Siz Ve Biz BLOG

Kullanım Amacı Dışına Epeyce Çıkmış, Hikayesiyle Oldukça Ürkütücü Bir Orman: Aokigahara

2 dakikada okuyabilirsiniz


109
13 Paylaşım, 109 Beğeni
aokigahara kapak

Daha önce duymuş olabilirsiniz benim gibi üzerine hemen araştırıp detaylarını da öğrenmiş olabilirsiniz; ama bilgi paylaşılınca güzeldir dedim ve Kim 500 Bin İster’in 7. sorusu olarak karşınıza çıkabilir düşüncesiyle takipçilerimize aktarayım istedim.

Bir orman düşünün… Upuzun gövdesinde yosunlar barındıran, sarmaşıklarla sarmalanmış dalları, gökyüzünün maviliğini yeşile boyayan, oksijeni bol, hikayesi oldukça garip bir orman… Adı da “Aokigahara” olsun.

Tasvirden yola çıkarak zihninizde korkutucu bir orman görüntüsü oluşturamadıysanız oluşturun. Çünkü şimdi size oldukça garip, Japonya’nın Fuji Dağlarının eteklerinde boylu boyunca uzanan bir ormandan bahsedeceğim. Korku filmlerine bile konu olan bu orman, çok çalışmaktan bitap düşen, bence mobbingin kralını yaşayan Japonların canlı olarak son gördükleri mekandır.

“Son gördükleri mekandır” ibaresinden anlayacağınız; adamlar ölmek için nizami olarak burayı kullanıyor. O konuda bile şehir merkez düzenini bozmuyorlar. “İntihar Ormanı” olarak da bilinen bu ormanda 1998’de 73; 2002’de 78; 2006’da 16; 2010’da ise 57 ölü bulunmuştur.

Bu sayılar özendirici olmaması sebebiyle açıklanmıyor; ancak ortalama her yıl için 50 ila 100 arasında ceset bulunduğu iddia ediliyor. Bildiğiniz gibi bizim ormanlarımızda “Ateş Yakmayınız”; “Çöp Atmayınız” gibi uyarı levhalı bulunurken; bu ormanda “Lütfen İntihar etmeden önce polisi arayınız!””Lütfen, intihar etmeyiniz. Hayat size verilmiş bir hediye. Ailenizi ve arkadaşlarınızı düşünün!” gibi hayata döndürme amacı güden levhalar bulunmaktadır.

Ormanlar hep korkutucu gelirdi bana; ama bu sanırım en korkutucusu diyebilirim. Çünkü görevliler her arama için çıktıklarında bir cesetle karşılaşmışlar. Öyle ki bir de ceset odası bulunuyor idari binalarında. Görevlilerin yapılacak listesinde bildiğiniz “ceset toplama” görevi de var.

Hatta neden böyle bir kitap yazdığına anlam veremediğim yazar aynı zamanda sosyolog Wataru Tsurumi, intihar edeceklere el kitabı adlı eserinde (?) bu ormanın en uygun mekan olduğunu yazıyor. Pek çok intihar edenin yanında bu kitaba rastlanıyor.

Başta da belirttiğim gibi bu orman, 2016 yapımı “The Forest” filmine de konu olmuştur. Kısaca filmin konusuna da değinelim:

“Genç Amerikalı kadın Sara gizemli bir şekilde ortadan kaybolan ikizini aramak üzere ormana gider ve sürgündeki Aiden ile birlikte patikadan ayrılmaması için çok sıkı tembihlenen Sara, ormana girerler. Kız kardeşinin durumu hakkında gerçeği açığa çıkartmaya kararlı olan Sara; kızgın, işkence görmüş ve yaklaşmaya cesaret edenlerden beslenen ruhlarla yüzleşmek zorunda kalır.”

Bilirsiniz bu tarz yerlerin efsanesi de çok olur. Bazı geceler ormanın içlerinden uğultular geldiği ve bunların cesetlere ait ruhlar olduğu söylenir. Yolunuz Aokigahara’ya düşerse kendini ağaç dallarının uzattığı iplerle öldürenlerle, bir ağaç altında aşırı dozda ilaç alıp kendine mezar edinenlerle her an karşılaşabilirsiniz.

Dikkatli Olun.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

109
13 Paylaşım, 109 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
7
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
4
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
1
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
9
Şaşırdım
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın