Önerim; Öldür-me Beni Sevgilim!


Bitmek bilmeyen film tutkumla yine vizyon takibinde sınır tanımam, önde giderim, bayrak çekerim.

Bu aralar nedense Türk Filmlerine ayırdım zamanımı.

Zannediyorum ki vizyonda olup da izlemediğim az film kaldı. Çok şükür bin şükür rabbim. Çok kültür hep kültür. Oo yee! Yazar burda delirdi.

Ama hayır kış günü her pazar ne yapılır ki zaten? Sinema kültürü en naif ve en olurlu olan değil mi? Neyse benim bir sinema keyfim var arkadaşım. Sizi bilemem.

Bu yazımdaki pazar aktivitesi önerim ise; Öldür Beni Sevgilim.

Şimdi diyeceksiniz “Murat Boz’un da filmi izlenir mi canım falan?” Ah siz şu şekilci film sevenleri anlamıyorum zaten. Al Paçino olsa severdiniz değil mi? Kusursuz bir film olurdu sizin için. Ama yok anacım, elimizde Murat Boz var ve bence bu adam Romantik Komedi’de aşırı başarılı.

Tamam kabul, ben de seviyorum. “Robert De Niro’nun, Morgan Freeman’ın filmi olsa da izlesem” derim çoğu zaman. Bence de bazı aktörler ve aktrisler var ki filmleri 10/0 önde başlıyor.

Dizilerini takip ettiklerim, filmlerini ilk sırada beklediklerim.. Marka olmuş isimlerin ürettiklerini kim izlemez ki zaten?

Ama ben başıma gelenleri, hayatta var olanları ve yaşamın akışını kabulcü biri olarak elimde olan Murat Boz filmden aşırı keyif aldım.

Bir kere her zaman ne derim? “Aşk filmlerini sevgilinizle varsa eşinizle izleyin” derim.

Benim gibi bir numune gelmez zaten dünyaya. Ya yalnız izlerim yada arkadaşımla. O da ayrı bir ironi.

Filmden biraz bahsedeyim. Murat Boz zaten salak, cimri ama tatlı bir aşığı canlandırıyor. Seda Bakan ise eşinin az buçuk biraz daha akıllı versiyonu. Bu çiftimiz evli ve..

O değil de filmden bahsetmek yerine az daha detay veriyordum. Ben de çok akıllı sayılmam zaten filmlere konu olacak bir salaklık da mevcut hani yani.

Şimdi biraz daha akıllı bir harekette bulunup filmin tatlış sonunu anlatıyormuşum. Valla yaparım. Çünkü yapmam dediğim şeyleri yaptığımdan beridir ki hiç inat etmiyorum. “Muhakkak yaparım, yada yapmışımdır” deyip soru işareti bırakmıyorum akıllarda.

İnsanın kendi potansiyelinin farkında olması da ayrı bir konforluymuş yahu.. Yapabileceklerini ve yapamayacaklarını ön görme konforu bence bu.

Altı üstü bir film anlatacağım ama yine değinmediğim konu kalmadı farkındayım. Yazar bunu hep yapıyor değil mi ya? Neyse teşekkürler yoruma, eleştiriler mesaja lütfen:)

Sonuç olarak film efsane komik olmuş. Yani son zamanlarda izlediğim Ata Demirer’in filminden sonra ikinci komik film ve üstelik aşk filmi. Daha ne isterim bee! Hem romantik hem komik. Tam benlik.

Seda Bakan da süper oynamış. Çiftin saf salak hallerine bayıldım zaten. Bazı yerlerdeki duygusal geçişler tam da aşık birinin aşık olduğu kişiye olan aşkını hatırlatır cinsten olmuş. (Peki yazdığım cümleyi okurken beş defada hala anlamamış olmama kaç point?) Hani hayatın hengameli koşuşturmasından dolayı deli gibi sevdiğimiz kişiyi bile tuvalete gider gibi rutinin içinde seviyoruz ya hani? İşte bu film de size aşkınızı hatırlatıyor bence. O rutinden çıkıp yüzleştiriyor kişiyi aşkıyla. Sarsıyor, yokluyor, kendine getiriyor.

Özellikle evli çiftlere naçizane tavsiyemdir bu film. Vizyonda şu an hala.. “Bekleme yapma ticari” der gibi hemen kalkıp yol alın bence sinemaya doğru.

Bu arada patlamış mısırlarınızı yerken basenlerinizi düşünmeyin beybiler. Düşününce ne filmden keyif alıyorsunuz ne de mısırın yağlı tuzlu tadından bir şey anlıyorsunuz.

Ya da yok ya. Siz en iyisi mısır yemeyin. Kilo yapıyor, kesin bilgi.

Hadi iyi seyirler.


Sude DEMİR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri