Siz Ve Biz BLOG

Etinden Sütünden Herşeyinden Faydalandığımız 12 Nesne

3 dakikada okuyabilirsiniz


61
10 Paylaşım, 61 Beğeni
nesne-k

İnsanoğlu bu dünyaya atılmış en vahşi türdür. Eline geçen herşeyin etinden sütünden faydalanmakta üstüne yoktur. Bu bir insan da olabilir bir hayvan da hatta bir nesne de. Biz bu içerikte nesneleri işleyelim dedik.

1. Yoğurt Kabı

yoğurt kabı

Her türlü şekli alabilecek yoğurt kabına en çok mandal sepeti olmayı yakıştırdık. Saksı da olabilirdi ya da saklama kabı… Yok yok en iyisi bizim yakıştırmamız.

2. Ayakkabı Kutusu

ayakkabı kutusu

Ivır zıvır eşyası, kadınların toka kutusu ya da ecza dolabı olmayanların ilaç kutusu. Bu en sondaki benim evimden bile çıkabilir.

3. Kurşun Kalem

kalem

Ofisteki Derya, saçını şöyle gelişigüzel bir toplar, sonra yeri gelir ağzında dolandırdığı yeri gelir orasını burasını kaşıdığı; ama hiç yazı yazmadığı kurşun kalemi takıverir saçına, asfalt ağlamasa da aynı ofisteki Oğuz ağlar.

4. Kupa Bardaklar

kupa

Acımsa çekerim, kaderimse gülerim demiş kupa bardaklar ve eninde sonunda birer kalemlik olacaklarını bile bile viski bardağıyla arkadaş olmuşlar.

5. Ütü

tü

Ey buhar çıkaran deliklerine kurban olduğumun icadı. Yemeğimi mi ısıtmazsın, saçımı mı düzleştirmezsin, sen daha nelere kadirsin.

6. Duş Başlığı

duş başlığı

İçlerinde en çok bu çekiyor şimdi eğri oturup doğru konuşmak gerekirse. Benim gibi kendinde ses olduğuna inananların ırzına geçtiği bir nesnedir. Yazıktır, günahtır o mikrofon değildir.

7. Gazete

gazete

Ya sen on parmağında 20 marifet misin? Sen okumalık diye alınıp Haydar Dümen sayfasının hatmedilip sonrasında, cam silme, sofra, baca tıkama, mangal yelleme, sobayı tutuşturma görevlerini de yerine getiren tatlış mı tatlış renkli kağıt parçası değil misin?

8. Kettle

kettle

Öğrenci evinin bir numaralı vazgeçilmez eşyasıdır o. Tencere nedir bilmeyen, kıt kanaat geçinen öğrencilerin baş tacıdır. Bir kızartma yapmadıkları kalmıştır. Onu da yaparlarsa yeni neslin gümbür gümbür geldiğine inanacağım.

9. Elektrikli Soba

eeelektrkli soba

Soba deyince akan sular durur. İster elektriklisi olsun elektriksizi ocak görevini yerine getirip, çayımızı, çorbamızı, kestanemizi, sıkmamızı pişirecek mi pişirecek. Isıtması da cabası.

10. Oje

oje

Tırnakların makyajı ojenin, bir alzheimer önleyicisi, bir gardiyan olduğunu biliyor muydunuz? Anahtarlarını rengarenk boyararak kapı başında hangisi hangisi diye zihninizin bulanmasını önler bu bir. Kaçan çoraplarınızı anında durdurur bu da iki.

11. A4 Kağıt

a

A4 deyince illa aklımıza sınav kağıdı ya da sevgilinize yazacağınız mektup için kelimelerin döküldüğü kokulu kağıtlar gelmesin. O dirseğinizin altında bir o yana bir bu yana oynayan masa yok mu, işte onun oynayan sinirlerinizi daha da zıplatmaması için bir ayağının altına sıkıştırdığınız bir kurtarıcıdır A4.

12. Çatal

tl

Teknolojinin en güzel icadı olmayı başaramayıp, evlerimizin ötesindeki sınırları geçemeyen; ama Tv delisi gönüllerimizi fetheden hem makarnamıza hem televizyonumuza ortak olan biricik alet edavatımız, çatalımız.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

61
10 Paylaşım, 61 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın