Kedici misin, Köpekçi misin?


“Kedici misin, köpekçi misin” diye sorsalar bana? Net “Köpekçiyim” derim.

Şimdilerde bakıyorum etraf bir kedi besleyenlerle dolu. Herkes bir kedici olmuş. Tamam bencede komik hayvanlar, rahat hayvanlar, şapşikler, tatlışlar ok. Kabul ediyorum ama ben yokum abiğğ.

Kedide yokum yani. Ya neden olayım ki? Biz İbrahim Tatlıses’in -Be vicdansız, be insafsızın kızı, be nankör kedi- şarkısıyla büyümedik mi? Hayır şarkıda bile söylüyor yani imparator; nankör diyor, kedi diyor. Daha ne desin adam be olaya aymanız için.

Ben köpek severim agacım. Köpek ya! Rüya yorumu bile güzel; dosttur onun adı.

Bugün bir vıdeo izledim. Vıdeo’da köpeğin sahibi kişilik uyuyor ve üstü açık. Aman allahım sen git o köpekçik babitosunun üstünü ört ya! Yaa yerim. Daha bitmedi; babasının uyurken kafası yastıktan düşüp koltuktan sarkınca gidip babasının başına yastık yapıyor boynunu. 

Ay durdurmayın küçük enişteyi, bırakın ağlasın. Ve ağlıyorum! Ay çok duygulu değil mi?

Şimdi gel de kediyi sev arkadaşım. Tamam onu da seviyorum da uzaktan seviyorum diyelim. Özellikle dışarda yemek yerken ayağımın dibinde; sanki mekan sahibi hiç doyurmuyormuş gibi yemek bekliyor ya! Valla sevmiyorum o zaman, yalan yok!

Versen hiç gitmeyecek yanından, vermesen vicdan azabından ölme hastalığına yakalanacan. İki ucu boklu değnek affedersin.

Ha bir de sevmediğim bir handikapı daha var kedinin. Ben bu kedi sever arkadaşlarımın evlerine her gittiğimde misafir odasının en afili, en orta koltuğuna kedi gitmiş yayılmış oluyor. Yani diyor ki aklınca “Bak dostum bu evin çocuğu ve sahibi benim. Sen kim köpeksin” diyor. Valla bak düşündükçe kuruluyorum ya kedilere. La senin misafir koltuğunun en ortasında ne işin var kediğğğğğ? Yok ama sahipleri veriyor onlara bu özgüveni, kıçlarını kaldırıyorlar. Benim gibi şaşkolozlar da “Yok yok bozmayın rahatını” diyorlar. Resmen eziğiz ya biz şaşkolozlar olarak. Kedinin yanında misafir olarak gram değerimiz yok yemin ederim. Kedi en güzel yere, biz halıya anasını satayım!

Ben köpekçiyim arkadaşım ya. Dostluğunu, anti bencil oluşunu, samimiyetini seviyorum. Bir köpeği sevmek bana iyi geliyor; çünkü biliyorum sevgim haybeye değil. Sevdiğimi biliyor, değer verdiğimi biliyor ve en güzeli o da benim kıymetimi biliyor, sadakatini hep hissettiriyor bana. Benimle gülüyor, benimle ağlıyor..

Ay canım köpekler ya iyi ki varsınız!

Tabi kediler siz de iyi ki varsınız! Ama bencilsiniz, nankörsünüz be! Doğanız gereği tabi ama bana gelmezsiniz siz. Ben de size gelmem. Sizi sevenlere gitmeye devam edin en iyisi:)

Ben de belki bahçeli evim olursa ilerde, köpek sahiplenirim. Köpek enerjisini daha iyi hissederim, kim bilir? Hayvansız geçmeyen günlere kadeh tokuşturuyorum.

Ha bu arada siz kediciler olarak beni boğmak istemeyin, beni anlamayı deneyin olur mu?:)


Sude DEMİR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri