Siz Ve Biz BLOG

Fevkaladenin Fevkinde 10 Özellikle Sessiz Sakin Olarak Bilinen İnsanlar

3 dakikada okuyabilirsiniz


74
11 Paylaşım, 74 Beğeni
seskapak

Hani şu çok konuşmayı, ortamların Lady Gaga’sı olmayı seven tipler vardır ya? Bildiniz mi? İşte onların tam da karşıtı olan sessiz, sakin, içine kapanık, kapalı kutu gibi sıfatlarla betimlenen pambuk gibi insanlar vardır. Ben onlardanım diye söylemiyorum, çok iyi arkadaş olunur onlarla 🙂 Niye mi? Gelin bunun cevabına birlikte bakalım.

1. İyi bir dinleyicidirler.

ses

Sır küpü gibidirler. Ne anlatırsanız anlatın 3. şahıslar öğrenemez. Sizi bıkmadan sabırla dinlerler. Sevgilisinden yeni ayrılmış biri için biçilmiş kaftandır diyebiliriz onlar için.

2. Çok konuşan tiplere tepki olarak doğmuşlardır.

ses

Bir ortama girdiğinizde iki tip dikkatinizi çeker. Öncelikle, çenesinin yayı gevşemişçesine her lafa atlayıp konuşan tip. Çok kısa bir sürede sıkar herkesi. Diğeri ise sessiz sessiz etrafı gözlemleyen tip. Bir süre sonra siz de onları gözlemlemeye ağzından çıkacak cümleyi merakla beklemeye başlarsınız.

3. Boş konuşmayı sevmezler.

ses

Az ve öz konuşmak prensipleridir. Tek cümlede tüm duygu ve düşüncelerini özetleyebilirler; ancak çok iyi bildikleri bir konuda konuşmadıkları dakikaların, saatlerin acısını çıkarırcasına dökülürler.

4. İyi bir gözlemcidirler.

ses

Ortamdaki herkesin kişilik analizini yaparak, kafasının içinde onlara ait yorumları sessizce dile getirirler. Hatta o kişilerin çocukluklarına kadar inebilirler.

5. İnanılmaz bir hayal gücüne sahiptirler.

ses

Bu insanlardan, iyi bir senarist, yazar çıkabilir. Genelde okumayı severler. Okudukça sessizleşerek hayal dünyasını daha da renklendirirler.

6. Düşünce dünyası koca bir lunapark gibidir.

ses

Herkes giremez o lunaparka; ancak onlar istediği kişiyi o lunaparkın içine alabilir. Beyninin her kıvrımında ayrı bir düşünce geçer. Aynı anda pek çok şeyi kafasının içinde koşturabilir.

7. “Sen Neden Konuşmuyorsun?” sorusuna ayar olurlar.

ses

En sevmedikleri sorudur. “Senin gibi boş boş konuşacağıma, susmayı tercih ediyorum.” demek nezaketine aykırı olacağı için yine susmayı tercih ederler; ama gözleri tüm cevabı verir.

8. Gizemlidirler.

ses

Ne düşündüklerini çok merak edebilirsiniz. Sessiz sakin tiplerin fikirleri de onları arkadaş olarak edinenler için ayrıca önemli olur. Gözlemci gözleri ve sessizlikleriyle gizemli havaları hep daim olacaktır.

9. Sabırlıdırlar.

ses

Bu tiplerin sabır eşiği oldukça yüksektir. Sessizlikleriyle her şeyin üstesinden gelebilen bir yapıları vardır. Ama tabi ki de bir bam telleri de vardır. Çok da zorlamamak gerekir.

10. Bağırmazlar.

ses

Öyle bangır bangır bağırmazlar. En fazla 70 desibele ulaşır sesleri. Hani şu bam teli var ya onu kurcalamasanız iyi olur. Tüm sustuklarını bir anda kusuverirse üstünüze neye uğradığınızı şaşırabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

74
11 Paylaşım, 74 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
1
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın