içinde

Pabuçlu Kırkayak

Bak yine sabaha uyanan aynı ben, beni ben yapan uğursuz! Sen hiç uyumaz mısın kardeşim? Beynimde gezen pabuçlu kırkayak, kılı kırk yaran sessiz mikrop seni. Her parçanda ayrı bir cümbüş mübarek, vur patlasın, çal gebereyim.

Ah kömür karası o güzel gözlerim benim, öyle deme arkası kurum bağlamış birader. İçerden seyreden bilir. Zahiri mi bu görüntü hakikaten? Maymuna döndüm lan yine, toplasam mı zevahiri sahiden? Ayı postu bu boşver içim güzel olsun, üfürükten bir iyi niyet aman ona zeval gelmesin.

Geçen paniğim gelmiş, ninemin de vesvesesiydi. Ee ninem ölünce ben aldım yazık, ata yadigarı sonuçta. Film almış izleriz diye, korsan yapım daha yönetmeni izlememis Allah seni inandırsın. Ben biliyorum bunu Bruce Willis ölü çıkıyor dedim. Deme öyle bak evden ölü çıkar ağzını hayra aç dedi. Birde ağzına sıçayım dedi. Hem müneccim hem müezzin önce öldürür sonra yasin okur, öteki tarafa acele posta servisi.

Bu arada Çarşambaları çok önemli bir işim var, Perşembe’yi bekliyorum. Çarşamba’da uğursuz lanetli bir saat var ninem dediydi. O saatte pazara denk gelirsen meyveler kurtlu çıkıyor. Gerçi kurtlu meyve şimdi iyi bir bok oldu, organikmiş. Ninemi yalanci çıkartacak adiler, kadın hayat üniversitesinde çift doktoralı, annem öyle derdi.

Bunlar bilimsel değilmiş, ben biliyorum lan işte, cinlerde bilimsel değil ama var. Benim ki lambadan kaçtı gerçi. Bana dayanamadı valla. Bende olsam kaçarım. Temcit pilavı gibi çevir çevir koy… cin mi kalır? Tarifini sorma bilmem ama harbi pilav, ye sonra git Viyana’yı kuşat. O derece yani. Yemezsende yanında yat. Pilav uyuyor da benim içim rahat değil. Üstüne basarim nimet Allah korusun, çarpılırım.

Lan yürü git!! Çarpım tablosu muyum ben? Ezerim valla, zaten pilav aslında şekermiş, çok zararlı yani.

Yazar Behzat Balcı

Çevre Mühendisi - Adana

Bir cevap yazın

Her Günüm

An ve An