Keşke Hiç Büyümeseydik Sosyal Medyayı Karıştırdı!

Show TV’nin merakla beklenen dizisi “Keşke Hiç Büyümeseydik” yayın hayatına başladı. Başlamasıyla da, trend topic listesinde en çok konuşulan 1. gündem maddesi oldu.


1-13

Sosyal medyada kullanıcı yorumları incelendiğinde karşımıza üç farklı fraksiyon çıktığını görüyoruz. Bunlar;

1. Diziyi beğenenler: Konusu ve oyuncalarını beğenenlerin olumlu yorumlarının oluşturduğu topluluk.

2. Diziyi beğenmeyenler: Açelya Akkoyun’un kendisinden büyük Murat Kılıç’ın annesi olduğu diziyi eleştirenlerin oluşturduğu topluluk.

3. Diziyle alakası olmayanlar: Dizinin adı ile ilgili diziden bağımsız atılan yorumların oluşturduğu topluluk.

 

Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinin twitter da gündeme oturmasının nedeni aslına bakacak olursanız dizinin kendisi değil. Yapım ekibinin seçtiği dizinin adı. Keşke Hiç Büyümeseydik olan dizinin adını hastag (#keşkehiçbüyümeseydik) haline getirdiklerinde, çocukluk özlemi çeken kullanıcıların diziden bağımsız attığı yüzlerce tweet, dizinin top trend listesinin 1. gündem maddesi haline gelmesine sebep oldu.

MinT Prodüksiyon’un yapımcılığını gerçekleştirdiği, senaryosunu Birol GüvenMurat ArasEray Yasin Işık’ın yazdığı dizinin yönetmen koltuğunda Mustafa Uğur Yağcıoğlu oturuyor.

İnsan sevdiklerini kaybetmeden değerlerinin farkına varamıyor. Küçükken birbirlerini nedensiz seven kardeşler, büyüdükçe küçük nedenlerle birbirlerine düşer hale geliyorlar. Hulusi (Ege Aydan) hayatının son günlerini kendi evinde yalnız ve tek başına geçirmiştir. Hulusi yaşarken yapamadığını öldükten sonra başarabilecek midir? Miras olarak bıraktığı bu eski ev bir mülk gibi paylaşılacak mı yoksa bu aileyi tekrar bir arada mı tutacaktır? İzleyip göreceğiz. İyi seyirler!

 


Murtaza Derdiyok

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri