Siz Ve Biz BLOG

Çeyiz Adı Altında Zorla Aldırılan 11 Eşya

3 dakikada okuyabilirsiniz


48
10 Paylaşım, 48 Beğeni
21164953

Zamanında çeyiz diye birşey çıkarmış büyüklerimiz. Olmaz olaydı dediğim olmuştur; çünkü bu isim altında gereksizce alınan eşyalar illallah dedirtir. Geçen AVM’de gezerken marka iç çamaşırları satan bir dükkanın vitrininde gördüğüm yazıyla size de bu gereksizliği anlatayım.

1. 6’lı Çeyiz Seti Adı altındaki gecelik takımları

li penye sabahlik ceyiz seti

Ne tarafından dekolte vereceğini şaşmış tasarımcıların elinden çıkmış gecelik elbise ve o dekolteleri anında örtebilecek bir sabahlık; boxer ile şort arasında ikilemde kalmış bir boyda alt ve ip askılı üst ve iş pişirilmeyen gecelerde giyilecek pijama takımı. Tabi hepsi saten ya da ipek kumaştan. 1 dakika bile giymeyeceğin kıyafetlere niye o kadar para ödüyorsun. E zaten bir süre sonra pamuklu ayıcıklı pijamalarını üstünden çıkarmayacaksın ki…

2. 3’lü Sandık seti

FOTORAc zoom

En en en gereksiz eşya. Eskiden el oyması tek bir sandık olurdu. Şimdi işin cılkını çıkarıp üç farklı boyutta set şeklinde satıyorlar. İlla alacaksın demezler mi bir de. Niye? Çünkü üstüne oturup damadı yolmaya çalışacaklar.

3. Tüylü Terlik

pembe Tüylü Terlik Modelleri

Bilmiyorum ki maksadı ne? Ama her genç kızın çeyizinde olmalıymış. Kokoş, şirin mi şirin babaannelerimizin terlikleri gibi.

4. 100 Tane sabun bezi

DSCN

Hangi amaçla yapıldığı bilinmeyen çeyiz sergisinde bolca envai çeşit sabun bezi yani çoğumuzun bildiği adıyla banyo lifi el emeği göz nuru; ancak çoğunlukla dışardan alınan ve fazlasıyla alınarak abartıldığı evlilik sonrası anlaşılan eşya. Çünkü pek çoğumuz banyoda soğan çuvalından bozma bir lif kullanıyoruz. Daha iyi köpürüyor;).

5. Bereket narları

urunler lu bere

Şimdi hangi eve gitsem son 5 sene içinde evlenmişse bu narlar ya sehpada ya da konsolda yerini almıştır. Neymiş eve bereket gelsinmiş. Bu hurafelerden medet ummak niye ey müslüman kardeşler!

6. Vitrin

quatro vitrin et

Bu konuya Bir Düğün Hikayesi yazımda değinmiştim. Şimdi bunların yerini daha küçük ebatta gümüşlükler aldı ama ikisi de alınacak şeyler değil. Almış ve pişman olmuş büyük bir topluluk varlığından söz ediyoruz burda.

7. Vitrinlik biblolar

bacflcbkscbz

O koca vitrini alıyorsun bir de onun içini doldurmak için ayrıca uğraşıp bir sürü ıvır zıvır alıyorsun. Özellikle de anlamsız biblolar.

8. 217 parça çatal bıçak tencere seti

Çeyiz Adı Altında Zorla Aldırılan 11 Eşya

Bu elbette ki gerekli diyeceksinizdir. Tamam gerekli, taş üstünde yemeyeceğiz yemeğimizi ya da elimizle değil de kahvaltı takımı ayrı, günlük kullanım çatal bıçağı ayrı, misafirlik yemek takımı ayrı, farklı farklı ebatta 10-15 tane tencere. Orduya mı yemek pişireceksin kardeşim.

9. Danteller

dantel masa ortusu

Televizyon üstünden, kanepelere, masalardan mutfak dolaplarına evin en ücra köşelerinde bile görebileceğiniz yine el emeği göz nuru işler ama gereksiz gereksiz ve yine gereksiz.

10. Gelinlikten bozma yatak örtüleri

ceyizlik suslu yatak ortuleri

İlk birkaç hafta bu yatak örtüsünü gerçekten hakkını vererek kullanabilirsiniz; lakin bir süre sonra altını düzeltmediğiniz yatağı saklamak maksadıyla şöyle bir atmaya çalışır; bir süre sonra aşırı büyüklüğü ve ağırlığından sıkılır ve tıkıştıracak bir yer bulmaya çalışırsınız.

11. Duvar boş kalmasın diye alınan tablolar

original iCdH uYFLMSuosYURAO

Ee duvarlar böyle boş mu kalacak? diye bir soru gelir ve siz sanki evinizde o laf edenler yaşayacakmışçasına kim ne derse onu alırsınız. Haklısınız tecrübesizsiniz. Kimse laf etmesin evime dersiniz. Ben burda uzun bir nokta bırakırım siz doldurun…….


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

48
10 Paylaşım, 48 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın