içinde ,

Çukur, İçerde’yi Yutabilecek mi?

Show Tv, İçerde Dizisinin Final Yapması İle Ortaya Çıkan Boşluğu Çukur Dizisi İle Doldurabilecek mi?Ay Yapımın birbirinin benzeri olan iki yapımından; İçerde geçen sezon finalini gerçekleştirdi. Ay Yapım ve Show TV bu akşam başlayacak olan Çukur dizisi ile aynı başarıyı yakalamayı amaçlıyor. Açıkçası diziden alınan ilk sinyaller de bu konuda yeşil ışık yakıyor.

Henüz dizi başlamadan birbirinin benzeri diye çok ciddi bir iddia da bulunduğumun farkında olarak, iki dizinin benzeştikleri yönleri işaret eden görsele bir bakalım;

aa

Dizinin ilerleyen bölümlerinde farklılıkları temsil eden siyahlardan bazılarının da kırmızıya döneceğini de tahmin etmiyor değilim. Benzerlik demişken, sizce de Bensu Soral ve Dilan Çiçek Deniz birbirlerine benzemiyorlar mı?

ÇUKUR, İÇERDE'Yİ YUTABİLECEK Mİ?

Boşverin! Bana öyle gelmiş olmalı.
25 Eylül 2017 Tarihinde Çukur’un Resmi Youtube
Kanalında Yayınlanan İlk Tanıtım Videosu

 

Aras Bulut İynemli‘nin (Yamaç Koçovalı) birinci sınıf deri botları ile başlayan tanıtım videosunda, Yamaç karakteri yürüyor. Yalnız, çok karizmatik yürüyor. Onun yürüdüğünü gören mahallenin delikanlıları ”Damda ne güzel oturuyorduk, nereden çıktı bu Yamaç? Şimdi işin yoksa, üstünde kamera varken çatılarda kiremitlere tırmanarak koş” diye iç geçirerek aksiyona başlıyorlar. Çekim tekniği ve figüranların performansı takdire şayan. Yamaç yürürken, yüzünü ve kendini dinlendirmeyi seçmeyen iki aktör (Aras Bulut İynemli-Rıza Kocaoğlu) karşılaşıyorlar. Rıza Kocaoğlu, müthiş bir sayısal zekaya sahip ancak insanlardan uzak olmayı tercih etmiş olan Aliço karakterine can veriyor. Yamaç‘ın yürüyüşü bittiğinde, karşısına biri önde olmak üzere beş kişi çıkıyor. Öndeki karizmatik abimiz İdris Koçovalı karakterini canlandıran Ercan Kesal. Tam bu altılı güzel güzel kesişirken, Sena Koçovalı karekterine bürünmüş olan Dilan Çiçek Deniz koşarak gelir. Güzel bir bakış atar ve tanıtım videosu biter.

09 Ekim 2017 Tarihinde Çukur’un Resmi Youtube
Kanalında Yayınlanan İkinci Tanıtım Videosu

 

Birinci tanıtım videosu ile ikinci tanıtım videosu neredeyse simetrik olarak birbirinin aynısı. Neredeyse kısmı, bu kez yürüyenin Yamaç değil eşi Sena olması. Yamaç yürüyüşünün sonunda, beş kişiden oluşan ağır abiler ile karşılaşıyordu. Tam burada özür dilemem gerekiyor. Neredeyse kısmına eklemeyi unuttuğum bir fark daha var. Çünkü Sena, altı kişiden oluşan ağır ablalar ile karşılaşıyor. Önlerinde Sultan Koçovalı karakterine tabiri caizse cuk oturmuş olan Perihan Savaş var. Geri kalan kısmı aynı. Kesişirler iken, bu sefer koşturarak gelen Yamaç oluyor.

15 Ekim 2017 Tarihinde Çukur’un Resmi Youtube
Kanalında Yayınlanan 1. Bölüm Fragman Videosu

 

Bu fragman, Sena’nın Yamaç’a hitaben ”Sen gerçek misin?” şeklindeki sorusu ile başlıyor. Hani hanımların meşhur, ‘adam gibi adam vardı da, biz mi bulamadık?” özdeyişi vardır ya! Sena bulmuş ancak yine de emin olmak istiyor anlaşılan. Malum, zor bulunuyor.

17 Ekim 2017 Tarihinde Çukur’un Resmi Youtube
Kanalında Yayınlanan 1. Bölüm Sneak Peek Videosu

 

Birinci bölüm ilk sahnesi İdris Koçovalı‘nın ”Benim mahallemde bu iş olmaz!” sözü ile başlıyor. Hitap ettiği kişi, Vartolu karakterini canlandıran Erkan Kolçak Köstendil. Yalnız ilginç olan İdris ağanın mahallesinde istemediği işin uyuşturucu olması ve uyuşturucu işleri ile meşgul olan Vartolu‘yu ”Sana hayırlı işler” diye uğurlaması. Neyse Allah‘tan ”kolay gelsin” falan demedi.

Daha henüz yayınlanmamış iken, geniş bir kitleye sahip olan Çukur Dizisinin ilk bölümünü sabırsızlık ile bekliyoruz. Yapımda ve sunumda emeği geçen ve geçecek olan herkese teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum! Sağlık ve esenlikle kalın.

Yazar Orjinal Yazar

Siz Ve Biz Blog Editörü - Adana

Bir cevap yazın

6

Yüz Yüze Sosyal Medyayı Salladı!

Timuçin Esen’in Müslüm Gürses Rolü İçin Uygun Olduğunun 5 Kanıtı

Timuçin Esen’in Müslüm Gürses Rolü İçin Uygun Olduğunun 5 Kanıtı