Magnum Tadındaki Yaz Aşkı Sıcak Sıcak Şerbeti Üstünde Halka Tatlıya Karşı


magnum tadında aşk

Geldi bahar ayları gevşer gönül yayları diyen arkadaşın, bunu sonbaharı düşünerek söylemediği kesin. Gevşeyip zıp zıp zıplayan yaylar sonbaharda eski yerine oturur ve o parmak arası terlik hafifliğindeki yaz aşkları yerini kalın içi tüylü botlara bırakır. Hal böyle olunca biz de ikisini karşılaştıralım dedik. İşte size pastırma sıcaklarında iyi gidecek buz gibi ev yapımı limonata tadında bir karşılaşma: Yaz Aşkı Vs. Sonbahar-Kış Aşkına karşı…

yaz aşkıYaz aşkı, ıslanan bikiniyi kuruması için güneşe bıraktıktan sonra ilk giydiğinde verdiği kurumuş tahta hissi gibiyken, sonbahar-kış aşkı, sabaha karşı soğuyan havada üzerine aldığın çarşaf kadar ince bir o kadar sıcak hissettirir.

Yaz aşkı, üzerine giydiğin şifon gömleğin hafifliğinde yaşadığın ilişkiyken; sonbahar-kış aşkı, hırka ve şallarla boğduğun aşırı bıkkınlık içeren ilişkidir.

Yaz aşkı, kızgın kumlardan serin sulara misali serinleten, pembesinden kırmızına, fuşyasından beyazına cıvıl cıvıl renkler cümbüşüyken; sonbahar-kış aşkı kahverengiyle, siyahın, grinin kokuşmuş uyumunda baygınlık geçirten bir kaostur.

Yaz aşkı, “Biz Şimdi Neyiz?” sorusuna karşı komünist bir duruş sergilerken; sonbahar-kış aşkı tüm dizginleri elinde tutmak isteyen monarşik yapıdaki dikdatörlük rejiminden beslenen uzak durulması gereken cıs bir ilişkidir.

sonbahar aşkıYaz aşkı, üstü açık Ferrari’de seyir ederken yaşadığın keyifken; sonbahar-kış aşkı abart egzozlu Şahin’le kulaklara zarar ses çıkarttığın için yediğin küfür kadar sinir bozucudur.

Yaz aşkı, denizin mavisi, güneşin sarısı, bikininin beyazı, kumun beji iken; sonbahar- kış aşkı, karın çamurla karışık beyazı, gökyüzünün bunaltıcı grisi, soğuktan kızaran burun ucu kırmızısıdır.

Yaz aşkı, upuzun dalga dalga gür saçlı, esmer tenli, uzun bacaklı, kıvrak hatlı bir kadınken; sonbahar-kış aşkı saçı sakalı birbirine girmiş Türk baklavalı, simidi olan bir erkektir.

Yaz aşkı, Temmuz ortası kullandığın yıllık izinken; sonbahar-kış aşkı daha havanın aydınlanmadığı, horozun bile örtmediği karanlık sabahta işe gitmek gibidir.

E ne yapalım o zaman. Elvada buz gibi soğuk bira tadındaki yaz aşkları; Merhaba tatlı bir o kadar da ağır sahlep sıcaklığındaki sonbahar-kış aşkları…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

5
106
5 Paylaşım, 106 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Vay Arkadaş Vay Arkadaş
0
Vay Arkadaş
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Smyrna

Akrep, Öküz Sever, Turist Rehberi, Ekonomist, İSG Uzmanı (C), Anne, Kedi ve Köpek Sahiplenmeye Gönüllü

Yorum

DAHA FAZLA: Eğlence

SON YAZILARI KAÇIRMAYIN

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın