Ergenliğin Bir Üstü Yetişkinliğin Bir Altı, İnsanın En Güzel Yaşı: 30

1 dk


85
13 Paylaşım, 85 Beğeni
30 yas

30 yaşındayım ve ne istediğimden en emin olduğum yaştayım.

Öncelikle kendi mutluluğumun peşindeyim. Ayşe ya da Ahmet’in ne düşündüğüyle değil, benim ne hissettiğimle ilgiliyim. Hatalarımı daha çok seviyorum, hırpalamıyorum kendimi, üzmüyorum. Çünkü kendimi seviyorum artık. Ne pürüzlü cildimi ne aldığım 2 kiloyu dert ediyorum.

Kimseyi kırmıyor, üzmemeye çalışıyorum. Hayattan zevk almaya başlıyorum. Beklentiler peşinde koşmuyorum. Yaşamak istediğimi yaşıyorum, gönlüm kimi isterse onu seviyorum, eğrisine doğrusuna bakmıyorum. Korkmuyorum gelecekten. Gelecekse gelsin istiyorum.

Yeni bilgiler öğreniyorum, yeni arkadaşlıklar kuruyorum. Hayatını direksiyon başında geçiren bir insandan, koca şirket kurucularına kadar herkesle konuşup, sohbet ediyorum. Çünkü her insandan elbet öğreneceğin bir şey vardır ve her ilişki kurduğun insan, kendinden bir parça bırakır sana, buna inanıyorum.

Daha çok kitap okuyup, daha çok müzik dinliyorum. Her şeyin en iyisi olmak için insanüstü çabalar sarfetmiyorum. Gerektiği gibi yapıyorum.

Hayatımın dümenini ben tutuyorum. Rüzgarı arkama aldım, ilerliyorum. Karşıma buzdağı da çıkabilir, çok şirin adacıklar da… Hepsi benim yolculuğuma dair. Bu gemide yolculuk etmek istediklerim de olur ve yolun sonuna kadar benimle birliktedir. İstemediklerim de bu gemiden atılır. Beni üzenler, kıranlar, değer vermeyenler, bir anlam katmayanlar, arayıp sormayanlar, sahte arkadaşlıklara sahip olanlar, ikiyüzlüler… Gidenlere üzülmem, kalanlar en sevdiklerimdir.

Elbet ağlıyorum, elbet acı çekiyorum, sevilmiyorum; ama sonunda yine gülüyorum. Benim olmayanlar için ağlamak yerine benim olanlar için seviniyorum. Bazen çok karamsar oluyor; ama kolayca aydınlığa kavuşuyorum.

Ey Hayat!

Ben seni tanıdım; şimdi sen beni tanı.

Diyorum ya! 30 yaşındayım ve ruhumun en serseri, en özgür, en güçlü haliyle karşındayım.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

85
13 Paylaşım, 85 Beğeni
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın