Siz Ve Biz BLOG

Bitse de Vazgeçip Bırakmadığımız 10 Şey

3 dakikada okuyabilirsiniz


48
12 Paylaşım, 48 Beğeni
vazgeçemediğimiz 10 şey

Hayatta her başlangıcın bir de sonu vardır; lakin sonları sevmeyen bir millet olduğumuz kesin. Bittiğinde mutlu da olsak hep bir boşluk kalır içimizde. Vazgeçmemek ise ruhumuza yer edinmiş bir yapı taşı misali. İşte size bitse de vazgeçmediğimiz unsurlar.

1. Tüp

mutfak tupu

Son demlerini yaşamış; hatta yemeğini ocakta bırakmış bir tüpün tekrar bize dönmesi ve kalan işini bitirmesi için çok çabalarız. Sağa yatırır, sola yatırır olmadı sallarız; lakin biten bitmiştir.

2. Kalem

tukenmez kalem

Tükenmiş de olsa hohlayarak hayata döndürmeye çalıştığımız, ayrılamadığımız, vazgeçemediğimiz bir eşya daha: Tükenmez denen tükenir kalem !

3. Pil

s afdddacedeccffea

Biten piller yüzünden dayak yiyen eşyalar şöyle dursun, pilin de bir ömrünün olabileceğini göz ardı ederek dolapta bekletmek, ucunu yalamak gibi egzantrik hareketlere girmeyen varsa el kaldırsın, oscar verilecek.

4. Şampuan

sampuan

Dibinde 2 damlacık şampuan kalan şişenin içine su koyup çalkalayıp en az iki kez daha saçlarınızı yıkamadıysanız, sizin hayat felsefeniz: “Giden gitmiştir, gittiği gün bitmiştir.”

5. Telefon

sarjafac

Şimdiki akıllı telefonlarda işe yaramasa da eskilerin şahı Nokia 3310’lar şarjı bitip kapanmış olsa bile 10 dakika sonra tekrar açılabilir duruma gelirdi. E tabi biz de vazgeçmezdik. Telefonu dinlendirir bir 20 dakika sonra açar ve mesajımızı atardık.

6. Çay

cay bogaz manzara istanbul

Çay seven millete demlik dayanmaz; ama demlik bitse de en az bir bardak daha içebilmek için Türkçe’ye giren tabir bile vardır. Su çek de bir bardak daha içelim.

7. Mayonez/Ketçap

mayonez ketcap gibi yiyecekler olsun krem gibi urunler olsun plastik kabi kesip

Mayonez de ketçap da artık garip garip sesler çıkarmaya başlamıştır biterken; ama vazgeçer miyiz? Asla… Sallayacağız, baş aşağı bırakıp günlerce bekleteceğiz.

8. Diş Macunu

tube

Sonuna gelip de bırakamadığımız diğer bir ürün de diş macunu. Genellikle ortasından sıkılarak kavgaya sebebiyet veren bu ürünü son damlasına kadar kullanmak için etmediğimizi bırakmayız 15 cm.’lik macun tüpüne. Evirir, çevirir, kıvırır hatta kesebiliriz bile; sonuna kadar vazgeçmeyiz.

9. Rimel/Ruj

Bitse de Vazgeçip Bırakmadığımız 10 Şey

Her şeyin son kullanma tarihini önemseyen biz hanımlar, aynı hassasiyeti makyaj malzemeleri konusunda biraz gözardı ederiz. Rujumuz artık sürülemeyecek duruma gelmişse kulak çöpü ile dipte kalan ruju bir güzel sıyırır dudaklarımı renklendiririz. Rimel bitiyor mu kurumaya yüz mü tutuyor; badem yağı ile yeniden hayat veririz. Yani zor vazgeçeriz.

10. İlişki

bir iliskinin bittiginin sinyali

Her şeyin bitişi gibi o da biter; ama aşk bitmeyince ilişki istediği kadar bitsin der, vazgeçmeyiz sevdiğimizden. İçten içe de olsa hala çok severiz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

48
12 Paylaşım, 48 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Smyrna

Efsane

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın