Geçmiş ile Gelecek Arasında Duygu Yüklü Bir Hikaye: Yeşil Deniz Kabuğu

2 dk


79
17 Paylaşım, 79 Beğeni
yesil deniz kabugu

 

Gerçek Aşklara ve Mutlu Sonlara İnanmıştık…

Genelde kitap tanıtımlarını sevgili yazarımız @asumanatagun yapar; ancak bu kitabın üzerimde bıraktığı etki gitmeden, şu sıralar ne okusam diye düşünenlere fikir olması için yorumlarımı paylaşmak isterim. 2015 basımı kitap, yazarın bir önceki Yağmur Sonrası adlı kitabının kurgusuyla yazılmış.

3 farklı zaman diliminde yaşanan olayları, okuyucuda “Ne oldu, ne olacak, niye böyle oldu?” sorularıyla dolu bir zihinle okumasını sağlayan kitap, sonunda iki damla gözyaşı dökmenize neden olabilir. (Duygusal bir yanınız varsa…) 2050 yılında torunu Addie’ye yıllar önce yaşadığı büyük aşkı anlatmaya karar veren Kailey’in bizi önce 2008’in Kasım’ına sonrasında ise o en can alıcı aşkın yaşandığı 1996’nın Nisan’ına götürüyor.

20’li yaşlarda olan Kailey’in 1998’in Ağustos’una kadar yaşadığı ve koca bir ömrü beraber yaşamayı planladığı büyük aşkı Cade ile 2008’in sonlarında evlilik hazırlıkları yaptığı Ryan arasında hem zaman hem duygusal git-gellerin yaşandığı bir hikayeye komşu oluyoruz bu kitapta.

Geçmişi ve geleceği arasında sıkışıp kalan bir kadın… Kailey

Onu çok seven, bundan sonraki hayatını aşkının vereceği meyvelerle devam ettirmek isteyen bir adam… Ryan

İlk kez gerçek aşkı bulduğuna inanan ve hayatının inişini yaşadığı bir dönemde kendi  hafızası dahil her şeyini kaybeden bir geçmiş… Cade

1998 Ağustos’unda son kavgalarının ardından bir daha en büyük aşkı Cade’e ulaşamayan, yıllarca onu her yerde arayan ve sonunda öldüğünü kabullenen; ancak “Daima” (bu kelimeyi kitapta çok göreceksiniz) onu seven Kailey, alevi hiç sönmeyecek aşkını kalbinin en derinlerinde muhafaza ederken karşısına Ryan’ın çıkmasıyla yeniden sevilmeyi sevmeyi öğreniyor. Tam evlilik hazırlıklarıyla uğraşılan yoğun bir dönemde karşısına bir zamanlar tüm müzik dünyasının en tanınmış, sevilen yapımcısı olan Cade evsiz, sokaklarda yaşayan, hafızasını yitirmiş bir adam olarak çıkıyor ve olaylar 2050’ye kadar okuyucuya yüreklerde bir sızı bırakılarak aktarılıyor.

Geçmişi ve geleceği arasında sıkışıp kalan Kailey… Onu çok seven 2 adam… Biri geçmişinin tamamlanmamış bir öyküsü; diğeri geleceğinin yazılmamış bir hikayesi…

Kitabın son 20 sayfasına geldiğinizde “Mutlu Bir Son” diye iç geçirirken; son 20 sayfada her şeyin tepetaklak olması ve gözyaşı hafif hafif süzülürken bitireceğiniz bir sonla başbaşa bırakıyorum sizleri.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

79
17 Paylaşım, 79 Beğeni
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın