En Lüks Dairede Bile Kullanılan Evlerin Olmazsa Olmazı Eşyalar

3 dk


67
12 Paylaşım, 67 Beğeni
residance

İster mahalle arasında müstakil bir evde ister en lüks sitede bir dairede oturun. Ev evdir ve ihtiyaçları, kullanılan eşyalar hep aynıdır. Her evin olmazsa olmazı eşyalardan hangisi sizin evde? Yorum olarak bekliyoruz cevaplarınızı!

Mandal Sepeti

askili mandal sepeti  mandal hediyeli hergunyeniurun comx orj

Bir evin olmazsa olmazıdır. Evinizde kurutma makinası olsa bile çocuğunuzun oynaması için mandal ve sepeti mutlaka olmalıdır.

Çamaşır Askısı

raumspar waeschestaender

Balkonda gerilmiş 3 sıra ipiniz mutlaka vardır; lakin yağmurlu havalarda kurtarıcınız kim olacak? Tabi ki çamaşır askısı. Şimdi sitelerde germiyorlar öyle ipler; o yüzden ne yapıyorsunuz? 600-700 TL kurutma makinesine vermektense 30-40 TL’ye bir çamaşır askısı alıp odanın birini geçici çamaşır odası ilan ediyorsunuz.

Damacana Örtüsü

m medium

Damacanaya neden örtü giydirilir? Bence ayrıca araştırılmalı bu konu. Annelerimiz sağ olsun, her şeyin üstüne bir örtü sermekte üstlerine yoktur. Aylarca kanepe deseni ararlar, eve getirir üstüne örtü örterler 🙂

Vantilatör

raks stx ayakli vantilator sf  stx  large e

Klimalar ne güne duruyor demeyin. Vantilatörün yeri apayrıdır. Sana da eserim ona da eserim der kimsenin kalbini kırmaz vantilatör. Ama klima öyle mi? Sen istersin ki 24’te çalışsın, yanındaki ister 18’de. Birinizin dediğini yapar klima 🙂

Kapı Arkası Askısı

En Lüks Dairede Bile Kullanılan Evlerin Olmazsa Olmazı Eşyalar

Evlerde olmazsa olmaz bir de çıkardığı kıyafeti yatağın üstüne ya da askı dışında her hangi bir yere koyan tipler vardır kesin. Kapı arkası askılar aslında onlar için de vardır; ancak kullanamadıkları için bu askıların yerini dilsiz uşaklar aldı.

Kışlık Cam Konserveler

En Lüks Dairede Bile Kullanılan Evlerin Olmazsa Olmazı Eşyalar

Sitede oturuyoruz diye konserve de mi yapmayalım yani dediğinizi duyar gibiyim. Yapın tabi efendim.

Leğen

off

30’lu-40’lı yaşlarda olan nesil, sobanın yanında leğenin içinde yıkanmanın ne demek olduğunu bilir. Hala kullanılmıyor zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Doğalgazın ulaşmadığı, soba yanan evlerde minikler, nostaljik anılar yaşamakta 🙂

Helke (Kova)banyo kovasi

Helke deyince kimse bilmez de Kova desem… “Hıııı” diyeceğinizden şüphem yok. Jakuzili banyoda bir kenarda durmasa da kiler ya da ardiyede çoktan yerini almıştır. Bir de ekürisi maşrapayı unutmayalım. Ayrılmaz ikilidirler.

Sarı Bez

m bez uygulama

Mutfak tezgahlarının göz bebeği, ev hanımlarının baş tacı sarı bez… “Mazlum’u getirin bana!” repliğindeki gibi ne iş olsa yapan bezdir ve tabi ki olmazsa olmazımızdır.

Mutfak Sebzeliği

ebfbfadcfffbec

Yerini ahşap modeller ya da soğan, patates yazan küçük sepetler almış olsa da plastik cicili bicili sebzeliklerimiz bir başkadır. Mutfakta sebzelik olarak kullanılmasalar bile kilerde bir görevleri her zaman olur.

Zigon Sehpa

siena lu zig

Misafir ağırlanan evin süpermenidir. Yer tutmaz. Büyükten küçüğe iç içe geçmiş kenarda her an göreve hazır beklerler. Eski modellerinin yerini daha modern tasarımlar almış olsa da çeyizlerin vazgeçilmezidir.

Pazar Arabası

pratik plus pazar arabasi

Haftalık pazar alışverişine yalnız giden kadınların kurtarıcısı pazar arabaları… Onların da afilisi çıktı ama adı yine de pazar arabası olarak devam ediyor.

Kaneviçe İşlemeli Nevresim Takımı

n

Çeyiz sergilerinde çok görsek de sadece göstermelik olarak kalan artık nostalji diyeceğimiz bu eşya, yine de her evde vardır.

Fiskos Masası

sam

Unutursak kalbimiz kurusun diyeceğimiz bir eşya daha. Fiskos masasına neden fiskos denilmiş biliyor musunuz? İki koltuk arasına yerleştirilen bu masa, ev sahibi ile gelen misafirin fiskos fiskos konuşmalarına şahitlik ettiği için adı Fiskos Masası olarak kalmış. 🙂


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

67
12 Paylaşım, 67 Beğeni
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın