gönüllü çevirmenler tarafından yapılır ve her kullanıcının kendi anadilinde oynayarak oyundan maksimum keyif alması amaçlanır. Türkçe de oyunun sahip olduğu ve daima aktif olarak çevrilen dillerden biridir. Fakat bunun yanında Almanca, İngilizce, Yunanca gibi bilumum dil seçenekleriyle de oynamak tamamen size kalmış.

Geldik yazımızın sonuna arkadaşlar. Unutmadan, oyunu oynamak tamamen ücretsizdir. Fakat elbette oyunun bazı giderleri için her 3 ayda bir ya da yılda bir VIP özelliği alarak, oyunun bilumum bazı tatlarından faydalanmak tamamen size kalmış. Bunun yanında elbette oyunu oynamak ÜCRETSİZDİR. Bu yazıyı sizlere hazırlayan ben Myranda Cossey 3426064, sizleri de Popmundo’nun yani mavi dünyanın bir parçası olarak görmek isterim. Burada her şey çok gerçekçi ve oldukça keyifli. Tatildeyken, işteyken, vakit öldürmek istediğiniz her anda, yeni insanlarla tanışmak için oldukça keyifli bir sosyal platformdan bahsediyorum. Siz de bu oyunun bir parçası olmak istiyorsanız işte buradan kayıt olup, hemen oynamaya başlayabilirsiniz. Buradan  girip, hemen kaydolun ve mavi dünyanın keyfini çıkartmaya başlayın!


Letmediefast

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri