Siz Ve Biz BLOG

Ferhat İle Şirin Aşkı Evlilikle Sonuçlansa Bile Muhtemel Veda Edilecek 15 Durum

5 dakikada okuyabilirsiniz


85
9 Paylaşım, 85 Beğeni
evlilik

Ah aşkım yaşasın sonunda evlenip birbirimize kavuşacağız ve hayallerimiz gerçek olacak demişti Ferhat ile Şirin. Ne dağlar delmişti Ferhat Şirinine kavuşmak için… Şimdi evlendiler bakalım hayalleri gerçek olmuş mu?

1. Gezemezsiniz

WhatsApp Image at

Şirin hadi tatile çıkmıyor muyuz diye söylenmeye başlamıştı; oysa ki Ferhat şirketteki işlerin bu sıralar yoğun olduğunu izne ayrılamayacağını söylüyordu.

2. Romantizm yapamazsınız

romantik dinner

Üzülüyordu Şirin; ama belli de etmiyordu. Ne yapsındı ki, surat asmanın ne faydası vardı. Bari güzel bir sofra hazırlayım da Ferhat’ımla güzel, romantik bir akşam geçirelim dedi ve mum ışığında hazırladığı masası, iç gıdıklayıcı elbisesi ile Ferhat’ını beklerken kapı çaldı. Heyecanla kapıyı açacaktı ki halden anlamaz çift arkadaşları geldi. Anlayacağınız suya düşen hayalleri inek içti.

3. Maç izleyemezsiniz

maç

Ferhat GS-FB maçını izlemek için heyecanla gelmişti o akşam da; ama Şirin de Cesur ve Güzel’ i izleyeceğim diye tutturmuştu. Alttan girip üstten çıktı ve Ferhat’a maçı izlettirmedi.

4. Dizi izleyemezsiniz

dizi

Sonraki gün Ferhat, intikam almak istiyordu ve Kara Sevda’yı izlemek isteyen Şirin’e bu kez müsaade etmeyecekti. Playstation oynamak için tüm hazırlıkları yaptı; Şirin’in şaşkın bakışları arasında oyun konsolunu eline aldı ve kumandadan da gerekli ayarlamayı yaptıktan sonra başladı oyuna.
Sorun 1 ay sonra eve ikinci bir TV alınarak çözülür sanılmıştı; ama yine anlaşamamışlardı.

5. Karşı cinsle arkadaşlık edemezsiniz

ule

Bir akşam ortak karar verdikleri TV programını izlerken Ferhat’a bir mesaj geldi. Şirin atlayıp aldı telefonu ve bildirimde gördüğü mesajda Şule: Müsait misin? yazıyordu. Gözlerini kıstı ve kim bu, bu saatte? diye söylenmeye başladı ve bir kavga patladı iki kelimede.

6. Sosyal medya bağlantınız çöker

sosyal

Şirin aklınca bir açık yakalamıştı ve Ferhat’ın tüm sosyal medya hesaplarından Şule’yi çıkarması için baskı uygulamaya başlamıştı. Hergün kavga çıkararak Ferhat’ı bezdirmişti. Ferhat da olaya son noktayı karşılıklı olarak tüm sosyal medya hesaplarının silinmesi teklifiyle koymuştu. Tabi ki kabul etmemişti Şirin ve Şule’yi takibe almıştı. Fütursuzca Ferhat ile olan resimlerini atıyordu.

7. Bekar arkadaşınızla görüşemezsiniz

bekar

Ferhat, üstüste yaşadığı minik ama gergin tartışmalardan bunalmış ve arkadaşlarıyla görüşmek istemişti. İşyerinden çıktıktan sonra Şirin’e mesaj atıp arkadaşlarıyla buluşacağını söylemişti. Şirin tabi ki detaylı isim listesi istemişti ve listede Ahmet’in ismini görünce yine çıldırdı. Ahmet bekardı ve arsız bir çapkındı. Tüm gece Ferhat’ı mesajlarıyla taciz ederek erkenden eve gelmesini sağlamıştı.

8. Bayramlarda önce annenize gidemezsiniz

hangi anne

Bayram gelip çatmıştı. Her ikisi de önce kendi annesine gidilmesi gerektiğini söylüyordu ve bu anlaşmazlık her bayram kendini tekrar eder bir hal almıştı ta ki ziyaret önceliğini her bayram birine vererek bu sorunu çözmüşlerdi. Nihayetinde bir sorunu çözümsüz bırakmamışlardı.

