Çekirdeksiz Karpuz Dilimi Tadında Bir Karşılaşma: Vantilatör vs. Klima

3 dk


78
13 Paylaşım, 78 Beğeni
klima-vantilatör

Bu sıcaklara yaraşır bir yazı ile karşınızdayım. Kavurucu sıcaklara karşı verdiğimiz bu savaşta, iki kalkanımız var : Vantilatör ve Klima. Geçen gece bizim evde kumanda atışması yaşanınca bir ampül yandı kafamda ve böyle bir içerik çıkarayım dedim limonata tadında :). Birimiz açıp diğerimiz kapatıyordu klimayı. Yazıdan da anlaşılacağı üzere klimayı kapatan bendim. Neyse efendim, sonuç olarak güzel Türkçemizin güzel teşbih sanatını kullanarak hazırladığım yazıda iyi eğlenceler diliyorum… 

vantilatör teyze

Vantilatör sevecen gönül kırmayan, Babacan bir tavırla yaklaşan, mahallenin sevilen tonton amcasıyken; klima gürültüye zerre tahammülü olmayan, çocukların topunu kesen huysuz teyzedir.

klima serseri

Klima, sinsi, herkesi ağına düşürmeye çalışan zengin bir serseri iken; vantilatör, fakir ama gururlu, mazbut bir gençtir.

vant baldız

Klima, ara bozucu, fettan, fitne fesatın baş konsolusu bir eltiyken; vantilatör ortamı kulak memesi kıvamına getiren, orta yolu bulan baldızdır.

vant doktor

Vantilatör, uzun, rahat koltuğuna uzandığın, fonda rahatlatıcı bir müzik dinlediğin, içini dışını anlattığın bir psikologken; klima insanlığın korkulu rüyası, koltuğunda dakikalarca ağzının içinde hafriyat çalışmalarının yapıldığı diş hekimidir.

Vanti arkadaş

Vantilatör, yeri gelir kavga dövüş ettiğin ama çok sürmeden can ciğer kuzu sarması olduğun, yıllara meydan okuyan bir dostluğun simgesini ifade ederken; klima ayda yılda bir gördüğün, karşılaştığında seni her defasında öpsem mi öpmesem mi ikileminde bırakan, öyle havada duran, yeri ne yanın ne de uzağın olan bir tanıdık.

klima metin

Klima Metin Hara’nın belinden başka öpecek yeri yokmuş gibi davrandığı Adriana Lima’yken; vantilatör yılların eskitemediği, ana gibi ana Angelina Jolie’dir.

klima plaj

Vantilatör; yazın plajda tanıştığın, instagramı bacak ve deniz ikilisi pozlarıyla dolduran, story üstüne story ekleyen, tatili instagramda yaşayan Merve Su Naz gibiyken; klima, tatilini akşam yakamoz eşliğinde, dalgasıyla kıyıyı okşayan denizin sesinde kitap okuyarak geçiren Bilgecan gibidir.

klima akrepp

Klima, sevgilisinden ayrılmış, intikam planları yapan, canını acıtanın canını kanatacak düşüncelere sahip bir akrep kadını iken; vantilatör acısını içine gömmüş, kafasını bir sağa bir sola sallayan “böyle olmamalıydı” deyip ağlayan bir balık insanıdır.

izmir

Vantilatör, İzmir’in sıcak sıcak esen rüzgarında yanına 2 parça eşya alıp, Çeşme’ye gitmek kadar rahatken; klima, Ankara’nın ayazında Melih’in getirdiği gölün, donmuş halini izlemek kadar darlayıcıdır.

yaz klima blog

Klima, deli gibi sevip, aşkını en derinine kadar hesapsız kitapsız yaşayan, gözü kara bir kadınken; vantilatör, yüzeysel kalıp, ne seninle ne de sensiz deyip, canı istediğinde gelen canı istediğinde giden, hovarda bir erkektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

78
13 Paylaşım, 78 Beğeni
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın