Siz Ve Biz BLOG

Olur da Bir Yarışma Programına Katılırsanız İyi ki Bu İçeriği Okumuşum Diyeceksiniz

2 dakikada okuyabilirsiniz


98
7 Paylaşım, 98 Beğeni
Olur da Bir Yarışma Programına Katılırsanız İyi ki Bu İçeriği Okumuşum Diyeceksiniz

Psikoloji gerçekten derya deniz bir bilim. Bir kere duyguları olan tüm canlıları inceliyor. Duyular, duygular işin içindeyse bir o kadar karmaşık olaylar da olabiliyor. Gelin ufkumuzu açacak o olayların ne olduğuna bakalım ve neler yapabildiğimizi görelim.

Astral Seyahat

Ruhun bilinçli ya da bilinçsiz olarak bedenden ayrılıp kendi başına seyahat etmesidir.  Uykudayken bir yerden düşme hissiyle uyanma durumu bilinçsiz astral seyahat halinde olduğumuzun bir göstergesidir. Anne ile bebeği birbirine bağlayan kordon gibi ruhumuzla bedenimiz arasındaki bağlantıyı sağlayan bir kordon vardır. Gümüş kordon adı verilen bu bağ astral seyahat esnasında koparsa ruh bedene bir daha dönemez.

DuruGörü

6. His de diyebiliriz. Var olduğunu bildiğimiz 5 duyunun dışında eşyaları, olayları, düşünceleri algılama yetisidir. freud’a göre rüyalar durugörünün bir parçasıdır. Uyumadan gördüğümüz gerçekleşecek olaylardır bir nevi. Çevrede ne kadar çok obje olursa zihnin açıklığı o derece artmakta olayların seyrini bir ekrana yansıtmaktadır. Herkes yapamayabilir, doğuştan gelebilen bir yetenektir. Sonradan kazanılması biraz zordur.

Telekinezi

Küçücük bir çocuğun kaşığı hareket ettirdiğine tanık olup da apışıp kalan Neo’nun karşılaştığı durum olup Türkçesi beyin gücü ile cisimleri hareket ettirme yetisidir.

Telepati

Kelimelerin kifayetsiz kaldığı durumlarda konuşmadan anlaşma yöntemi demek biraz zıpır bir tanım olabilir; ancak doğru tarafı şu ki söz kullanmadan düşünce aktarımı yapmak ve aktarılan düşünceyi okuyabilmek. Bebeğine bir şey olduğunu hisseden anne ya da ikiz kardeşler arasında olduğunu varsayabiliriz.

Pirokinezi

Zihin sandığımızdan güçlü bir şeydir aslında ve bunun bir örneği olarak da Pirokinezi’yi gösterebiliriz. Zihin gücüyle ateş yakmak anlamına gelir ve çok büyük uğraşlar verilmesi gerekir küçücük bir alev için.

Divinasyon

Büyücülerin gizli kalmış sırları görebilmesini sağlayan, kehanete dayalı büyü okuludur.

Kabulgan

Şekil değiştirme anlamına gelir. Yalnız saçları sıfır yapıp bıyık bırakmak ya da kıyafet stilini değiştirmek gibi bir şey değil. Olduğumuzdan daha farklı bir görünüme kavuşmak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

98
7 Paylaşım, 98 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
6
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Smyrna

Efsane

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. “Uykudayken bir yerden düşme hissiyle uyanma durumu bilinçsiz astral seyahat halinde olduğumuzun bir göstergesidir.” İngilizce sınavındaki bir okuma parçasında ise bu düşme hissinin Darwin’in teorisini kanıtladığını, daldan dala atlamakla benzeştiği yazıyordu. Kim bilir belki de astral seyehati de Darwin bulmuştur.

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın