Siz Ve Biz BLOG

Kadınları Çileden Çıkaran En Trajikomik 10 Durum

4 dakikada okuyabilirsiniz


54
3 Paylaşım, 54 Beğeni
cileden-ciktim

Biz kadınlar her türlü zorluğun üstesinden gelebilen varlıklarızdır. Şimdi o bir kenarda dursun; lakin gün içinde bizi çileden çıkaran, başkalaştıran durumlar da olmuyor değil. İşte o sinir kat sayımızı arttıran, durup dururken canımızı sıkan mini minnacık sorunlar…

1. Saçların Fermuara Sıkışmasısac sikismasi

Pek çok kadın, saçlarını açık bırakmayı, özgürce savurmayı sever. Buna annemiz, babmız, sevgilimiz, kocamız izin verse de fermuarlı kazaklarımız, elbiselerimiz izin vermez. O saçın fermuara sıkıştığı, üstüne bir de iyice dolanıp boynumuzu 45 derece öne eğen an yok mu? Çat çat seslerini duyar gibiyim.

2. Parlatıcı Ruj ile Rüzgarlı Hava Uyumu

hizli sac uzamasi icin

Malum havalar soğuk olunca el, yüz gibi dudaklar da ayrı bir bakım ister. Nemlendiriciler de parlatıcı rujlar kadar dudaklarımızı ışıl ışıl yapan, yapışkansı bir ürün olduğu için rüzgarlı hava ile uyum(suzluğu)u oldukça sinir bozucu olabiliyor. Olan yine o saçlara oluyor. Ya o saç toplanacak ya da o ruj sürülmeyecek. 🙁

3. Tatile Gitmeden Önceki Gün Regl Olmak

x

Bir kadın için en berbat durumlardan biri. Tüm hazırlıklarını tamamlamışsındır. Ertesi gün 1 haftalık tatil için start vereceksindir. O da ne bir karın ağrısı mı başladı ne! Daha var ama diye düşünürken çekine çekine tuvaletin yolunu tutarsın ve çıktığında dünyalar başına yıkılmıştır. Geçmiş ola. Koca tatil, plajda şortunla oturup denize girenleri seyre dalmakla geçecek 🙁

4. Eyeliner Çekerken Hapşırmak

eyeliner nasil cekilir

Güzellik uğruna ne çileler çektik be! Eyeliner sürmek zaten başlı başına bir sorundur. Bir de bu sorunlu hali daha da çekilmez kılan aksırık tıksırık olunca sil başa dönüyoruz. Zaten ilk çektiğin gibi de durmaz! Ya bu haklı mücadelede yılmadan devam edeceksin ya da eyelinerı bir köşeye bırakacaksın.

5. Sevgilinin Cep Telefonunu Karıştırırken Yakalanmak

ddcebbafbae

Şimdi yapmıyorum diyen yalan söyler. Sevgilimizin, kocamızın telefonunu arada bir güncelleme almış mı diye bakarız. Tam da o esnada yakalanınca sadece “Yanlış Anlaşılıyoruz!”

6. Çorabının Kaçması

tumblr lcestsoqeyoo

Siyah kalem elbisenin altına giydiğin siyah ten çorabın daha günün başında kaçması kadar bedbaht bir durum yoktur. O arka yırtmaçtan görünen kaçık, kadınlara da keçileri kaçırtır.

7. Makyaj Yaptığını Unutmak

Kadınları Çileden Çıkaran En Trajikomik 10 Durum

Eyeliner testinden geçtik ve Mısır kraliçelerininkinden bile daha güzel bir eyeliner çektik, kirpiklerimizi de Allah-u Ekber Dağları’na kadar uzatıp rimelledik. Geçti bir 15 dakika ve gözümüzün kaşınacağı tuttu. Anlık dalgınlıkla hunharca ovaladığımız gözümüzün ortaya çıkardığı eser tam olarak da bu.

8. Tırnak Kırılması

tirnak kirilmasi nasil onlenir

Hepsi ne güzel aynı hizada, bir güzel de ojelenmiş tırnaklarımızdan birinin kırılmasıyla simetrisi bozulunca bizim de sinir ayarımız bozulmuyor değil. Öyle ki bazen en ayarsız yerinden kırılmaz mı, bir de düzelmesi için uzamasını bekle, bekle, bekle. Allah başka dert vermesin.

9. Kuaförün İstediğini Yapmaması

david

Kuaför salonları, bir kadın için sadece saçlarını yaptırıp çıktıkları yer değildir. Özel bir bağ vardır kuaförleriyle aralarında. Saçlarına ondan başkası dokunamaz, kaşlarını ondan başkası alamaz. Gel gör ki samimiyet azıcık artınca kuaförler, kadın saçları üzerindeki hakimiyetlerini tamamıyla ele almak ister ve saçların asıl sahibinin sözünü dinlemezler. Platin sarısına boyatmak istediğin saçı civciv sarısına boyayınca sigortası atan kadınlar, birlikten kuvvet doğurarak, birbirlerini fiştekleyerek o kuförü dar ağacında sallandırabilirler. Yanlış anlamayın! Asmayacaklar, toplu müşteri kaybı yaşatacaklar 🙂

10. Bozulan Oje

oje kurutma

Siyah oje sürmek zordur diğer renklere göre. Şimdi bin bir uğraşla sağına soluna taşırmadan sürdüğümüz ojenin kuruması için kurutucu spray yoksa bir on dakika beklemek şart. Peki bu 10 dakika içinde çalan telefon, kapı, tuvaletinin gelmesi, ocakta yemeğin karıştırılması, altı değişmesi gereken bebeğin diye uzayan liste, çekmediğim dertle çile kalmadı dedirtmez mi?

Bakımlı olmak zordur. Biz zoru başarıyoruz, siz de kolayı başarıp sadece sevin bizi 🙂


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

54
3 Paylaşım, 54 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın