Siz Ve Biz BLOG

Ofis Yaşamının Ne Çekilmez Olduğunun 7 Kanıtı Niteliğindeki Tipler

3 dakikada okuyabilirsiniz


75
75 Beğeni
ofis-k

Çalışma ortamı çeşitliliğine baktığımızda en rahat görünenlerden biridir “Ofis Hayatı”; fakat bu ortamı da çekilmez kılanların varlığı neticesinde aslında ofislerin çalışma ortamı da pek rahat diyemeyiz. “Yahu bütün gün bilgisayar başında oturuyorlar. Ne kadar çekilmez olabilir ki!” diyenleriniz için yazacaklarıma bir kulak kabartmalarını rica edeyim. Ancak dış sahada, fabrikalarda, atelyelerde ya da yoğun gürültü altında çalışanların ofis yaşamına göre daha zor şartlarda olduğunun bilincinde olarak size şuracıkta olsa boğazına yapışırım diyeceğiniz tipleri sıralayım.

1. Herkese Her şeye Karışan Tip

off1

Kendisinden habersiz ofiste kuş uçmasını istemez. 2 kişi sadece onları ilgilendiren bir durumdan söz ederken tam üzerine gelmişse “Ne olmuş, neden olmuş?” diye sorguya başlar. Müdür ise mecbur anlatmak zorunda kalırsın. Ona bağlı bir çalışansan izin almak sana işkence gibidir. Yarım saatlik banka işine bile izin verinceye kadar bir dünya soru sorar. Hayır yani sana ne? Paramın hesabını da mı sana vereceğim? diyemiyorsun işte.

2. Kendini Victoria Secret Melekleri’nden Biri Sanan Tip

off2

Bu arkadaş da ofise değil de podyuma geliyormuşçasına iddialı ve bir o kadar şuh kıyafetler içerisinde gelen bir tiptir. Düşünsenize sürekli bacak, göğüs dekoltesi olan birinin ofisin içerisinde salına salına gezdiğini. Buna bazı erkekler bayılacaktır elbet; ama buranın bir işyeri olduğu bilincine sahip herkes durumdan oldukça rahatsız olacaktır. Kıyafet yönetmeliğinin işlemediği tek tiptir bu arkadaş.

3. Dünyadan Bi Haber Tip

ofishayatı

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın modundadır. Sorunlarla uğraşmada maşa olarak alt çalışanını kullanır. Sorun yaşadığı kişi ile birebir muhatap olmaz; en fazla bir mail atar, başka da bir şey yapmaz. Kimseyle tartışmaz, dedikodunun ortasında olup dedikoduya girmez; ne şiş yansın ne kebap diyen, tarafını belli etmeyen, renk vermeyen tip. İnsanı bazen gıcık etmez mi sizce de?

4. Şirketin Tüm İşini Kendi Yapıyor Sanan Tip

off4

Hemen hemen her ofiste böyle tipler vardır. İş akışı diğerlerine göre daha yoğun olan; ama bazen de tüm gün hiçbir şey yapmayan bu arkadaş, aralıksız 2 saat çalışınca şirketi kurtardığını zanneder.

5. Toplantı Meraklısı Tip

ofistoplanti

2 cümle söylemek için bile toplantı moduna giren, ofis kapısını kapatıp çaycıdan başka kimseyi içeriye almayan, o 2 cümle için sabah 09:00 akşam 18:00’a kadar o odanın içinde kalan tiplerdir. Gün sonunda “Ayy! Çok yoruldum” demek de bu tipitiplerin şanındandır. Hiç mi yemek yemiyorlar falan diye düşünmeyin. Çünkü o odanın ardında ağızları boş durmuyor, zaten yemek yemekten dolayı gün boyu toplantı yapılıyor 🙂  Cem Yılmaz’ın bu tipi nasıl tanımladığına bir göz atın derim.

6. Çalışıyormuş Gibi Görünen Tip

off6

Bilgisayarlarında bir sürü sekme açıktır. Mailler, klasörler ve açık olması gereken internet linkleri; önünde bir dünya dosya olabilir; ama inanmayın! Candy Crush oynuyorlar aslında. Biri gelince anında pencereyi indiriyor ya da direk kapatırlar ki harıl harıl çalışıyor imajı oluşsun.

7. Aji Değil Acıtasyon Yapan Tip

off7

Garibanizm felsefesini arşa çıkaran tiptir. Yalan dolan ondadır. Sorsan açtır, hiç parası yoktur; ama son model telefon elindedir. Doğalgazlı evinin tavanına gergi yaptırmak için kataloglar karıştırır. Araba ya da motosiklet almak için sağı solu araştırır. Bir de bu tiplere inanan saftirikler vardır ki ofisi ofis olmaktan çıkarıp yardım kuruluşuna dönüştürürler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

75
75 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın