Nerden Nereye Diyeceğimiz Bir Yaşam Hikayesiyle : R.D.

0
demirradam

Yazının sonunda “Aaa bu O muymuş diyebilirsiniz!” keza hayat hikayesini öğrendiğimde aynı tepkiyi vermiştim. Ekranda gördüğümde kesin kaliteli vakit kaybı olmayacak bir filmdir deyip izlediğine pişman etmeyen bir oyunculuk sergileyen bir Hollywood yıldızı kendisi; karizmatik duruşuna da ayrıca hayranımdır.

Daha önce de ilginç yaşantısını öğrendiğimiz ve Vay be diye tepki verdiğimiz Keaunu Reeves’ın yaşam hikayesi kadar dramatik olmasa da çok büyük sıkıntılar çekmiş bu aktör de. Öyle ki hiç konduramazsınız; ama daha 6 yaşındayken uyuşturucu ile tanışmış. Evet yanlış yazıldığını sandım ama maalesef ki öyleymiş… Daha ağzı anne sütü kokması gereken yaşta tazecik kanının akması gereken damarlarda zehir akmaya başlamış.

8 yaşına geldiğinde babasıyla beraber içtiği marijuanalar sayesinde daha da şiddetlenen bu bağımlılığın önüne geçilemez olmuş ki zaten maalesef ki anne babası oldukça sorumsuz insanlarmış. 6 yaşında bir çocuğun kokainle tanışmış olması da bunu belgelemiyor mu zaten. Annesi dansçı ve şarkıcı; babası ise film yapımcısı esasen. Sanatın içinde büyüyen bir çocukken serseri, bağımlı biri olma yolunda ilerlemiş. 13 yaşında tam ergenlik çağlarında anne babanın desteğine en ihtiyaç duyduğu zamanlarda anne babasının yolları ayırmasıyla içinde olduğu buhran daha da artmış.

ironnmann

Şimdilerin ünlü aktörü, 20 yaşlarına geldiğinde bağımlılığı hayatından çok sevdiği ilk aşkını almıştı, ilişkisi bitmişti. Bipolar bozukluğu da buna eklenen oyuncu, çeşitli suçlardan hapse bile girmişti. Hapishanede çok zor zamanlar yaşamış olması; artık hayatında yeni hamleler yapmasına vesile olmuştu.

Bir gün çok zengin bir kadınla tanıştı ve ona aşık oldu. Bu kadın onun büyük değişimimin anahtarıydı. Kadın onunla evlenmesi için tek şart koymuştu o da madde bağımlılığına son vermesiydi. Daha önce defalarca denemiş olmasına rağmen bırakamamış olsa da bu kez başarmış ve hayatının dönüm noktasını bulmuştu.

Ve Iron Man ile yıldızı parlayan Robert Downey olarak yenilenmiş bir şekilde karşımızdaydı.

Gerek Keanu Reeves gerek Robert Downey.. bu hikayeler insanın içindeki potansiyeli doğru kullandığında neleri başarabileceğini gösteren yaşama dair örnekler.

Sahip olman gereken tek şey içindeki enerjinin farkında olmak ve sadece ileriye bakmak…