Siz Ve Biz BLOG

Bütünlemeye Kalanlar İçin Yapılmış 15 Dahiyane Caps

4 dakikada okuyabilirsiniz


59
8 Paylaşım, 59 Beğeni
butunleme

Sınavlar bitti ve 15 günlük bir tatile selam çakacak arkadaşlar evlerinin yolunu tutarken onların arkasından su dökecekler var aramızda. Biz onlara kısaca BÜT diyoruz. Gelin mizahşörlerin gözünden şu bütlere kalan arkadaşların çektiği ızdıraba bakalım.

but

Finallerden sonra sınıfı göz ucuyla süzen akademisyen, “Hepinizi Büt’e bırakacağım.” diyordu. Öğrenciler ise habersizdi olanlardan. Sorulara son gün hatim ettikleri notlarla cevap vermeye çalışıyorlardı.

but

Açıklanmıştı sonuçlar ve “Hepinizi Büt’e Bıraktım.” demişti İlber Hoca.

but

Neden ama! demişti öğrenciler. Düzeneği çok iyi kurmuştuk. Akıllı akıllı çekmiştik kopyalarımızı, birbirimizin kağıtlarına bakmamıştık. Ama İlber Hoca duymadı bile. Hepsi kalmıştı bütünlemelere…

but

Yaktın bizi İlber Hoca yaktın. Her gün 2’şer 3’er sınava giriyorduk. Ne bilelim tarih sınavında matematik notlarını kullandığımızı. Yanmıştı beynimiz, kaydırma olmuştu tüm bellekte.

but

Kuzey bile devreleri yakıp Cemre’yi arayacağına Bihter’i aramıştı ve tek dersten kaldığını öğrenince dünyası yıkılmıştı.

but

Büte kalanlar dertleşirken birden Sezai belirdi kapıda ve “Gençler haydi görüşürüz.” deyip bavulunu sürüye sürüye süzülüp gitti. Birbirlerine bakakalan bütçüler aynen Obama’lar gibi sordular bu soruyu kendilerine…

but

Dua etmeye başlamışlardı Bütçüler… Nihat Hoca’ya anlattılar dertlerini. Sen dilimize tercüman, dertlerimize deva, borcumuza eda ol ey Nihat Hoca! Anlat şu asistana derdimizi, neler çektiğimizi… Nihat Hoca, aldı asistanları karşısına ve anlatmaya başladı. Durun yapmayın dedi, o kadar yükselmişti ki bir Allah nidası yükseldi. Nihat Hoca, nidayı atanı alnından öptü ve devam etti.

but

Merve Su Naz da bütünlemelere kalanlar arasındaydı. O bile artık yeter diyordu. Hangi dersin bütünlemesinde ne giyeceğine karar veremiyordu ve isyan ediyordu.

but

Artık alışmıştı öğrenciler. Listeye ekledikçe ekliyorlardı sınavları. Sanki final sınavlarına yeniden giriyormuşçasına program oluşturuyorlardı. Yaz arkadaş yaz bir tane daha diyorlardı.

but

Biz nasıl bu hale geldik diyorlardı. Sezai’nin sözlerine aldanmışlardı. Çalışmadım hiç, çok kötü geçti vizelerim deyip hepsinden 90’lar 100’ler alan Sezai’nin sözüne…

whatsapp image at

Ne demişti Sezai? Bill Gates’in o meşhur sözüyle kandırmıştı arkadaşlarını. O her gün düzenli çalışırken, arkadaşlarına son gün çalışın diyordu. Sonlarının Büt olacağını bilmiyorlardı…

but

Ne olmuştu yani, hayat bu her şey bizim için değil miydi. Büte kaldıysak suç mu işledik. Çalamadık, kopya çekemedik, hakkımızla buralara geldik diyorlardı bütçüler. Evet haklıydılar, en azından kendilerini böyle telkin ediyorlardı. Şimdi ise sıra ailelere söyleme zamanı gelmişti.

butKorkuyorlardı öğrenciler. Okul başlayalı 5 ay olmuştu, her ay oluk oluk yağan paranın acısını elbet çıkaracaktı babalar. Nasıl söyleyeceklerdi, ne yapacaklardı, ara tatilde çalışıyorum mu deselerdi. Diyemediler ve tüm cesaretlerini toplayıp, kellelerini koltuk altlarına alıp acı gerçeği itiraf ettiler.

butBütler başlıyordu, hocalarla arayı iyi tutmak gerekiyordu. Yüzlerine ibo sırıtması takarak hocalar ne söylese gülüyorlardı. İltifatlar, hediyeler biri bin paraydı.

but

Yeter artık dediler. Korkunun ecele faydası yoktu. Hocaların iğrenç esprilerine gülmek de yoktu. Geçeceğim, yeneceğim seni Ey Bütünleme dediler ve yine geçemediler.

Yaz okulunda görüşmek dileğiyle


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

59
8 Paylaşım, 59 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın