içinde

Metal E.T. BUMBLEBEE Vizyonda

METAL E.T. ''BUMBLEBEE'' VİZYONDA!

İlk olarak çizgi roman olarak tanıştığımız, beyaz perde de ise Michael Bay'ın imzası ile çok sevdiğimiz ‘Transformers’ serisinin altıncı filmi olan ''Bumblebee'' karşımıza metal E.T olarak çıkıyor demiş olsak ne yalan söylemiş oluruz ne de başımız ağrımaya başlar. Travis Knight’ın yönetmeliğini (‘Kubo and the Two Strings’) üstlendiği, senaryosunu ise Christina Hodson’ın kaleme aldığı ‘'Bumblebee: Every Hero Has A Beginning'' serinin en naif ve sevilen üyesinin dünyayı kurtarma maceralarını anlatıyor.

KAPORTASI METAL İÇ DİZAYNI İNSANCIL!

Michael Bay'ın vurdulu kırdılı, kemik değilse bile metallerin kırıldığı parçalandığı aksiyonu bol sahnelerle bezediği serinin diğer filmlerine nazaran ''Bumblebee'' daha ruh sahibi insani dokunuşları olan farklı bir anlatım tarzı ile karşımıza çıkıyor. Ülkemizde de büyük bir hayran kitlesine sahip olan serinin ana konusu; dünya dışı metal ırk olan Autobotlar ile Decepticonlar arasında bitmek tükenmek bilmeyen mücadele üzerine kurulu. İyi de savaşacaksınız madem bizim dünyamızdan ne istiyorsunuz? Nasıl olsa oksijen ihtiyacınız da yok ne güzel, gidin yaşam olmayan milyonlarca gezegen var değil mi ama? Bildiğiniz filler tepişirken biz ölümlüler eziliyoruz. Ama bu sefer deyim olarak değil gerçekten eziliyoruz.

Filmimiz; 1987 yılında ''Bumblebee''nin dünyaya ilk kez gelişi, gizlenişi ve 18 yaşındaki asi ergen kızımız Charlie Watson (Hailee Steinfeld) ile tanışma hikayesiyle başlıyor. Ancak tanışma hikayesinde hiç bir özgünlük yok. Serinin ilk filminde ki ile aynı sahneler. Çünkü Charlie Bumblebee'yi vosvos kılığına bürünmüş bir araçken bir tamircide buluyor ve onun bir robot olduğunu tesadüf eseri öğreniyor.

Hikayesinin derinliği, esprili kugulanmış tarzı ile 80'lere yönelik göndermelerin bolca olduğu, bildiğimiz klasik aksiyona benzeşmesi ile ''Bumblebee'' için serinin en iyi filmi diyebiliriz. Transformers serisine karşı soğuk olan izleyicileri bile yakalaması muhtemel olan hollywood yapımına hayırlı gişeler diliyoruz. İyi Seyirler!

Bir yorum

Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yetim

Nazım Hikmet Sevmeli