9. Mini etek/elbise giyemezsiniz

mini etek

Yeni evliler için olur öyle şeyler, ufak tefek atışmalar… Biraz dışarı çıkalım demişlerdi. Şirin hoş; ancak biraz vamp görünümlü bir kıyafetle salona girerek “Ben hazırım hayatım.” demişti. Ferhat, bacaklarının üçte ikisini açık bırakan kıyafetin içinde duran Şirinini tekrar tekrar baştan ayağa süzmüştü ve “Bu bacaklarla gitmeyi düşünmüyorsun değil mi?” diyerek yeni bir tartışmanın fitilini ateşlemişti.

10. Kırmızı parlak ruj süremezsiniz

kırımızı ruj

Bacaklardan başlayan kavga dudaklarda son bulmuştu. Gönül isterdi ki anlaşmışlar, kavga sona ermiş barış öpücüğü veriyorlardı birbirlerine. Maalesef öyle değildi. Şirin’in kırmızı parlak ruju da Ferhat’ın gazabına uğramıştı; tartışma bu ruj yüzünden de alevlenmişti. Banu Alkan gibi ortalıkta dolaşmasını istememişti Ferhat…Oysa sevgiliyken kendisi almıştı bu ruju ona…

11. Eşinizin sevmediğiniz arkadaşlarıyla muhattap olmak zorunda kalırsınız

sevmedğiniz arkadaşlar

Tartışma sonlanmış, bir haftalık limolikten sonra eskiye dönmüşlerdi; ancak beraber yaşamanın getirdiği birtakım uyuşmazlıklar hala yaşanıyordu. Yeni uyuşmazlık, Ferhat’ın arkadaşı Mehmet ve onun eşiydi. Şirin bu ikisinden hiç haz etmezdi; ama Ferhat için katlanmıştı. Aynı ortamda bulunacaklarını duyan Şirin’in yüzü yeri süpürmeye başlamıştı. Ferhat’sa o benim çocukluk arkadaşım, görüşmememi bekleyemezsin diye kestirip atmıştı. Yapacak birşey yoktu; bu duruma da alışılacaktı.

12. Kendi kararlarınızı veremezsiniz

ortak karar

Her ikisi de özgür ruhluydu ve ortak yaşama alışmakta zorlanmışlardı. Kendi başlarına karar verdikleri birkaç durum sonrasında, yaşadıkları ufak tartışmalar sonucunda artık birbirlerine danışmadan karar vermeme konusunda anlaşmaya varmışlardı.

13. Muhabbet edemezsiniz

monoton

Bir süre sonra o kumru gibi çift, pek muhabbet edememeye başlamıştı. Yorgun argın eve kendilerini atıp yemeği pişirip, yiyip TV karşısına geçmeye başlamışlardı. Sıradanlaşıyorlardı…

14. Sevişemezsiniz

sevismk

Evlenince sevişemez miyiz? Sevişmek için evleniyoruz diyorsanız Ferhat ile Şirin’in neden sevişemediklerine bakalım.
Monotonluktan kurtulmak isteyen Şirin, işe yatak odasını renklendirmekten başlamak istemişti. Kedi kostümü giyip Ferhatının karşısına çıkmıştı. Onu böyle karşısında gören Ferhat, oldukça heyecanlanmıştı. Koridorda başlayan öpüş, koklaşmalar yatak odasına doğru ilerlerken ding dong sesi duyuldu. Konsantrasyonları bozulmuştu; ama boşver devam edelim derken bu kez kapı tokmağına vuran “Oğluşuuuummmm…” diyen kayınvalide sesi Şirin’in tüm isteğini, bir balon gibi söndürmüştü ve bu kaçıncı kez bu şekilde yakalanışlarıydı. Yan dairelerinde oturan kayınvalide, oğlu Ferhat’a hala bir bebek gibi davranıyor ve evi hiç boş bırakmıyordu; yedek anahtar bile vardı.

İşte Ferhat ile Şirin’in evlilik hayatı böyleydi. Evlenince değişecek olan durumları dilimizin döndüğünce anlattık; gayri karar sizin:).


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

85
9 Paylaşım, 85 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
1
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın