içinde

Google Duo Türkiyede !! Görüntülü Konuşabiliriz

Google Duo İn, Facetime Out

Dün itibariyle ülkemizde de kullanıma sunulan iOS ve Android platformları arasında Google Duo ile artık ücretsiz görüntülü görüşme yapabileceğiz. Google, Apple’ın FaceTime’ı ve Microsoft’un Skype’ı ile rekabete girecek.

Bildiğiniz gibi İOS cihazlar arasında mesajlaşma yazılımı olan imessage ve görüntülü konuşabileceğiz facetime mevcuttu. Fakat Whatsapp çıktı ve İOS ile Android cihazlar arasında bir köprü kurarak mesaj işini devraldı.
Google ise görüntülü konuşmada bu köprüyü kurmak için Google I/O 2016 etkinliğinde duyurduğu Google Duo‘ yu kullanıma sundu. Benzer olarak Tango gibi alternatif popüler programlarda var fakat Google’ ın alternatif programlardan her zaman bir adım önde olacağı muhtemel.

Facetime’ dan avantajları

  • Facetime ile İOS cihazlar arası görüşme yaparken, Google Duo ile İOS cihazdan Anroid cihazı görüntülü olarak arayabileceğiz.
  • Video konferans yapabileceğiz. Sevdiklerimizle farklı yerlerde olsakta aynı görüntüde buluşmak süper olacak.
  • Video çözünürlüğünü ayarlayabileceğiz. Bu da kesilmelerin önüne geçecek.
  • Uçtan uca şifreleme özelliği görüntülü konuşmalarımızda şifreli olacak.
  • Tık Tık özelliği ile arayanın o anki görüntüsünü görebilecek ve anı yakalayacağız.
  • Çok düşük internet hızlarında bile güzel görüntü elde edebileceğiz. ( 4,5 G mevcut olduğundan düşük internet hızı pek söz konusu değil ülkemizde 🙂 )
  • Gerçekten basit ve kullanışlı bir arayüz mevcut.

Nasıl Kullanabiliriz.

Google Play ve Appstore’dan indirip kuruyoruz. Telefon numaramızı istiyor ve gönderdiği şifreyi girip aktive ediyoruz. (Whatsapp kurulumuyla çok benzer)

Android Cihaz İçin İndirin..
İOS Cihaz İçin İndirin..

Whatsapp ‘ta görüntülü konuşma özelliğini yakında sunacak ama elini çabuk tutmazsa Google Duo şimdilik birçoğumuz tarafından kullanılacaktır.  Şahsi tahminim Whatsapp görüntülü konuşma özelliği gelir gelmez bu konuda da liderliği alacaktır.

Saygılarımla..

https://youtu.be/CIeMysX76pM

Yazar Ümit GÜL

Siz Ve Biz Blog Editörü Adana

Bir yanıt yazın

borajetkapak

Bora Jet Aşkına

konteskapak

Güzellik Uğruna 612 Genç Kızı Öldürdü