Siz Ve Biz BLOG

Hey Beyler ! Siz Ne İstiyorsunuz?

3 dakikada okuyabilirsiniz


36
3 Paylaşım, 36 Beğeni
erkekler-ne-ister

Merhaba;

Kadın – erkek ( eşitliği değil) çatışmasına yer vermek istiyorum bu yazıda. Bloğumuzda yer alan yazarlarımızdan biri “11 Maddede Kadınlar Ne İster” adlı bir yazı yayımlamıştı. Hemscinslerimizi karşı cinsin gözünden okuduk ve çok da bir şey istemediğimiz bir kez daha görmüş olduk (!) Şimdi biz de onları yazacağız. Bakalım “Erkekler Ne istiyormuş?”

Erkekler öncelikle bakımlı ve çekici bir kadın isterler.

Biz istediğimiz kadar bakımlı ve çekici olalım. Onlar yine de Adriana Lima’yı o dört köşe ekranda salına salına yürürken gördüklerinde bizi fark etmeyecekler. Saçlarımızda yaptığımız değişikliği ( uçlarından aldırmış olsak da) görmeyecekler.

Bakımlı kadın isterken kendi bakımlarını ikinci plana atarlar. Kişisel bakım, onlar için aynada jöle kutusuna batırılmış saçı düzeltmekten ibarettir. Bu konuda daha pek çok örnek verebilirim; lakin eşimizi, sevgilimizi, abimizi, babamızı, arkadaşımızı çok da irdelemeyeyim ☺

Erkekler “Rahatlık” isterler.

romantik iliskiEve geldiklerinde çoraplarını salonun ortasında çıkarıp koltuk kenarına sıkıştırmak en büyük hobileri olsa gerek. Daha iyimser olayım; kimisi de yatak odasında aynanın önüne koymayı severler. Ertesi gün giyilmeyecek o çorapların yerinin kirli sepeti olduğunun bilirler ama rahatlıkları o sepete ulaştırmaz onları.

Pijama ya da şortlarını giyip kumandayı ellerine almak ve yemek vaktine kadar şekerleme yapa yapa tembellik etmek gibisi yoktur onlar için.

Fiziki rahatlığın yanında ruhsal olarak da rahatlık isterler. Konuşmayan kadın isterler ama aynı zamanda yeni bir şeyler anlatan kadın da isterler. Burada bir uyarı yapmak isterim karşı cinsime : “Konuşan kadından zarar gelmez. Kadın konuşmayı bitirmişse sizi de bitirmiştir ;)” Bırakın konuşalım o yüzden. Size göre “DIRDIR” olan o konuşmalarımızı yeri geldiğinde çok ararsınız.

Erkekler  Temizlik- Düzen isterler.

Kullanacakları her eşyanın temiz, düzenli olmasını isterler. Bu sebepten kemerlerini çıkardıkları yeri unutup her daim bizlere sorarlar. Çünkü arkalarının toplanmasını beklerler.

Saç tellerimizin banyo giderinde olmasını sevmezler; ama kendi sakal, bıyık ya da saçlarının lavaboya düşen tellerini  umursamazlar.

Düzen severler ama çıkardıkları kıyafetlerin kimisi salonda, kimisi mutfakta kimisi yatakta olur. Ah bu rahatlıkları!!!

Erkekler kendilerine güvenilmesini isterler.

Gittikleri arkadaş sohbetlerinde yada iş toplantılarında mesajla “Neredesin, ne yapıyorsun, kim var?” gibi sorularla dolu mesaj almak istemezler.

Ortamda bayan varsa bunu söylemek istemezler.  Bu noktada erkeklere hak verelim bayanlar. Aynı durumda biz de olsak bu mesajlar rahatsız edici olmaz mı?

Erkekler her an ağlayabilecek potansiyeli olan kadınları sevmezler. Güçlü kadınlar isterler.

Çok şükür ki Türk kadının gücü kimsede yoktur. Ancak ağlamak da bir terapidir. Mümkün olduğunca onların yanında ağlamayın.

Herhangi bir tartışma sonrası eğer yapabiliyorsanız susun. ( Biraz zor olabilir ama deneyin. İşe yarıyor.)

Erkekler eğlence, mizah ve biraz da muzurluk severler, isterler.

Her ortamda, her sohbette biraz eğlence , mizah isterler. Biz kadınlardan da biraz bunu beklerler. Çok ciddi konularda bile en sonunda bir muzurluk yaparlar. Çünkü hayatı ciddiye pek almazlar.

Hani “DIRDIR” eden kadınları sevmezler ya ama bıcır bıcır, heyecanlı, enerjik konuşmalara da bayılırlar. “Ee anlat bakalım neler yapıyorsun?” sorusuna pek çok şey sığdırmalısınız. “Hiç ! ne olsun aynı işte. Sen neler yapıyorsun?” cevabı onlar için sohbetin başlamadan bittiğini gösteren bir işarettir ve elleri enseleri gider “Ne olsun bende de aynı.” Cevabı alıp kalırız.

iliskilerBiz kadınlar konuşmayı severiz. Konuşabilecek pek çok konu bulabiliriz. Sınırlarınızı zorlayın hanımlar!

Biz de bu listeyi uzatabiliriz elbette. Ama şöyle bir gerçek var ki kadın yada erkek, insanoğlu tatminsizdir. İster de ister. Hep bir tık daha fazlasını, daha iyisini. Belki kadınlar bu noktada erkeklere göre daha talepkardır.

Erkeklerin tek bir nefsi kadınların ise dokuz nefsi vardır. Bu sebeple siz erkekler kadınlar olmadan yapamayacağınız için sevin, ilgi gösterin, fark edin, sevdiğiniz söyleyin. Biz size kadın olmaya hazırız 😉

Sevgiyle kalın…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

36
3 Paylaşım, 36 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın