Siz Ve Biz BLOG

No Woman No Cry Sözünü Hayat Felsefesi Edinmiş Erkeklerin Oluşturduğu Akım: MGTOW

3 dakikada okuyabilirsiniz


89
10 Paylaşım, 89 Beğeni
kendi yoluna giden erkekler

Kadınlardan çok bahsettim. İsteklerinden, toplum içindeki yerlerinden, zorluğundan derken erkekleri biraz irdeledim şimdi yalan yok; lakin onlar da bizden bıkmış olacak ki MGTOW akımı oluşturarak hayatlarına devam etme kararı almışlar. Hayrola ne yapmışlar; nedir bu MGTOW derseniz gelin beraber bakalım.

MGTOW; açılımı “Man Going Their Own Way” yani “Kendi Yolunda Giden Erkekler” olarak Türkçeleştirebiliriz. Bu düşünceyi benimsemiş erkekler, kadınsız bir hayatı tercih etmişlerdir. Bir nevi yaşam tarzıdır; tıpkı feminizm gibi. Kadınlarla ilişki kursalar dahi bunu oldukça kısa tutarlar.

Pek çok kaynakta bu durumun Matrix filmindeki mavi-kırmızı hap sahnesi ile ilişkilendirilmiş olduğunu görüyoruz. Mavi hapı yutup kadın erkek ilişkilerinin romantizm, aşk ve seksten ibaret olduğunu zannedip, buna inanan erkeklerin tercih ettiği yaşam ile MGTOWcuların yani kırmızı hapı alıp kadın erkek ilişkisindeki gerçeklikleri kabul edenlerin ve bu yüzden kadınlarla uzun ilişki kurmayanların, onlarla evlenmeyenlerin tercih ettiği yaşamı konu ettiğini anlıyoruz.

hap

Duruma erkek gözünden bakacak olursak. İlişkilerinde ya da evliliklerinde sosyal ve ekonomik olarak yıpratıcı bir süreçten geçip karşılığında alabildikleri tek şey seks oluyor. Özellikle evliliklerini sonlandırmak istediklerinde ise yasalar pek de erkekten yana olmuyor. Kurulan düzen, çevre ve hatta iş yaşamları bile sıfırlanabiliyor ve yeniden bir hayat kurabilme mücadelesi vermesi gerekiyor. Varsa çocuklarından ayrı kalma korkusu da bu mücadeleyi zorlaştırıyor. Bu sebeple MGTOW akımı evliliği ve çocuk sahibi olmayı asla kabul etmiyor.

Kadın – Erkek eşitliği diye bahsettiğimiz çıtada aslında kadının üstün olduğundan, imtiyazlı duruşundan dem vuruyoruz. Peki erkeklerin yeri nedir diye hiç sormuyoruz. Asli görevleri, çalışsın, para getirsin, çocuğun masraflarını ödesin, kadının kuaför ve alışverişlerine para yetiştirsin ve karşılığında sadece 10 dakikalık bir sevişme ile ödüllendirilsin. MGTOW erkekleri bu tanımı tamamen hayatlarından çıkarıp, sadece kendilerine odaklanıyorlar. Bu tanımda yer alan başlı başına bir kadın olduğu için doğal olarak sorunu kaynağında çözümleyip kadınla ilişkilerini kesiyorlar.ayrılık erkek

MGTOW erkeklerini sorumluluk alamayan ergen olarak tanımlayan bir yaklaşım da var elbet; ama olaya erkek hassasiyetiyle yaklaştığınızda durumun bu olmadığını görüyorsunuz.

Mesela; evli ve çocukları olan bir erkek düşünün. Günlük iş hayatı rutinini tamamlayıp eve gelir, çocuklarıyla vakit geçirmek, onlarla oyun oynamak zorunda yoksa “Kötü İlgisiz Baba” yaftasını alnının ortasında hisseder. Çocuklarıyla vakit geçirdikten sonra karısıyla ilgilenmesi, ona iltifatlar etmesi gerekir. Bunları da yapan erkek, aynı ilgiyi beklerken kadından ertesi gün için yapılacak alışveriş listesini, kadının tatile çıkmak istediğini, alışveriş yapması gerektiğini dinler. Yatağa geçtiklerinde ise tüm gün çocuklarla ilgilenen kadının çok yorgun olduğunu ve “baş ağrısı” şikayetlerini dinler. Erkek, amaçsızca yaşamaya devam ettiğinin bilincine varır; ancak iş işten geçmiştir. Boşanmak isterse sonuçları onun istediği gibi olmayacaktır. Herhangi bir hobi edinmek istese tepki gösterilecektir. Çünkü, evli adam olmak ve bu tanımın yanında “baba” olmak, erkeği kendi gelişiminden mahrum bırakmıştır.

ayrılık

Durum, tüm kadın-erkek ilişkilerinde aynı olmayabilir; hatta kadın cinayetlerinin, tecavüzlerin arttığı ve cinayeti işleyenlerin kadınların eşi, sevgilisi olduğu durumların çoğunlukta olduğu son zamanlarda erkeklerin hepsini birer canavar gibi gösteren algıya kapılmamak gerekiyor. Kadın ya da erkek fark etmez hiç bir insan aynı değil nihayetinde.

Sonuç olarak MGTOW için şunu da söyleyebiliriz ki: Kadınların erkekleri sömürmesinin önüne geçmeyen çalışan bir ideolojidir. Tam tersi düşünce de yazının başında belirttiğim gibi Feminizm. Zaten feminizmin yarattığı algı ile kadının her ortamda ezildiği ve asıl yerini bulamadığı üstün bir varlık olarak gösterilmesi erkeği silikleştirmeye başlıyor.

Lakin, şu da bir gerçek ki erkek ırkının libidosu yüksektir; kadın olmadan bir hayat düşünseler de sekssiz bir hayatı kaldıramazlar. Bu sebeple seks üzerine kurulu tek tip bir ilişki yaşarlar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

89
10 Paylaşım, 89 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın