Günlük Hayatta Karşılaştığımız Bizimle Alakası Olmayan Ama Sinir Katsayımızı Arttıran 16 Tip

5 dk


108
5 Paylaşım, 108 Beğeni
gicik-tip-k

Hiç tanımadığınız biri sizi ne kadar sinirlendirebilir hiç düşündünüz mü? Bizce çokça sinirlenebilirsiniz… Peki kim olabilir bunlar derseniz, içeriğimize bir bakalım.

1. Yolda her iki şeridi de kullananlargicik tip

Sabah işe gidiş akşam eve dönüş trafiği günlük sorunlarımız arasında yerini alırken bir de denge problemi yaşayan bazılarınca “trafik sorunu” yerini “trafik çilesi”ne bırakıyor, neden mi? Arabanın yarısını orta şeritte yarısını sağ ya da sol şeritte kullananlar, ömrümüzden ömür götürüyorlar.

2. Market sırasında yeni kart alanlargicik tip

Zaten onlarca ürünün geçmesini beklemişsin tam sıra bana geldi dediğin anda kasadaki kız gevrek gevrek der ki: “Gel Bizden Al market kartınız var mıydı efendim? Geçelim onu unutmadan yoksa yenisi için şu formu doldurabilirsiniz.” Off ki ne of, köklerinizi salabilirsiniz.

3. Kırmızı ışıkta korna çalanlargicik tip

Bilindiği üzere ülkemizde ışık sistemi kurallarda yazıldığı, okullarda öğretildiği gibi değildir. Hadi sarı ışıkta korna çalınmasını artık özümsedik de kırmızı da çalmak nedir? Tabi ki milletimize özeldir. Ben kuralları ihlal edeceğim, senin yüzünden edemiyorum deyip sinirlendiğini ve küfürler yağdırdığını bilesiniz…

4. Sigara içip de çakmak taşımayanlargicik tip

Sigara içip de sigara taşımayanlara ve otlakçılık yapanlara alıştık da sigarasını yakacak bir ataş taşımayanlara alışamadık. Bir de şu meşhur soruya:” Abi ateşin var mı?” İçiyorsanız tam teçhizatlı olun, bir zahmet!!!

5. Yabancı numaraları açmayanlar

gicik tip

İşte en anlaşılmaz insan grubu. Numara tanıdık değil diye açmamak nedir? Belki çok acil bir durum ve ulaşılması gereken bir insansın, belki bir tanıdığın senden yardım isteyecek. Eğer sizde de böyle bir takıntı var ise derhal kurtulmanızı tavsiye ederiz. Her yabancı numara sapık olmayabilir.

6. Whatsappta kelime kelime gönderi yapanlarwhatsap kisa mesaj

Her hangi bir cümleyi noktasına kadar yazamayanlara akıllı telefon vermesinler, WhatsApp’tan men edilsinler. Hayır karşıda cümleyi taksit taksit okuyana yazık.

7. Dolmuşun dolu olduğunu görerek binip doluluktan şikayet edenlergicik tip

Dolu bir dolmuşa binip sonra bu doluluktan şikayet edenlerin hayat gayesi nedir acaba? O dolu dolmuşa alınmadıklarında ayrıca bir serzenişte bulunmalarına ne denir peki? Biz birşey diyemedik.

8. Yanından geçerken yola tükürenlergicik tip

Hiç tanımadığın biri yanından geçerken tükürük bezlerini de ağzından çıkarırcasına tükürürse sinir kat sayısı çıkaran tipler arasında yer almaktan daha fazlasını hak ettikleri kesin…

9. Sıra beklerken kaynak yapmaya çalışanlar

gicik tip

Sıra beklemek zaten Çin işkencesi gibidir. Peki siz uslu uslu beklerken kaynak yapan, kendini akıllı zanneden çok sevgili arkadaşlara tepkimizi buradan da iletelim.

10. Sıra tam sana gelmişken bir şey soranlargicik tip

En çok hastanelerde karşılaştığımız bu durumda olay şöyle gelişir: Bir zamanların ekmek- tüp kuyruğu gibi bir sırada bir elindeki fişe bir sıranı gösteren ekrana bakarsın. İşte beklediğin o an gelmiştir ve bankodaki görevliye tam derdini anlatacakken hiç izin almaksızın önüne doğru eğilip “Dahiliye için randevu alacaktım.” demez mi? Kürekle kovalayasın gelir.

11. Pazarlıkta aşırı ısrarcı davrananlargicik tip

Pazarlık sünnettir; lakin abartıya kaçmak da caiz değildir. Burada satıcı tarafında olarak pazarlıkta aşırı ısrarcı davranmanın ne itici bir davranış olduğunu da söyleyelim. Satıcı, fiyatı 20 liradan 15 liraya indirmişse inatla 14 lira verip kaçmanın anlamı yoktur…

12. Yılışık satıcılargicik tip

Biz kadınlar her mağazaya bir şey almak için girmeyiz. Bilinen bir gerçektir ki alışveriş adı altında mağaza mağaza dolaşmak bize özgü bir terapidir. Yardımcı olalım diye kuyruk gibi peşine takılan ve her hangi birşey satma konusunda aşırı ısrarcı davranan satıcılardan haz etmeyiz. O yüzden peşimizde dolanmayı bırakın lütfen, ihtiyaç duyduğumuzda Fizan’da da olsanız buluruz sizi.

13. Dolmuşta iki koltuğu da kaplayanlargicik tip

Erkekler de kadınlar da yapıyor bunu. Erkekler bacaklarının arasında davul taşıyormuşçasına bacak ayırarak oturuyor ve yanındaki koltuğa bir kadının oturmasını engelliyor; kadınlarsa Louis vuitton çantalarının (çakmasıdır; orijinal olanı zaten dolmuşa binmez 😌) rahatlığı için pencere kenarındaki koltuğu onlara bırakır. Bir gün birinin üstüne oturması dileğiyle…

14. Yine dolmuşta parasını kendi vermeyenlergicik tip

Dolmuşlar yolcu sirkülasyonunun en fazla olduğu toplu taşıma aracıdır. Hepi topu en fazla 30 dakika sürecek seyahatte yer sevdasına düşüp en arkadaki pencere kenarını gözüne kestirenler, ücretlerini vermeden hedefe doğru koşarlar. Yerleştikten sonra “1 kişi uzatır mısınız?” diyerek 5 el değiştirecek parayı hemen ön koltuktakine verirler. Duymazlıktan gelenleri de dürtmelerinin ayrı bir saçmalık olduğunu söylememize gerek yok sanırım.

15. Toplum içinde çocuğunu dövenler/ çocuğuna bağıranlargicik tip

“Çocuk” yaşı itibariyle bir bireye kanunlarca  verilmiş bir tanımlamadır. Yaşı ne olursa olsun toplum içinde çocuğuna bağıranlar hatta bu saygısızca davranışı ileriye taşıyıp çocuğunu dövenleri kınadığımızı da bildirilelim.

16. Yanlış numaraya mesaj atıp yanlış olduğunu öğrendikten sonra yazmaya devam edenlergicik tip

Biz buna kısaca yeni tabiriyle “yürümek” diyoruz. Yanlış numara bayan çıktıysa karşıdaki abazan arkadaşımız, “Ben sizi birine benzettim. (WhatsApp profil fotoğrafını görerek) Ya kusura bakmayın tekrar mı aradım sizi diyerek tanışabilir miyiz?’e kadar getirebilirler konuyu. Akıllı telefonlarınızı ve aklınızı kullanarak direkt engellemenizi öneriyoruz…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

108
5 Paylaşım, 108 Beğeni
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın