Siz Ve Biz BLOG

Kalbimizi Güm Güm Ettiren 14 An

4 dakikada okuyabilirsiniz


34
12 Paylaşım, 34 Beğeni
ask-heyecan

Korku, sevinç, hüzün, endişe ve heyecan… Bizleri biz yapan, 24 saat içinde yaşadığımız  muhtemel duygular. Biz de bu duyguların mide kramplarına sebep olabilen 14 durumunu derledik.

1. İlkokulda kolunu omzuna kadar sıyırıp aşı vurmalarını beklerken

asi ilkokul

Nostalji yapalım ve ilkokul sıralarına gidelim. O yaşlarda aşının ne zaman olacağını bilmiyorduk. İçimizde korku salmayı seven arkadaşlarımız, bazen bugün 3. derste aşı olacak diye bizi az korkutmadılar. Ve işte o an gelmişti. Öğretmenle beraber giren beyaz önlüklüler, ellerinde şırınga ile sıra sıra geziyorlardı. Bizlerse mavi önlüklerimizin (kimisi siyah) kolunu omuza kadar sıyırmış o minicik iğnenin minicik bedenimizde etki eden büyük heyacanını yaşıyorduk. Vay be ne günlerdi dediniz sanki 🙂

2. Sınav sonuçları okunurken

sınav sonuç

İyi de geçse kötü de geçse sınav sonucu öğrenmek tüm öğrenciler için tırnak yeme, saçı çekiştirme, parmak çıtlatma, bacak sallama gibi heyecanın vücuda yansımasıdır.

3. Ygs’ye girerken

ygs

Geçtiğimiz haftasonu 1 dakikanın 1 yıldan daha değerli olduğunu öğrendiğiniz YGS’de ecel terleri döken gençler, bu durumu benim cümlelerimden daha iyi anlatır.

4. Daha çözmen gereken 30 soru varken görevlinin Son 20 dakika uyarısı vermesi

sınav bitecek

Peki bu gençlerden kaç tanesi tam da bu durumu yaşamıştır? Elinin ayağının birbirine karıştığı, kasım kasım kasıldığın anlardan biri daha. Yanlışlar doğruyu götürmüyorsa, sallamasyon hakkınız bakidir.

5. Platonik aşık olduğun kişiyle fiziksel temas yaşadığında

temas

Zaten adının geçtiği anda tir tir titrerken, onu görmek bir mum gibi eritirken kazara dokunmak mı? Öldüm de cennete mi düştüm ifadesi takılmış yüzünüzle kalbinizin sesini uzaktan duyar gibiyiz.

6. İlk öpücük

ilk öpücük

Hayatınızın ilk öpücüğü heyecanlı olmayabilir. Çünkü nasıl bir duygu olduğunu bilmiyorsunuzdur. Acemilik dönemi atlatıldıktan sonra işte en büyük heyecan yaşayacağınız an kalfalık dönemindedir. O hazzın ne olduğunu anlamışsınızdır ve her öpücük ayrı bir heyecan olacaktır sizin için. Özellikle de gönlünüzün efendisini ya da sultanını öperken:)

7. Gelinlikle düğün salonuna girerken

dugun

Heyecanla beklenen gelin ve damat; tüm davetlilerin alkışları, neşeli nidalarıyla salona giriş yaparlar ve o gürültü kalbinizin sesini bastırır.

8. Bildirim ekranında sadece onun adını gördüğünde

sevgilim arıyor

Ah şu akıllı telefonlar… WhatsApp bildirimleri… O kalın puntolu adı geldi mi ekrana ne yazdığından çok ondan bir mesaj gelmesine deli gibi sevinirken fırlattığı ok kalbine saplanmışçasına kalakalırsın. Bu arada sadece adıyla böyle oluyorsanız onu görmeseniz daha iyi. Kimyanızı bozabilir. Biyolojinizi alt üst edebilir.

9. İşverenin “Senle konuşmamız gerekiyor.” dediğinde

patron

Sabah ofisinize geldiniz ve müdürünüz de ofisine giderken senle konuşmamız gerek, bi yarım saate kadar ofisimde ol. Geçer mi o yarım saat? Yenmedik tırnak kalır mı? O değil o yarım saat iş de yapılmaz. Tedirginlik alır başını gider ta ki müdürün konuya açıklık getirene kadar.

10. Hediye kutusunu açarken

hediye paketi

Hediyeyi sevmeyen yoktur. Hediye paketini ayrıca sevenlere ve o paketi en nazik şekilde yavaş yavaş açıp vuslat anını geciktirip heyecanını arttıranlara selam olsun.

11. İş görüşmesine girerken

iş görüşmesine iderken

Aslında en sinir bozucu güm güm anları. Kendini 15 dakika içinde en iyi şekilde ifade etmen gerekiyor. Özgüveninin tavan yapması gerek, sesin titrememeli, jest ve mimiklerini doğru kullanmalısın vs vs… Seni beklettikleri o 5-10 dakikalık zaman kalbinde davul zurnanın çaldığı dakikalara denk gelmektedir.

12. İşsiz olduğun dönemde telefonunu Çaldıran yabancı numara

arayan lişi

Normalde telefonu zırt pırt çalmayan biriyseniz hele de işsiz kaldığınız bir dönemdeyseniz çalan her telefon kalbinizin hop hop etmesine sebep olacaktır. Deneyimle sabittir.

13. Çekirge kapüşonuna konduğunda

ekirge

Börtü böcekten nefret eden ve korkan bir yapınız varsa çekirge sizin en baş belalınızdır. En sevdiğiniz kapüşonlu montunuzu feda edip, çıkarıp topuklayarak kaçmanız mübahtır.

14. Hiç beklenmedik bir saatte kapınız çalındığında

kapı çalması

Gecenin bir yarısı kapınız çalıyorsa sabahları yataktan kazınarak çıkan biri de olsanız telaş ve endişenin etkisiyle güm güm olan kalbiniz dipçik gibi ayağa diker sizi :))

Kalbinizin davullarının doğuma giren eşinizi beklerken, kızınızın ilk anne deyişini duyduğunuzda, ilk adımını gördüğünüzde yani hep güzel anlarınızda çalması dileğiyle.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

34
12 Paylaşım, 34 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın