içinde

İphone 7 Alınır mı? 6S’ten Farkları Neler?


İphone 6 serisi kullanıyorsak, İphone 7 almak mantıklı mı?  İphone 7 alırsak ne gibi farklar var bununla ilgili bilgilerimizi özetle burda toparlamak istedim.

Tasarım:

1

İphone 7 ve İphone 6 boyut ve şekil olarak birebir aynı kasayı kullanmakta fakat çok ufak değişiklikler mevcut ve bu değişiklikler sayesinde iki telefonu birbirinden ayırt edebileceğiz.
– Telefonun arkasında üst ve alt anten çizgisi kaldırılmış.
– İphone 7 de arka kamera boyutu büyümüş (Her ikiside 12MP)
– 3.5mm’lik jack yani kulaklık girişi kaldırılmış. (İphone 7 kutusunda gelen; şarj yerine takılıp kulaklık girişine dönüştüren aparatla veya bluetooth kulaklıkla kullanabileceğiz)

iphone-ek-kablo

– 30 dk süre ile 1metre derinlikte suya dayanıklı (Sudan dolayı bozulursa garanti kapsamına girmiyor)
– Ana ekran tuşu dokunmatik, iphone 6S ve önceki iphone serilerinde basmatik buton kullanılıyordu.
– Rose Gold, Altın, Gümüş, Siyah ve Jet Black renkleri mevcut ve Jet Black dışında diğer renkler iphone 6S ile hemen hemen aynı.

Ekran:

iphone-ekran

Ekranda daha önce ipad pro’da ve günümüz LCD televizyonlarda sıkça kullanılan Wide Color özelliği eklendi. Bu özellik çıplak gözle farkı anlaşılmasada, daha geniş renk aralığı sunmaktadır.

Donanım:

img_3140

İphone 6S’te A9 işlemciden, 4 çekirdekli A10 işlemciye geçildi. Bu da hızda 2-3 kat daha hızlı bir iphone demek oluyor. Fakat bu hız farklarını test programları dışında fazla hissetmeyebiliriz.

16 GB seçeneği artık yok, iphone 7 en az 32 GB ile başlıyor ve 256 GB lık hafızaya sahip iphone sadece Jack Black renginde mevcut.

Kamera:

iphonekamera

Kamera olarak iphone 6S ve iphone 7 12MP kameraya sahip olmasına karşın, f/1.8’lık diyafram ve 4’lü LED flash sayesinde daha kaliteli fotograflar çekmek mümkün olacak.

İphone 6S te bulunan 5MP ön kamera artık 7 MP çözünürlüğünde ve f2/2 diyaframla ile daha güzel selfiler çekmek mümkün.

Batarya:

iphone7batarya

İphone 6S’e göre 2 saat daha fazla batarya süresinde artış mevcut. Mevcut 1715mAh batarya yerine 1960mAh batarya yerini aldı.

Sonuç:

2 kat hız, su geçirmeme özelliği, %10 batarya performans artışı ve hafif kamera değişiklikleri için maddi durumu iyi olan arkadaşlarımız tabiki alabilir fakat iphone 6’dan geçmek mantıklı, iphone 6S’ten geçmek pek mantıklı değil diye düşünüyorum.

Saygılarımla..

Yazar Ümit GÜL

Siz Ve Biz Blog Editörü Adana

Bir yanıt yazın

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

İş Kazaları Önlenebilir mi?

hediye-k

El Emeği Göz Nuru Süsleme Sanatı