Siz Ve Biz BLOG

Biz Ayrılamayız Diyen Aynı Bedende Can Olmasalar da Ayrılmaz Olan 15 İkili

4 dakikada okuyabilirsiniz


80
5 Paylaşım, 80 Beğeni
edi budu

Ayrılmaz ikili dendiğinde herkesin aklına illa ki bir ikili gelir. Bizim aklımıza neler gelmiş, bir de bizim penceremizden bakın istedik ve 15 ayrılmaz ikiliyi sizler için derledik.

1. Babet – Yara bandı

babet

Yazın bolca göreceğimiz bir ikiliden başlayalım dedik. Siyahından beyazına, taşlısından kurdelelisine kadar tüm babetleri kombinleyen ve her daim çantanızda bulunması gereken babet ekürisi sarı renkli yara bandıdır.

2. Karpuz – Peynirkarpuz peynir

Kırmızı beyaz uyumu gibi yazın her öğün tüketilebilecek ve iştahla yenilecek en leziz ayrılmazımız… Olsa da yesek 🙂

3. Ferhat Göçer – Kulaklıkferhat göçer kulaklık

Eminim ilk kez duyacağınız bu ikiliyi Ferhat Göçer’in birkaç programına ya da fotoğrafına bakarsanız onları neden ikili olarak seçtiğimizi anlayabilirsiniz.

4. Mustafa Keser – MendilMustafa keser mendil

Bu ülkede halay dediğimizde akla iki şey gelir. Biri Mustafa Keser diğeri de onun mendili. Ama bir de bonus çakalım mı? Tabiki bu ikiliyi tamamlaya Flash TV.

5. I-phone – Şarj cihazıiphone şarj aleti

I-phone sahipleri bildiğiniz üzere telefonum var demez; Ayfonum var der; hatta bazıları 6s Plus’ım var der:) Lakin bu güzelim teknoloji harikası, şarj cihazı yanında değilse madde bağımlısı gibi kendinden geçer. Yani ayfon eşittir ayfon şarj cihazı 🙂

6. Caner- Tülincaner tülin e

Türkiye’nin evlenemeyen gelin ve damadı. Evlilik programlarının fitilinin ateşlendiği dönemin parlayan yıldızları. Her ne kadar evlenememiş olsalar da akıllarda eskimeyen ikili olarak kaldı mı kaldı.

7. Fıstık – Birafıstık bira

Bira en güzel patates cipsiyle gider; hayır fıstıkla gider diyenlerin arasında kaldık; ama en iyi fıstık gideri tercih ettik. İçtiğiniz biranın aromasına bağlı biraz da. Hadi burda da bir bonus çakalım. Porter ya da stout gibi kahve aromalı bira deneyecekseniz yanına kek veya çikolatalı pasta isteyin, tuzlu fıstık getirin bana demeyin.

8. Nuri Alço – Gazoznuri alço gazoz

Yarı babamız sayılan Nuri Amcamızın tabiki de ayrılmaz ikilisi gazozdur. Bir dönem gazoz satışlarında reklam malzemesi bilerek kullanılan akıllara zarar Nuri Alço ve gazoz uyumu.

9. Emrah – Dertleri

emrah

Nuri Alço deyince Emrah’ın o kalem kaşlarının aşağı süzülüp, ağlamaklı bakışlarının full ekran yapılıp dertliyim dertli şarkısını mırıldanışını unutamazdık.

10. Temel Reis – Ispanak

temlreis

Çocuklara ıspanağı sevdiren ya da sevdirmeye çalışan Temel Reis, bilindiği gibi Kabasakalı bir kutu ıspanağı yemeden dövemezdi. Yedikten sonraki ani kas şişmesi bize bu ikilinin ayrılmazlar arasında yeri olduğunu göstermedi değil.

11. Tahin – Pekmez

tahinpekmez

Tahin de pekmez de öyle tek başına yenilecek şeyler değil, şimdi eğri oturup doğru konuşalım bu noktada. Yoğun susam tadı ve yoğun şeker tadı birbirlerine ilk görüşte aşık olmuş ve birliklerinin meyvesi tahin pekmez karışımını, damak zevki olanlara sunmuşlar. Birbirinden ayırırsanız ağzınızın tadı bozulur bizden söylemesi.

12. Bruce Willis – Yarılmış Kaşı

bruce

Efsane ve oyunculuğu tartışılmaz bir aktördür Bruce Willis. Ancak fark ettiniz mi bilmem ama filmlerinde o kaşı patlamazsa o filmin o aksiyon sahnesinin tadı asla çıkmaz. Birkaç filmini izleyin bize hak vereceksiniz.

13. Ben – Kırılan hayallerim

Biz Ayrılamayız Diyen Aynı Bedende Can Olmasalar da Ayrılmaz Olan 15 İkili

Ayrılmaz ikili diye Twitter’da etiket açsak, eminiz ki Ben ve Kavuşamayan Sen, Ben ve Kırılan Hayallerim, Ben ve Kursağımda Kalan Heveslerim, Ben ve Doyamadığım Sen gibi birçok ayrılmaz ikili önerisi çıkar karşımıza. Bu da yazarınızın ayrılmaz ikilisi olsun o zaman.

14. Anne – Bebek

annebebek

Tabiki anneleri asla unutmadık. Hele de bebekli emziren anneleri. Asıl ayrılmaz ikili onlar. Gece gündüz sabah akşam saat kavramı olmadan anneye yapışan bebekler ve bu anı fırsat bilip yazı yazan anneler, en sevilesi ayrılmaz ikililer.

15. Kola – Pastacola pasta

Size son olarak Şehrazat Düğün Salonu’nun standart paket menüsünü sunalım. Bir dilim çikolatalı pasta ile asidi üstünde olmasa da bir kola. Çivi çiviyi söker mantığıyla hareket ederek bu ikiliyi asla ayırmayın. Ay zaten pasta şekerli kola içmeyim ben demeyin, koyverin gitsin :))


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

80
5 Paylaşım, 80 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın