Siz Ve Biz BLOG

Olduğu Gibi Kabullenmediğiniz İnsanlara Dönün Bir Bakın…

2 dakikada okuyabilirsiniz


66
10 Paylaşım, 66 Beğeni
homme

Kadın, tartıştığı eski kocasını masada bırakıp sinirden topuklarını vura vura giderken, telefonunu düşürdüğünün farkına bile varmamıştı. Arkasından seslendi bir adam; ama onu duyamayacak kadar gergin ve dışa kapalıydı. Aslında eski kocasıyla hala ortak avukat ofisleri vardı. Hayatlarını ayırmış olmaları işlerini de ayıracakları anlamına gelmiyordu. Zaten tartıştıkları konuda üzerinde çalıştıkları çok ciddi bir dava içindi.

Kadının arkasından seslenen adam, yere düşen telefonu aldı ve kadına nasıl ulaşabileceğini düşündü. Tartışma esnasında avukat olduğunu anlamıştı. Rehberi karıştırırken ofis olarak kayıtlı bir numaraya denk geldi. Aradı ve telefona çıkan kadından Bayan Diane’in restaurantta unuttuğu telefonunu geri alabilmesi için kendisiyle iletişime geçmesini isteyip telefon numarasını bıraktı. Ses tonu oldukça etkileyici olan adam, ofis asistanını telefonda mest etmişti.

Bayan Diane, ofise geldiğinde ancak telefonunun olmadığını fark etmişti. Asistanından onu arayanları sırasıyla dinlerken, telefonunu bulan Bay Alexander’ın mesajını da almış oldu. Sesinin oldukça etkileyici olduğunu da eklemişti, asistan.

Diane, Alexandre’ı arayıp telefonunu nasıl alabileceğini öğrenmek istedi. Alexandre, kendinden emin, biraz mizahi bir ses tonuyla konuşuyordu. Sanki onu yıllardır tanıyormuş gibi hissettirmişti Diane’ye. Sonunda Alexandre’ın davet ettiği öğle yemeğinde buluşma randevusu vererek kapattılar telefonu.

1.70 boylarında, 30’lu yaşlarında, sarışın, alımlı Diane, pencere kenarındaki masada oturmuş dışarıyı izlerken, kendisine seslenen sese doğru başını yukarı kaldırarak baktı ve bir an için kalakaldı. Sadece anlıktı. Karşısında normal boyutlarda bir adam beklerken,  40 cm kısa 1.36 cm bir Alexadre ile karşılaşınca kendini toparlaması birkaç dakikasını aldı.

Şaşkınlığı üzerinde karşılıklı oturdukları masada nereye bakacağını, elini nereye koyacağını bilmez bir hal almıştı Diane. Alexandre ise kendisiyle barışık hatta dalga geçebilen bir adamdı…

Bu hikayenin devamını “Aşkın Gözü Kördür” filminden takip edebilirsiniz. Aslında bu yazıda anlatmak istediğim aşk değil… Konu ne Alexandre’ın kısalığı ne de Diane’in ona aşık olmasına rağmen çevre korkusuyla aşkını gidişata bırakmaması. Konu; insanları olduğu gibi kabullenmememiz.

Olduğu gibi kabullenmediğiniz ve değiştirmeye çalıştığınız insanlara ne olur biliyor musunuz?

Siz, onlar için değerliyseniz sizi kaybetmemek için yalan söylerler

Hiç sığamayacakları kalıplara girmeye çalışarak daha da bozulan bir kimyaları olur

Değişimi kabullenmeyen bir mizacı- ki bu doğuştan var olan birşeydir- değiştirmek için bünyelerini oldukça zorlarlar

Kimse beni bu halimle sevmiyor mu düşüncesinin akımında boğulurlar

Fiziki özelliklerinin (uzun, kısa, zayıf, şişman, koca burunlu, esmer, renkli gözlü, küçük gözlü…) beğenilmediği düşüncesiyle kendi bedenlerini bir kobaya dönüştürürler. Keşke mavi olsa dediğiniz gözleri için lens takmak yerine iris nakli bile yapabilirler.

Sonuç itibariyle biri sizi seviyorsa onu olduğu gibi kabullenmeniz sizi eksiltmez. Kıskançsa kıskanç, öfkeliyse öfkeli, kısa ise kısa şişmansa şişman…

Filmin sonunda da göreceğiniz üzere hep kazanacak olan şey sevgi…

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

66
10 Paylaşım, 66 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın