Siz Ve Biz BLOG

Kıyafet Seçiminde Bu Hataları Yapmayın!

3 dakikada okuyabilirsiniz


45
45 Beğeni
modap

Bayanlar, biliyoruz ki ilk giysimiz cildimiz. Zamanı durduramadığımız gerçeğini göz önüne alırsak da kıyafet seçiminde yapacağımız doğru tercihlerle hem kendimizi olduğumuzdan daha genç hem de daha zarif ve narin bir yapıda gösterebiliriz. Şimdi sizlere kıyafet seçiminde genel olarak yapılan birkaç hatadan bahsedeceğim. Bu hatalardan kaçınarak fresh ve genç bir görüntü kazanabilirsiniz.

İşte Genel Hatalar;

Siyah Giyinmek

siyah

Siyah renk pek çok kusuru kapatabilir. Fazlalıklarımızı saklayabilir; ancak bizi olduğundan yaşlı gösteren bu rengi günlük hayatımızda daha canlı bir renk ile kombin ederek giymeliyiz. Siyahı en güzel kombin edebilecek karşıt renk beyazdır; ama size bir tavsiyem hardal sarısı ile denemenizdir.

Aşırı Bol Giyinmek

bol-elb

Böyle bir seçimi de çoğu zaman kusur kapatmak için kullanırız; ama yine kaş yapayım derken göz çıkarırız. Bayanlar kesinlikle yapılmaması gereken tercihlerden biri de budur. Salaş stil yapmaya çalışabilirsiniz; fakat gereğinden fazla bol olan kıyafetlerin sizleri daha kilolu ve yaşlı göstereceğini de unutmayınız. Birazcık göbeğiniz varsa fazla olamaz zaten, salaş hafif bol bir bluzun altına üzerinize oturan bir pantolon seçmelisiniz.

Tüvit

tvit

Chanel markasının sık kullandığı bu tasarımı her ne kadar çok beğensek de dokusu gereği bizi yaşlı gösterebilecek bir tasarım olduğu için bunun yerine kaz ayağı desenli modelleri tercih etmeliyiz.

Okuma Gözlükleri

gzlk

Güzel gözlerinizi koca camların ardında saklamayınız. Evet, okuma gözlüklerine ihtiyacımız olduğu durumlarda daha eğlenceli ve modern tasarımlar kullanarak bizi yaşlı gösterebilecek bu hatadan kaçınmalıyız. Hatta seçebileceğiniz uygun bir gözlük ile biraz daha vamp bir hava katabilirsiniz kendinize.

Hırkalar

hrrka

Kışın kurtarıcımız olan hırkaları doğru bir kombin ile kullanırsak mevsimler şık bir bayan olmamızın önüne geçemez. Sakın ola giydiğiniz hırkadan daha uzun bir bluz yada gömlek giymeyiniz ve hırkanızın içine giydiğiniz kıyafet kesinlikle bol olmamalı. Ayrıca ayak bileklerinize kadar uzanan bir hırka tercih ettiyseniz uzun bir elbise ya da etek kullanmamanızı önemle vurgularım. Bunun yerine tayt çorap ve kısa bir şort giyebilirsiniz.

Yanlış Renk Seçimi

neon

Baştan aşağı pastel renklere büründüğümüzde yatıştırıcı bir etki oluştururken tam aksine neon renkler kullandığımızda oldukça itici bir etki oluşturmaktadır. Neon dediğimiz renkler ise her gün kullandığımız renklerin floresan etkisiyle patlatılmış halidir. Diğer bir deyişle cıyak sarı-pembe vb renkler. Oldukça cıvıltılı olsa da yapacağınız kombinde sadece tek bir neon renk kullanmalısınız.

Ayakkabı

ayakkabı

Ayakkabı zerafettir. İnce abartısız topukların üzerinde oldukça rahat bir şekilde yürüyebiliyorsanız zaten puanları topluyorsunuzdur. Eğer topuklu bir ayakkabı giydiğinizde ayakkabı ile kavga eder şekilde bir yürüyüş sergileyecekseniz derhal, o pabuçları çıkarın ve kendinizi özgür hissettiğiniz babet ayakkabılara teslim edin. Ayrıca özellikle stilettolarda yapılan bir hatayı da yapmamanızı tavsiye ederim. Şişmiş ayaklarla kesinlikle stiletto giymeyiniz. Hem canınıza yazık hem de görüntünüze.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

45
45 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın