Evlenince Yapmakta Özgür Olduğumuz 11 Şey


evlilik k

Evlenmek…Yıllarca tanıdığınız biriyle beraber aynı evi paylaşmak, hayatı paylaşmak…Peki her şey ilk günkü gibi devam eder mi? Tabi ki hayır. Zamanla özümüze döneriz. Özümüze dönünce , alan almış satan satmış mantığını da hayatımızın içine yerleştirince neler yapıyoruz bakalım. Bunların çoğunu erkekler yapıyordur bilesiniz…

1. Dağınık Olmak

daginik

Annenize babanıza kısacası arkanızı kim topluyorsa ona karşı ayıp olmasın diye çıkardığınız donu, çıkardığınız yerde bırakmazdınız; lakin şimdi öyle mi? Ne olacak benim iç çamaşırımı görse yerde, ne sakıncası var ki koltuk kenarına tıkıştırılmış bir çift çorabın…

2. 3-4 Gün Banyosuz Gezmek

banyo

Taranmamış yağlı saçların, alınmamış kaşların çok da bir önemi kalmıyor. Prenses Kate ya da Prens William gibi gezmeye gerek yok artık evde. E kış aylarında da her gün her gün kim banyo yapacak diye düşünenlerdenseniz garanti 5-6 yılı devirmişsinizdir.

3. Koltuk Altını Koklatmak

narsisit erkekler vucut gelistirme bilimfilicom

Dışarı çıkılacak ya da arkadaş ortamında bulunulacaksa kokuyor muyum bir baksana sorusunu birbirinize yöneltmekte gayet özgürsünüz.

4. Vücudun En Ücra Yerindeki Sivilceyi Göstermek

sivilce sıkmak

Evlilik öncesi yüzde çıkan sivilceyi kapamak için ne fondotenler, kapatıcılar sıva edildi yüze değil mi? Evlenince ona da gerek kalmıyor. Birbirinizin sivilcelerini patlamaktan zevk alır hale geliyorsunuz.

5. Masaj Yaptırmak

masaj

En keyif verici yanlarından biri. Ne zaman ki eşinizin eli sırtınıza değse “Tut orayı tut tut, sık biraz.. Ya ben en iyisi uzanayım da bir masaj yapıver sen.” demiyorsanız evliliğin tadını çıkarmıyorsunuzdur.

6. Hergün En Az 2 Çeşit Yemek Yemek

yemek

Evlenmeden önce de yerdim ne var ki diyenleriniz de olabilir. Lakin anneniz ne pişirirse razı gelirdiniz; çünkü o evde sadece siz yaşamıyordunuz. Şimdi öyle mi? Eşiniz sizin istediğiniz yemekleri önünüze hazır ve nazır getirir.

7. Beraber Geç Saatte Eve Gelmek

geç saat

Nişanlıyken bile en geç gece 11:00’de evde olmalıydınız. Evlenince yakın oturduğunuz, oğluna aşık ya da el bebek gül bebek büyüttüğü kızını her gün her gün arayan bir kayınvalideniz yok ise eve giriş saatinizin bir önemi de yoktur, keyfinize ve kahyanıza bağlıdır.

8. Kavga Edince Terk Edilme Korkusu Yaşamamak

terkedilme

Sevgiliyken tartışma sonrası 3-5 gün aramayınca terkedildim mi ne oldu niye aramıyor gibi telaşlara artık mahal yok. İstediğiniz kadar camı çerçeveyi indirebilirsiniz; en fazla eşlerden biri 2 -3 saat eve gelmez.

9. Kilo Almak

kiloo

En özgür olduğunuz konulardan biridir. Popoyu göbeği salma konusunda kendinizi gönlünüzce rahat hissedebilirsiniz.

10. Özel Günleri Unutabilmek

sürpriz

“Ya biz evliyiz ne tanışma yıl dönümü” demek için artık özgürsünüz. Unuttuğunuzda en fazla “Öküz” diye hakaret duyarsınız; o da belli bir süre sonra hakaret olmaktan çıkar zaten.

11. Sürprizler Yapmamak

Sürpriz Kahvaltı

Bir boş ev bulup da yollarına güller dökerek, sevgilinizin onun için hazırladığınız mum ışığındaki masayı bulmasını istediğiniz zamanlar geride kaldı. Artık öyle prodüksiyonlara girmemekte oldukça özgürsünüz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

10
46
10 Paylaşım, 46 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Vay Arkadaş Vay Arkadaş
0
Vay Arkadaş
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Smyrna

Akrep, Öküz Sever, Turist Rehberi, Ekonomist, İSG Uzmanı (C), Anne, Kedi ve Köpek Sahiplenmeye Gönüllü

0 Yorum

DAHA FAZLA: Listeler

SON YAZILARI KAÇIRMAYIN

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın